Tenké pochozí zateplení stropu půdy

Od: Datum: 21.01.16 20:13 odpovědí: 2 změna: 21.01.16 21:33

Zateplení klasického trámového stropu pod půdou je v RD je řešeno nad záklopem trámů vrstvou škváry. Na ní je pochozí vrstva z betonu. Nic fatálního, ale spodní byt je o něco teplejší. Proto bych rád tepelnou izolaci tohoto stropu elegantně vylepšil přidáním tenší izolace na podlahu půdy. Foukanou izolaci mezi trámy nepreferuji, vzhledem k tomu, že by bylo zapotřebí na mnoha místech prostor mezi trámy otevřít a také není reálná kontrola dokonalého vyplnění tohoto prostoru bez kompletní demontáže zakrytí. Rád bych použil nějaké nehořlavé tenké pochozí izolační desky, které bych pak shora zakryl ještě např. pvc krytinou. Existuje takové, nebo podobné řešení? Dá mi někdo dobrou radu jak postupovat a jaký materiál použít. Děkuji za každou dobrou radu.


doplněno 21.01.16 23:25:

Běžné metody zateplení při použití různých silných materiálů a konstrukčního provedení jsou k dispozici na internetu. Izolace ve větší síle izolantu je možná, ale nepraktická. Nejen kvůli síle, která značně omezí prostor, ale i proto, že kupř. známá lednička pracuje dostatečně efektivně s mnohem menší tlouštkou izolace. To je smysl mého dotazu. Nejde mi vůbec o téměř nulový průnik tepla, ten je pro mě zbytečný. Výsledek podobný jako u jako ledničky by naprosto stačil.A k tomu hledám vhodný materiál včetně jeho správného použití. Ještě jednou děkuji za všechny dobré rady.:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.16 20:52
avatar

Michale, asi potřebuejte zateplit podlahu půdy. Bez velké pracnosti, položením na stávající betonovou mazaninu. Pochopil jsem Vás dobře?

Co myslíte tím tenší izolaci? Dejte rozměr tepelné izolace, jakou uvažujete. Páč já z dotazu cítím neznalost problému zateplení podlah půdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 21:33
avatar

Přidám k Milanově příspěvku doplněk,aby měla izolace význam,stačí na půdní podlahu položit vrstvu minerální vaty v tloušťce aspoň 15 cm.Aby se na půdě dalo pohybovat širší položená prkna to zajistí.Lze položit přímo na vatu OSB desky,Sádrovláknité desky a podobný materiál.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.