Výměna ventilu u wc

Od: Datum: 21.01.16 10:41 odpovědí: 6 změna: 21.01.16 19:56

Dobrý den,když to tady tak čtu,potřeboval bych poradit.Když mi protéka vypouštěcí ventil v nádržce a podařilo se mi to komplet demontovat vč. výměny těsnění tak protéká dál.Koupil jsem komplet nový ventil ale nejde mi vyndat ten plastový spodek s tím sedlem dole,poradíte?Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.16 11:16

zdar máťo, začni třeba počtením tady, pak uvidíš, co dál.., v každém případě to dole.., je vypouštěcí zvon, který sundáš zpravidla tím, že pevným uchopením zcela dole a pootčením doleva cca o 1,5 cm( což je proti směru otáčení hod. ručiček), vysuneš zvon z tří úchytů, může stačit vyčistit okolí velké gumy, nebo koupit gumu novou ! Zpětně jej opačně opět nasadíš..

http://hobby.idnes.cz/oprava-…090510_212222_hobby-domov_bma

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 21.01.16 12:06

sanyo: pěkný příspěvek i odkaz, kdybych mohl, dal bych vám bod

Velké kruhové gumové těsnění na spodku zvonu může vypadat zcela nepoškozené, jen je kluzké a možná trošku prohnuté, ale myslíme si, že guma je pružná a správně přilehne ... právě v tomto místě může guma špatně přiléhat a těsnit. Gumové těsnění je možné dokonale vyčistit, umýt, usušit, prohlédnout a posoudit pružnost a měkkost nebo tuhost materiálu, ale přesto nemusí dobře těsnit.

Když už se rozebrání věnuje tolik času a energie, je dobré toto gumové těsnění vyměnit. Při prohmatání v ruce možná nepocítíte žádný rozdíl, guma jako guma, ale mnohdy nová a trošku měkčí guma těsní lépe než stará. (nejsem instalatér, jenom laik)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 12:15
avatar

Máte oba pravdu.Já měním jen ta těsnění,které mám.Pokud nemám,měním třeba i celý zvon.Za 240,kč asi tak...

Většinou bývá v nádržce i vodní kámen a než to dokonale vyčistím,tak vyměním takové bazmeky i u 4,hajzliků.To by se mohly byťáky uřvat,kdybych se s tím jebal půl dne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 12:25
avatar

Víte jistě, že závada je ve vypouštěcím ventilu? Pokud voda neustále protéká do mísy, je to závada v NApouštěcím ventilu, který dostatečně neuzavírá přívod vody a ta přepadem protéká do mísy. Záleží na typu, ale běžný typ má poměrně subtilní součástky a dochází tam často k závadám. Prodává se souprava těsnění a náhradních dílů včetně membrány, stačí ventil vymontovat, pečlivě očistit a vyměnit všechny součástky. K uzavření přítoku vody slouží maličký píst, který je zatlačen zvednutou pákou, spojenou s plovákem. Na jeho horní ploše je těsnění, které dosedá na trysku v membráně. Trubičku, kterou píst prochází se mi osvědčilo profouknout WD 40, pak se tak snadno nezanáší. Někdy je nutno upravit výšku plováku. Nebylo by foto?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 14:16
avatar

Pokud se to týká kombiWC,je potřeba sledovat i nastavení plováku.Pokud plovák neuzavře přiváděcí ventil,neutíká voda uzavíracím spodním ventilem,ale přepadem z nádržky.Lze to snadno zjistit,když při plné nádržce zavřeme hlavní ventil vody.Po nějaké době se hladina udrží v maximální výšce.Pokud voda do několika minut uteče,pak je vada skutečně ve výpusti.Ale s tímto jsem se ještě nesetkal.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 19:56

Pokud se jedná o kombík , musíte koupit vypouštěcí ventil stejného typu jaký tam máte. Pokud ne čeká vás výměna jak vy píšete :plastový spodek s tím sedlem. Musíte povolit nádržku a zespod máte převlečnou matici. Někdy protéká i proto , že máte pohnutý s víkem nádržky a vypouštěcí ventil je vyhnutý doboku. A nebo v některých případech hodně utažené tlačítko. Asi v 90% případů stačí vyměnit těsnění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.