Čištění WC, jak rozebrat nádržku

Od: Datum: 19.01.16 17:15 odpovědí: 8 změna: 19.01.16 20:54

Dobrý den, prosím vás, kdo máte WC na podobném principu. Potřebuji vyndat nejdříve "měsíček, pak sluníčko" a nejde mi to vyndat, spláchne to automaticky. Co udělat jako první? Pak tam naleju dovnitř ocet. Děkuju za rady.

doplněno 19.01.16 18:16:

Myslím čištění splachovacího zařízení.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.01.16 18:22

Dobrý den, myslíte výrazem "sluníčko a měsíček" toto viz odkaz? Zdravím!

http://www.cochces.cz/s/tlacitko+geberit+sigma01/

doplněno 19.01.16 18:46:

Zřejmě to bude tlačítko JIKA. Ovšem, neznám ho, tak bych odhadoval, že pokud nejde "vyloupnout" např. jehlou, tak bude na závit. Zkusil bych ho zatlačit a potom pootočit vlevo, jestli se začne vyšroubovávat. Snad poradí někdo jiný a lépe. Je tam někde na tom WC, resp. nádržce uveden výrobce (název)?

Ohodnoceno: 2x

Od: nikc®
Datum: 19.01.16 18:36

Bene děkuju, ale já tam vidím dvě sluníčka. Mám sluníčko a měsíček. A jsou propojené navzájem v sobě, tak mi to nejde vyndat. Není to jednoduché vyndat, sám instalatér to říkal vloni. Co zmáčknout předtím, než mám vyndat ten měsíček? Protože se automaticky splachuje, jakmile na jednoho z toho šáhnu.

doplněno 19.01.16 19:17:

Jika je to.

Datum: 19.01.16 18:43

to wc je normální kombík s měsíčkem a sluníčkem nahoře? prostě to vyšroubovat proti směru hodinových ručiček nejde?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.01.16 19:05

Nejdříve se zatlačí sluníčko a vyndá se měsíček. Potom se vyndá sluníčko a vyndá se objímka, která je chycená šroubkem. Ničím se netočí, jsou tam pouze štelovací šroubky.

Ohodnoceno: 2x

Od: nikc®
Datum: 19.01.16 19:20

Ale když zmáčknu sluníčko, tak to spláchne. Zatlačit to nejde.

Datum: 19.01.16 19:25

Samozřejmě, že to po zatlačení sluníčka směrem dolů spláchne, to je přece normální, ale při stlačeném sluníčku by měl jít vyndat měsíček.

Datum: 19.01.16 20:10
Potvrzuji, je tam trošku zaseknuty, nebojte se ho jemně vykvedlat směrem nahoru (ten měsíček).

Datum: 19.01.16 20:54

Zdravím , prvně si vem do ruky malej šroubováček a nebo můžeš třeba i špičatý nůžky. Zamáčkni jak ty říkáš sluníčko . Podrž ho zmáčknutý dole a druhou rukou vydloubni zespodu šroubovákem ( nůžkami) ten měsíček . Potom vyděláš sluníčko a křížovým šroubovákem povol ten šroubek uprostřed a vytáhneš vše ven.

Pokud ti vše chodí jak má , tak to preventivně nečisti a vůbec do toho nezasahuj. Pokud by jsi to chtěl opravdu vyčistit , tak to musíš celé rozdělat a pak znovu složit. Nechci se tě nějak dotknout , ale pokud si neumíš poradit s tlačítkem tak ... . I já jako profik kupuji někdy raději nový napouštěcí ventil , než bych ho měl rozebírat. Nehledě na to , že to teď vyčistíš a za měsíc máš to stejný. Přeji hodně zdaru.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.