Lze zdít v mrazech?

Od: Datum: 19.01.16 10:40 odpovědí: 8 změna: 20.01.16 00:21

Firma nám vybourá díru a vyzdí překlad na menší okno (60cm šířka) kousek pod stropem. Není problém, že mrzne? Chceme hned druhý den tam dát plastové okno. Nebude to nějaký problém? S tou firmou nemáme zkušenosti, tak se raději ptám zde. Je nezbytné podepřít strop kvůli stropním traverzám? Díky za rady zkušených )


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 19.01.16 11:09
avatar

jsou různé přípravky - např. http://www.movychem.cz/prisady-do-betonu-a-malt - problém to nebude, pokud bude provedeno řádně.

A dotaz na podepření stropu nechápu - okno musí mít nějaký překlad - myslíte jako podepřít překlad? Ne, není třeba s ohledem na danou šířku - délku překladu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.01.16 11:31
avatar

Zdravím,
nebudu říkat, že když mrzne, tak zdít nejde (protože někdy to za určitých podmínek lze), ale normální to rozhodně není a je s tím spojených dost rizik, takže osobně bych do toho rozhodně nešel.
Podepřít strop (stropní traverzy) je vhodné, ne vždy nutné. Záleží na tom, z čeho je ze´d, ve které se dělá otvor, vyzděná a další, na čem záleží, je osová vzdálenost traverz od sebe a směr jejich uložení (pokud jsou kolmo na zeď, v níž se bourá, je vhodné strop podepřít).

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.01.16 11:52
avatar

Hm. Že by nějaká moderní firma a moderní metody?

Já bych se držel staré dobré klasiky. Dodatečné překlady pro nové okno se obvykle dělají nadvakrát a pokládají se dva vedle sebe. Nejdříve se zazdí ten vnější, po zatvrdnutí se zazdí ten vnitřní. Naopak to jde taky, nejdříve vnitřní, pak vnější.

Nechte zasekat a zazdít nejdříve ten vnitřní a počkejte až se oteplí. Až bude jisté, že pár dní a nocí bude nad nulou, pak přidejte i ten vnější.

Pokud jsou vaše traverzy dost hluboko ve zdi a neocitnou se v luftě, pak je podepírat nemusíte.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.01.16 12:02
avatar

no nemam nejlepsi zkusenosti a to jsme samozrejme davali additiva...rozpadlo se to, nakonec jsme si levne pujcili naftovy fukar, protoze to bylo v roce po povodnich

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 13:35
avatar

Paní Martinková, jedná se o malý překlad, kde není moc zedničení. Doporučil bych po zazdění plochu "zabalit" do polyše 10 cm silného a bude bez problému.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.01.16 20:40

Ahoj.

Při dnešním počasí a jeho teplotách, kdy i ve dne nestoupne teplota nad -5 st.C by asi bylo vhodnější počkat. Ale, jak píše Milan, když se to obloží tepelnou izolací, mohlo by to zdění asi přežít. Maximálně se to na povrchu trošku odrolí. Jinak by to bylo s omítkama. Ty by už určitě chtěly přes den teploty nad nulou. Zase by byly lepší než slunečný a horký letní den. Za vlhka má cement lepší chemickou reakci. Lépe vytvrdne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 21:11
avatar

není problém-kdysi se do míchačky přidávala cca lopata nehašeného vápna,dnes je možné do směsi přidat "solanku"-směs,která :1)urychluje tvrdnutí

2)snižuje zámrznost malty

Při klasickém zdění (malty,lepidla) až tak mráz nevadí (do cca -5°C)daleko vadí při omítkách ( běžně při práci kolem od 5 do 10°) v noci pak (po padla) pod nulou (voda v kbelíku zamrzla) a omítka drží dodnes!Jinak minulý týden zdili obvodové zdivo "moderní technologie" na pěnu a tato měla,má použitelnost do -10°C


doplněno 19.01.16 21:13:

60cm je malý otvor .Co písnul p.Milan to sedí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 00:21
avatar

Píšete,že okno bude kousek pod stropem.Možná nebude potřeba žádný překlad,je potřeba se domluvit s montážníky okna,vybourat otvor až ke stropu,a okno buď zvětšit,nebo zamontovat hranol z profilu nad okno.Vyhnete se zednickému zapravení i problémům s překladem.My jsme měli původní okna až ke stropu,nad nová plastová se udělal plastový kastlík a dnes můžeme mít zaclonovou konzoli která nepřekáží otevření okna.,

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.