Odrazové fólie za radiátor

Od: Datum: 19.01.16 07:29 odpovědí: 22 změna: 19.01.16 16:27

Ahoj chci se zeptat na odrazové fólie, které se dávají za radiátor. Bude to fungovat, když nalepím na nějakou desku (polyš) obyčejný staniol a tu desku pak jen vložím za radiátor nebo to musí být přilepené? Víte, mě se moc nechce nic lepit na zeď, šlo by to tedy jen na volno vložit nebo popřípadě nalepit přímo na zadní stranu radiátoru? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.16 07:47

nic nemusí být přilepené a folie nemusí být odrazová. Jde jen o to vytvořit tepelnou bariéru mezi radiátorem a stěnou. Sálavé teplo z radiátoru nesmí jít přímo na stěnu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.01.16 08:27

Dobře, děkuji za odpověď, schválně takto připravím jeden radiátor a jsem zvědav, jestli to bude nějak znát z praktického hlediska.

Datum: 19.01.16 08:41

Fólie na izolační podložce by měla být odrazová. Funguje jako "reflektor". Alobal sice není nejvhodnější řešení, ale lepší než nic. Lesklou stranou ven.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.01.16 08:42

No a co je tedy vhodnější? Dá se někde něco sehnat jako originální výrobek? Pokud ano, kde?

Datum: 19.01.16 09:27

Hm. Folie za radiátorem že funguje jako reflektor? To slyším poprvé.

Si myslím, že skoro každému je dnes už jasné, jak se vlastně tepelné ztráty počítají. Je to pár konstant, vynásobených rozdílem teplot. Za stěnou ohřátou sálavým teplem z radiátoru je rozdíl teplot pochopitelně násobně větší, proto je i za radiátorem násobně větší tepelný prostup a tím i násobně větší tepelná ztráta. Proto je potřeba zamezit prostupu sálavého tepla rovnou do stěny.

Tak bych ještě na závěr dodal : Je lepší mít za radiátorem nějakou protitepelnou folii. Topení bude účinnější, bude o něco málo rychlejší, ale žádné velké zázraky a úspory nečekejte.

Na typu folie či izolace tady opravdu nesejde, i když někteří experti a dohazovači vám budou tvrdit opak.

doplněno 19.01.16 11:33:

oukej. Reaguji na toho pode mnou. Asi jsem se v tomto případě zmýlil už asi stopadesátkrát a divná věc, lidi si zatím nestěžovali.

Popište mi někdo, v čem vidíte nutnost použít reflexní folii. Proč musí být reflexní?

Od: moula*
Datum: 19.01.16 11:00

Jak již psal mirex, zcela se mýlíte ! Za radiátor k zamezení ohřívání zdi sálavou složkou radiátoru ZÁSADNĚ REFLEXNÍ folii. Mají je ledaskde !

Od: moula*
Datum: 19.01.16 12:12

Možte mi figurek povedať, čo si predstavujetě pod hentým "reflexní"?!

Od: ben®
Datum: 19.01.16 08:29

Dobrý den, fungovat to bude i volné, ale nechte mezeru mezi radiátorem a odrazovou (izolační) deskou, aby mohlo teplo vyjít z radiátoru a odrazit se.

Zdravím!

doplněno 19.01.16 08:36:

Nemáte zač. Pokud tam máte např. závěs, tak by neměl radiátor zbytečně zakrývat.

A snad by šel použít na tu desku alobal.

doplněno 19.01.16 08:47:

samurajj - existuje samolepící zrcadlová fólie, ale bude to zřejmě dražší řešení.

Datum: 19.01.16 08:33

OK i vám děkuji za radu.

Datum: 19.01.16 08:56

Já to tak udělala už před několika lety a funguje to skvěle. Desku sololitu mám obalenou alobalem a tím pádem teplo z radiátoru neprohřívá zeď, ale odráží se. Mohu jen doporučit :)

doplněno 19.01.16 11:51:

Běžným teploměrem ten rozdíl měřitelný není, je to spíš pocitové. Jako důkaz mi postačí, že zeď za radiátorem už není zahřátá, teplo tedy tudy neuniká :)

doplněno 19.01.16 13:51:

Je možno dát alobal několikanásobně a najednou odvíjet ze dvou rolí. Na stůl, nebo na podlahu naskládat vrstvy v rozměru o něco větším než je deska, položit polystyren, okraje přehnout a připevnit třeba připínáčky. Dneska už bych se s tím nepatlala, originál fólii je taky možno připevnit k nějaké desce.

http://www.zelenadomacnost.co…Radflek-3-ks-pro-6-radiatoru/

Datum: 19.01.16 09:06

A je to tedy znát, že je víc tepla v místnosti?

Datum: 19.01.16 14:24

Díky za odkaz Patronko. Vypadá to docela zajímavě, teda až na ty prachy

Datum: 19.01.16 09:06
Ta folie byva v lidlu. Takze sezenes i jinde...

Datum: 19.01.16 09:23

Od: host
Datum: 19.01.16 09:54

Babičky a prababičky mívaly u kamen postavenou zástěnu, která bránila aby od rozpálených kamen něco nechytlo, třeba mezi kamny a kredencí nebo křeslem ušákem u kamen, apod. Zástěna bývala asi tak metr až metr a půl vysoká, široká tak od půl metru do třičtvrtě metru. Nehořlavá deska s azbestem, obvkle docela lehká a křehká, takže bývala v kovovém, plechovém rámečku nastojato a na plechových nožičkách. Azbest je dnes známý jako zdravý škodlivý, uvádím ho pouze jako příklad lehké, tenké, nehořlavé izolační desky.

Kdyby ještě někde na půdě tato stará zástěna byla a polepila by se z jedné strany alobalem a z druhé dokonale přelepila také nějakou fólií, tak aby ani prášek azbestu neunikl, možná by to také za radiátorem splnilo svůj účel. Nebo nějakou jinou desku, která se teplem nebude kroutit.. možná by šlo použít tenký sádrokarton s alobalem? Možná je lepší alobalová fólie než nic? Je to jenom teoretická úvaha.

Datum: 19.01.16 10:23

No já myslel, že bych vzal dvojku nebo jedničku polystyrénové desky a kuchyňským alobalem to obalil, jenže ten klasický alobal se děsně trhá, na to nemám nervy tak sháním něco pevnějšího.

Od: dam®
Datum: 19.01.16 12:30

Folii můžeš použít, tu co je v autolékárníčce, je levná a její dost /používá se místo deky/. Připevníš, třeba oboustrannou lepicí páskou k liště a tu položíš na horní konzoly radiátoru, dolů dáš taky nějakou lištu jako zátěž.

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 19.01.16 11:30

Já mám za nimi pozinkovaný plech.

Datum: 19.01.16 15:49
V Obi prodávají již hotový výrobek. 4mm EPS s nalepenou alu fólií. Rozměry 0,6*6 metrů za 250,-Kč...

Datum: 19.01.16 16:15

V době,kdy zateplení domnů bylo víceméně vyjímkou,to byla jedna z cest úspory tepla.Pokud je dům zateplený,nemá folie za radiátorem velký význam.Teplo je zadrženo zateplením.Stěna je ohřátá a nehrozí přechlazení a výskyt plísně.

JABRAKA

Datum: 19.01.16 16:22

Jde o to, že já mám sice zatepleno, ale jen 5cm EPS.

Datum: 19.01.16 16:27

Tomu se zateplení nedá říci.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.