Sousedské vztahy

Od: Datum: 17.01.16 15:46 odpovědí: 8 změna: 18.01.16 19:48

Jsem povinna umožnit vstup na můj pozemek sousedovi, který si postavil dům 15 cm od plotu mé zahrady? Stavební úřad mu stavbu povolil.Ke kolaudaci potřebuje mít dům omítnutý, tzn. dát dolů můj plot a umožnit mu přístup z naší strany. Podotýkám, že vztahy mezi námi nejsou dobré, několikrát nás obelhal.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.16 15:50

Samozřejmě, že povinna nejste.

Ohodnoceno: 0x

Od: ju®
Datum: 17.01.16 16:19

rocco - pročpak to tvrdíte, když to není pravda, čerpal jste ze zákona nebo jste to plácnul jen tak...?

Datum: 17.01.16 16:49

https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=umo%C5%BEnit+jin%C3%A9mu+vlastn%C3%ADku+vstup

Snad tam nějakou informaci najdete.

Osobně se domnívám že musíte.

Ale nejsem si tím jista uplně.

Datum: 17.01.16 18:21
§1022 nového OZ.
Udělejte si fotodokumentaci stavu plotu. Žádejte uvést do původního stavu. Dohodněte termín dokončení, aby se to netáhlo roky...

Datum: 18.01.16 19:39

Hejkale, ale podle mně se toto ustanovení týká stavby pořizované v souladu se stavebními předpisy...

Datum: 17.01.16 19:35

Myslím, že teď už je pozdě a budete muset mu to povolit, podle toho, co píší ostatní. Ale raději bych zkoumala dál, být na Vašem místě. Zažila jsem totiž něco podobného. Můj soused zvyšoval střechu a musel mít ode mne podepsáno, že souhlasím s tím, že bude zasahovat i do mé střechy a že to pak uvede do pořádku. Já blbec podepsala a kdybych tady měla vypisovat co se pak dělo, tak by to bylo moc dlouhé. Stručně řečeno, velice, převelice jsem své vstřícnosti litovala. Kdybych ale bývala tenkrát nepodepsala, nemohl by proti mně dělat vůbec nic. Prostě by nemohl ty práce uskutečnit. Dodnes to nemá hotové a protože jsem musela vznést stížnost, odkryli část mé střechy a nezajistili před deštěm a přihnala se bouře a tak si dovedete představit co se dělo.Byla tady kontrola a ta firma dostala pokutu, a já už mu nedovolím na mou stranu střechy vstoupit. A právo na to mám.

Datum: 17.01.16 19:50

Pisete, ze stavebni povoleni maji, ale dle meho nazoru musi mit i vase povoleni z duvodu vzdalenosti stavby od hranice pozemku...?Nedavno jsme nasim sousedum take podepisovali, ze muzou dostavovat zadveri domu na vzdalenost cca 1 metru od naseho plotu a bez techto nasich podpisu by jim stavebni urad nedal stavebni povoleni... Duvodem je povinna vzdalnost sousedovi stavby od hranice pozemku dle zakona...

Datum: 18.01.16 19:48

Jestliže jste byla účastnicí stavebního řízení, měla jste možnost uplatnit své námitky vůči stavbě v rámci tohoto řízení. Teď už je třeba se řídit občanským zákoníkem, jak píše Hejkal.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.