Výměna senzoru pohybu

Od: Datum: 17.01.16 00:22 odpovědí: 18 změna: 20.01.16 17:46

Dobrý den, prosím vás o radu. U nás v paneláku ve sklepě jsem urazil štaflemi senzor pohybu pro ovládání osvětlení toto ( http://www.bbelektro.cz/cidlo…m-dosah-bila/d-151733-c-1682/ ) *nevi*

Správcová domu mi nařídila zakoupit nové čidlo na moje náklady, že z fondu domu, to nepřipadá v úvahu! Já to rozbil, tak at to taky zaplatím.

Jenže přesně toto stojí na netu cca 900,-kč i s poštovným. Nakonec po hádce povolila, že nemusí být přesně to stejné, ale prostě ať tam nějaký senzor je. (že pokud si tam někdo zlomí nohu z důvodu že tam je tma a zakopne, tak se nedoplatím atd.)

Zrovna dnes v letáku L.I.D.L. jsme objevil toto ( http://www.lidl.cz/cs/nabidka…tm?action=showDetail&id=43406 ).

Jenže nevím zda bude fungovat? Nevím jaké bud emít připojení na svorkovnici? myslíte, že to nebude velký problém s připojením?

děkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dam®
Datum: 17.01.16 01:24

Zdarec, ten rozbitý má úhel sepnutí 180°, u navrhovaného není popsaný, může to být 60, 90 nebo 120°, netuším a je otázka jaký úhel opravdu potřebuješ pro snímání k sepnutí. V podstatě je použitelný, bez problému. Zapojení je určitě popsáno v přiloženém návodu. /N=modrý, L=vstupní fáze, D nebo šipka ven=výstupní fáze k osvětlovacím tělesům, Zem nebo G=zelenožlutý/. Jen si musíš vybrat provedení které ti bude vyhovovat a je nastavitelné v xy ose. Pak si nastavíš citlivost spínání tj. kdy má začít spínat /jestli za světla, šera nebo tmy/, dobu sepnutí /jak dlouhom má svítit/ a pokud má, tak citlivost na pohyb /ať nespíná při přeletu můry, třeba.../. Nechť se daří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.16 14:15
avatar

Já se Vás zeptám jinak.

O tom co může a nemůže výbor SVJ, vím docela dost a sice z praxe.

Takže - když se taková věc stane, je SVJ POVINNO okamžitě zajistit výměnu aby nedošlo k urazu, Vámi zmíněná paní totiž neví, že by se vozil zraněný po nich podle zákona, jinak ten výbor tam nemusí být, a pak náhradu čerpat ne od Vás, ale od pojištění, protože každý dům ze zákona musí být pojištěn a to nejen na případné povodně nebo tornado, ale i na škody které nebyly umyslně způsobené vandaly.

Za druhé - máte pojištění domácnosti? A v něm pojistku obvykle za 300 kč "na blbost"?

Protože pokud ano, tak se můžete obrátit na svoji pojištovnu s dotazem jestli ona bude ochotna tuto neumyslnou škodu zaplatit nebo si to vysvětlí pojištovny mezi sebou. A zároven i s výborem SVJ. Protože dneska je normální mít pojištění i na vandaly zároven s pojištěnm domu a to proto že lidé jsou vandalové, zvláště u nás jsou pořád ničeny zámky, dveře, sprejeři blbnou jak o život a my bychom se nedoplatili.

Pokud výbor SVJ zaspal a má jen omezené pojištění na tornádo, pak je to jejich chyba a ne Vaše.

A měli by jste špatné zástupce, zvolte si víc pracovité a inteligentní.

Nic bych nehradila. Nejste vandal a neudělal jste to schválně.

A od toho všichni právě platíte fond oprav tedy i Vy, aby to z toho mohlo být placeno.

Tyto zákony platí i pro družstva.

Takže na to kašlete, oni at zajistí řemeslníka, materiál, opravu a podle toho jestli byli prozíraví, tak zaplatí z pojištění domu, jestli ne, tak z fondu oprav. Od toho ten fond je.

Jiné by to bylo, kdyby jste to udělal schválně, protože jste nudící se puberták a potřebujete nějaké super video na fejs. A to tak určitě nebylo. I tak by se škoda platila z pojistky na vandalismus.

Takže at SVJ koná své povinnosti.


doplněno 17.01.16 14:38:

U nás se stalo, že uklízečka myla barák - panelák, pán šel a zlomil si krček pádem. Svědek byla uklízečka a sousedé kteří po tom strašném řevu vyletěli ze dveří. Pán zažaloval nás a uspěl. Bolestné, ušlý výdělek a častečná invalidita. A samozřejmě to platila pojištovna, protože i s tím se musí prostě počítat a sjednat připojištění. Nežijeme na Marsu.

Z fondu oprav se taková věc neplatí, pokud se tak domnívají Vaši zástupci, když někdo nedbalostí přijde o zdraví.


doplněno 17.01.16 14:41:

A ještě doplním, že by se arogantní paní moc divila, kdyby si tam tu nohu někdo zlomil, jakým fofrem by stála před soudem právě ona, že to z titulu své funkce nezajistila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.16 14:41

1) Jaký zákon stanovuje povinnost sjednat si pojištění na nemovitost?

2) Pojištění na "blbost" nepůjde v tomto případě použít, protože on způsobil škodu i sám sobě. (předpokládám, že je součástí toho SVJ) Takže výluka.

3) I kdyby nakonec poškození čidla zaplatila pojišťovna SVJ, tak jí nic nebrání a bude vymáhat škodu po viníkovi.

4) Obvinit SVJ z toho, že je to vlastně jejich chyba, že na to nemají pojištění, to už chce pořádný žaludek. *blee*

A od toho všichni právě platíte fond oprav tedy i Vy, aby to z toho mohlo být placeno. Tyto zákony platí i pro družstva.Takže na to kašlete, oni at zajistí řemeslníka, materiál, opravu a podle toho jestli byli prozíraví, tak zaplatí z pojištění domu, jestli ne, tak z fondu oprav. Od toho ten fond je.

Právě proto jsem nikdy nechtěl a nebydlel v SVJ. Ty nepatříš do této doby. Tohle jsou názory kované soudružky.


doplněno 17.01.16 15:03:

Prosím tedy o číslo § v NOZ, kde je tato povinnost zakotvena. Já ho nenašel. :)


doplněno 17.01.16 15:22:

Stále čekám na ten §. Člověk vašich kapacit ho musí nosit možná i v hlavě.


doplněno 17.01.16 16:05:

Nás učili říkat soudružko pouze v 1. třídě ZŠ. Pak byla revoluce a z té stejné soudružky učitelky se stala paní učitelka.

Čest práci jsem již nezažil. Takže nevím. :-P

Tvůj výkřik do tmy bych přirovnal k tvrzení Miloše Zemana, že Ferdinand Peroutka napsal " Hitler je gentleman". *smich*

Oba pevně stojíte za svým výrokem, jen Zeman má na hledání Ovčáčka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.16 14:47
avatar

Vy jste snad byl také členem výboru SVJ?

Protože koukám, že opravdu o tom vůbec nic nevíte.

Za komunistů takové zákony nebyly, protože nebyly ani domy v osobním vlastnictví. Jinak si laskavě prostudujte příslušné materiály, především NOZ. SVJ se až do schválení NOZ musely řídit OZ z roku 1964, což bylo velmi tristní a lidé se proto pořád domnívají, že zákony nejsou.Jsou už.


doplněno 17.01.16 17:20:

Od: nonek® - Datum: dnes 16:50

Nonek, díky. Už jsem myslela, že tu není mimo tazatele a prvního věcného příspěvku k věci nikdo normální.

Jinak pro JU -

Pojištění hraje ve všech SVJ velkou a hlavní roli. Aspon v Praze tomu tak je. Protože s SVJ spolupracují velké správy domů a Ty by to nevzaly kdyby SVJ bylo tak lehkomyslné, že by se spoléhalo, že se nic nemůže stát..

přes to nejede vlak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.16 15:22
avatar

Nevím soudruhu, soudružko, proč Ti mám něco hledat.

Čest práci.

To se Ti přece líbí?


doplněno 17.01.16 17:30:

Jestli jsi se díval jen sem, tak se nedivím, že jste to nenašel.

https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=72%2F1994+sb.+-+z%C3%A1kon+o+vlastnictv%C3%AD+byt%C5%AF+pdf

Jinak už tu nemůžu odpovídat, vyčerpala jsm limity zde,

tak hledej místo napadání diskutérů.

Kdyby jsi mě nenapadl, dala bych sem odkaz, ale hloupým lidem se vyhýbám soudruhu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.16 17:56

Ale v tomto zákoně nic takového není. *smich*

Znova opakuji, že majitel nemovitosti či právnická osoba SVJ nemá žádnou povinnost uzavřít pojištění nemovitosti.

V tomto zákoně je pouze § 9a (1) Společenství je oprávněno činit právní úkony, především uzavírat smlouvy ve věcech předmětu své činnosti podle tohoto zákona, zejména k

b) pojištění domu,

SVJ je oprávněno. To je úplně něco jiného,než povinno. To je snad jasné. :)

Tak co Ovčáčku,vzdáš to a nebo budeš hledat dále.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 17.01.16 14:43

Pominu li k čemu je dotaz, tak mi připadá dobře na palici *zed**zed**zed*- já udělám škodu a budu se ohánět výborem nebo pojištěním jestli ho barák má nebo nemá, jestli ho mám já dobře vyřeším to, pokud pojištění nemám tak to vyřeším taky...tady to osvětlení problému od wasube@ je takové přízemní vychcánkovské čecháčkovské a ujeté, je to jako dnešní život třeba ve školství děcko je nevychovaný parchant ze zbohatlické rodiny, ale nikdo to rodičům neřekna na rovinu - učitel/ka se na něj křivě podívá nebo mu dá nedej bože lepanec a je to na soud - protože je hyperaktivní a slušný dítě...

Ještě že bydlím ve vlastním, tohle mi někdo předvádět tak bych to asi neustál *blee* se svou holubiččí náturou - doufám že wasube má byt s regulovaným nájemným...a je členem uličního výboru a píše posudky na sousedy...*ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.16 14:49
avatar

Plácáte nesmysly.


doplněno 17.01.16 17:24:

Jinak nechápu takového Ju, který je patrně z vesnice že mě napadá, když já třeba se nikdy nevyjadřuji k vesnicím, protože jsem tam nikdy nežila, tak nebudu dělat tak chytrou, jako dělá Ju, který asi neví ani jak Praha vypadá ale ví, co je tam možný a co ne. Typický Čech. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.16 15:17
avatar

Pán neudělal škodu umyslně !

A podle Vás platí také do FO a přitom se z něho nesmí zaplatit neumyslná škoda? Kde bychom to byli prosím Vás? Sousedka, 79 let poněkud ztratila rovnováhu a povedlo se jí rozbít vchodové dveře u domu, máme takové moderní, prosklené, bez keců se opravily z fondu oprav, protože to jsou věci, které se opravdu můžou stát a každé SVJ s tím počítá a paní je učastníkem FO.

Jenom těch žárovek na chodbách se nás vymění, protože hodně lidí si ji prostě vezme domů. Proto také ve stanovách mám že i na toto se musí sjednat pojištění a velké shromáždění to schválilo je tu 189 bytů v SVJ.

Pán tady víc informací nenapsal, takže jsem psala jen to, jak to máme my, aby nás každá pitomost nepoložila nebo vlastníka. Pojištovny často falírují na slovíčkách, tady e třeba podívejte jak SVJ uvěřilo Kooperativě. Tam bych si já nenechala pojistit ani truhlík od kamen.


doplněno 17.01.16 15:19:

http://www.portalsvj.cz/diskuse/pojisteni-domu-13

Tady se podívejte jak špatně zvolná pojištovna s vámi vyběhne...

Nechali jsme si poslat velké množství nabídek.

Protože ne vždy ušetříte, když zvolíte levný produkt.


doplněno 17.01.16 15:31:

http://www.portalsvj.cz/disku…ky-vlastniku-za-sluzby-v-dome

Tenhle dotaz je také veli zajímavý. Nevím, jak bychom ho my u nás řešili.


doplněno 17.01.16 17:11:

Od: ju® Datum: dnes 16:40 -

pro hloupého a zamindrákovaného nepražáka:

asi nevíte že když má panelák až 11 pater a podobně, takže celý blok - většinou 4 - 5 domů, který je vázán na jedno dálkové topení - vyměník, musí pak tvořit jedno společenství vlastníků. Takže asi od 180 - 220 bytů.

Ale věřím Vám, že ve Vaší vesnici jste se s tím nemohl setkat.

Jinak proč lezete na diskuze se hádat a urážet?

Paní v noci bolela hlava - zase?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 17.01.16 16:40

Jasný chytrá pražanda, v tom vašem kravíně je už komunismus, to jste všeci dělali na ÚV, že máte služební byty? - 189 bytů to už je malá spartakiáda, to by byl můj sen tam bydlet a mít tohlle za sousedy...kde se podaří cokoliv komu zprasit, tak to uhradí všichni, to je fakt komoušov, tam asi nebydlí nikdo normální...že by Bohnice?


doplněno 17.01.16 17:58:

žil jsem na Žižkově několik let, jsem rád že se mi potvrdilo, že jste z vypatlancova - jde mi v podstatě jen o tohle:

Barák - kde se podaří cokoliv komu zprasit, tak to uhradí všichni? proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.16 16:50
avatar

Když pominu příspěvky o hrazení škody, tak k dotazu; pokud porovnáte tato dva čidla - to původní Theben LUXA 101-180 - má dva čidla, jedno zespodu - snímá prostor o průměru 5m pod čidlem v úhlu 360st. a pak boční čidlo, snímá pod úhlem 180st. do vzdálenosti až 12m podle sklonu (a podle nastavení vzdálenosti detekce). Snímač PIR z Lídlu má jen jedno čidlo - boční - a neudávají ani úhel snímání. S velkou pravděpodobností nebude fungovat korektně, nevíme, jak je namontováno původní čidlo a jaký prostor pokrývá...pokud má snímat i prostor pod čidlem, pak je jednoznačně nevhodné...zkuste trochu nakreslit prostor, kde se čidlo nachází (rozměry místnosti, umístění čidla, ...) A to pomíjím kvalitu takto levných výrobků; pokud byste ho použil, může se stát, že ho budete měnit vícekrát na své náklady v době, kdy původní čidla budou bez závad (vlastní zkušenost)...jinak čidlo z Lidlu nemá možnost nastavit vzdálenost detekce (může snímat vzdálené osoby, které se sklepem nemají nic společného)...A k úhradě? Rozbil jsem, byť neúmyslně, zaplatím...a nejlépe stejný typ...a platit to z FO? V žádném případě...ale to není na vás...


doplněno 17.01.16 16:56:

Nejlevnější jsem našel tady, i když rozdíl není až tak velký http://www.svetusporek.cz/es-cart/


doplněno 17.01.16 22:26:

V tom případě by to Lidlové mohlo vyhovovat, ale co se životnosti týče...vyzkoušíte, případně budete reklamovat...vrátí vám peníze...koupíte jinde jiné, v Lidlu zrovna nebude. Nebo bude fungovat bez problémů...kéž by...


doplněno 18.01.16 20:21:

Tak dnes jsem se díval na Lidl, je tam úhel 160st. a do 12m...může vyhovovat, jinak, co jsem psal výše...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ju®
Datum: 17.01.16 16:55

nonek*palec*bod, vyčerpávající...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.16 22:09

tady trocha uměleckého malování *smich*

to čidlo(červená šipka na stěně) je po vstupu do domu jakžtakž v úrovni očí a slouží jen aby se rzsvítilo světlo když jde těch pár schodu ke sklepům, kde si už pak vypínačem rozsvítí, takže co se týká úhlů, tak si myslím že problém nebude

Od: buss
Datum: 17.01.16 22:44

Máte pojištění nemovitosti? Tak se poptejte, ale asi bude spoluúčast a jste v kelu. Nevím v čem to bydlíte, spoluvlastnictví, družstvo, SVJ. Prostě nabídněte, že koupíte čidlo, naistalujete a je to. Takové, aby vyhovovalo. Nebo se poptat elektrikáře, co k vám chodí na opravy, možná něco má staršího, poškozeného kdyby šlo něco vyměnit. .

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: buss
Datum: 18.01.16 00:06

Tak jsem si to přečetl. Zírám
wasuba uvádí, ja to zná. Prdlajz. Takže:
- Můžete uvést, kde je stanovena povinnost, " SVJ POVINNO okamžitě zajistit výměnu aby nedošlo ...", zákon?
Jak to to SVJ udělá, kde má ručky, hubu, jak tam dojde?.
- Kde je uvedena povinnost, že SVJ musí být pojištěno, zákon?
- Co je to fond oprav, kde ho naleznu, zákon?
- Jak kašlat? To by mohl, kdyby se nepřiznal, způsobil škodu a má několik možností. Měla byste vědět, když víte, že je povinen způsobenou škodu na společném majetku nahradit.
- Wasuba kecáá protože právě za socialismu bylo osobní vlastnictví, není až od pádu komunistů! Vizte současnou ústavu a socialistickou. Neznáte záákladní zákon státu, ve kterém žijete
- Další ptákovina je o řízení se starým OZ, pokud vznikla SVJ o kterém je řeč (od 1994), tak se řídila ZoVB! A před tím byl zákon právě o bytech v osobním vlastnictví od 1966 a pouze vybrané §§ z OZ.
- Pokud sousedka rozbila dveře a jiným to nevadí že škodu uhradili oni, jsou to blbci. A ještě kradou, ale možná si to tak vynahrazují co jste na ně ušili. Uhradili byste, kdyby se nezjistilo kdo rozbil.
- Pán žaloval vás a uspěl pokud uklouzl na mokrém, vy či pojišťovna uklízečku ne? No to nic.
- "jakým fofrem by stála před soudem právě ona, že to z titulu své funkce nezajistila." Jaký fofr by ji před soud postavil?
- Výměník, opět musí, kde jste na to přišla? Když píšete že musí, tak vždy uveďte, kde je ta povinnost stanovena, jinak kecáte a oblbujete lidi. Co se stává u vás, neplatí pro jiné.
Koukám, že o tom víte docela dost jako členka SVJ. Proto uveďte kde ty povinnosti jsou uvedeny, abychom se my nevědoucí nepražáci poučili. My třeba máme selský rozum, víte. A umíme se podívat do zákonů. Takže je laskavě studujte.


doplněno 18.01.16 10:22:

ladano dokažte, že dotyčná "který zákony a vyhlášky patrně zná na rozdíl od většiny z vás tady o SVJB."
Úsměvný je váš názor, byla nejednou vyzvána, ať svá tvrzení co se musí doloží. Můžete to udělat za ni, obhajte ji.
A můžete začít vysvětlením co je to SVJB. Jinak neztrácejte čas psaním nevíte-li sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 18.01.16 19:49

buss@: *palec*, docela jste se rozepsal, koukám že se ta mandolína už neukázala, škoda, polemika s ní byla celkem poučná...jak to s některýma ta moudrost cloumá...a jak byla chytrá - skoro jako zlatý retrívr, s tou bych chtěl obývat dvojdomek, ale se zvláštním vchodem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladana
Datum: 18.01.16 07:04

Je usměvné jak se tu snažíte vydolovat informace od člověka,který zákony a vyhlášky patrně zná na rozdíl od většiny z vás tady o SVJB. Na tom by nebylo nic špatného, kdybyste jste to nedělali formou urážek soudruzi. Také bych vám za to chování nakašlala, natož ztrácet s vámi čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 20.01.16 17:46

Ladano, ten čas jsi ztrávila...!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.