Kotlíkové dotace

Od: Datum: 16.01.16 23:23 odpovědí: 3 změna: 17.01.16 22:06

Dobrý den,

zajímalo by mne, zda je možné získat kotlíkovou dotaci na koupi nového kotle na uhlí v kombinaci s biomasou, pokud v domě zatím žádný kotel nebyl, teprve nyní se bude dělat nové topení po celém domě. Doposud v domě byly ve všech místnostech kamna na tuhá paliva.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jenda2
Datum: 17.01.16 16:01

Už jste si odpověděl sám. Doposud se topilo lokálně kamny na pevná paliva. KD přispívá na kotle s řízeným spalováním. Můžete získat na dotaci i na elektrokotel. To ale vše je podmíněno zateplením objektu plastovými okny, tepelnou izolací stěn popř. půdy atd. Stejně na vše je potřeba projekt, který je hrazen z této dotace. Může to být i 1/3 ceny. Výše dotace není dopředu nikdy známa. Než absolvovat toto finanční kolo, tak si raději vybudujte teplovodní topení na krbová kamna s teplovodním výměníkem.

Ohodnoceno: 0x

Od: ju®
Datum: 17.01.16 16:12

Kažá dotace křiví trh, připadá mi to jako kdysi když blbli lidi s přímotopama...všihni nakoupí ekokotle na hnědé uhlí a to stoupne o polovic...je to jako řízená lumpárna se sluněčníma elektrárnama...

Od: sondellisimo
Datum: 17.01.16 22:06

Na tohle se mě již ptalo mnoho lidí a zatím u všech jsme narazili na problém toho, že minimální energetická třída domu musí být C (což u nezatepleného domu jde jen s "moderními" tvárnicemi), nebo se musí provést tzv. mikro-energetické opatření, do kterého se nikomu nechtělo (každý si prostě myslel, že jen vymění kotel). :-D

Na druhou stranu třeba výměna starých skel za izolační dvojskla není taková tragédie a navíc do výše 20 tisíc je to opět dotováno.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.