Termoska na čaj - zavíraní víka - přezka?

Od: Datum: 16.01.16 17:57 odpovědí: 6 změna: 18.01.16 10:15

dobrý den

mám takovouhle termosku na čaj, ale uprostřed se mi ulomil ten "bazmek" kterým se to otevírá a pak to zacvakne (šipka na obr). Je to ulomene na více dílu a nejde to slepit, to jsem zkoušel jako první.

přemýšlim jak to zavřít aby to nebylo jakože pootevřené. Myslel jsem nějaký systém na předek, anebo tzv skoro kdekoliv po odvodě... třeba nějakou napinací přezkou nebo něčím takým? nebo čím to dycky tzv rychle jakby odcvaknout a zacvaknout? nějako nápady, rady?

díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.16 09:59

Já si myslím, že toto je vzorová ukázka toho, čemu se říká kurvítko. *zed*

doplněno 17.01.16 16:02:

Ju, bezva slovní spojení.*palec* Prý "sofistikované kurítko" *smich* *haha*

Ohodnoceno: 0x

Od: ju®
Datum: 17.01.16 14:27

doplnil bych - sofistikované kurvítko.

Datum: 17.01.16 17:08

super, tak jsme našli slovní název toho co to je. a prosím pomužete rovněž s tím čím to nebo jak přichytávat?

díky

Datum: 18.01.16 07:29

Obávám se, že nedovede vůbec nikdo poradit. Každý z nás máme doma věc, přístroj, který je mimo provoz jen díky maličkému kurvítku. Já má doma robot, kterému se ulomil čudlík 3x 2 cm a sehnat nebo opravit nelze. A taky drahý vysavač, kterému se, už podruhé, vylomil kousínek 0,5 x 1 cm. *plac*

doplněno 18.01.16 07:34:

http://termosky.heureka.cz/*hej*Ikdyž něco seženete, když sečtete telefony, jízdné, věc samou, možná, že nebudete daleko od ceny termosky nové. :-D

Datum: 18.01.16 08:09

Zdravím,
opravit jde všechno - otázka tedy spíše bude jestli se to vyplatí opravovat či jaká bude cena za opravu.
Slepit jde všechno - otázka je cena za to správné lepidlo.
Nikdy jsem takovou termosku (přesněji ten zavírací mechanismus) neviděl rozebranou, takže těžko radit, jak to opravit. Takže to rozeberte, nafoťte, co se zlomilo a pak se dá hledat řešení.

Datum: 18.01.16 10:15

Tak pokud nejste zrovna estét (a nechcete novou) tak stačí jakosi gumičkou - vyrobit śi třeba sešitím z ploché trenýrkové gumy (ze švadlenky) potřebnou délku , třikrát omotat (asi) a kdyby z vrchního dílu klouzala tak zajistit nalepením zarážky a pod.(neb nějaký samořezný šroubek) a je to funkční .Těch způsobů jak docílit úspěchu bude spoustu ,zkuste zaexperimentovat.Zdar. A jak to bude vypadat vzhledově záleží na vás. Zdar.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.