Kotel Viadrus Hercules U 26 4 čl

Od: Datum: 14.01.16 07:54 odpovědí: 9 změna: 15.01.16 20:02

Lze jako palivo do kotle Viadrus Hercules U 26 4 článkový použít také brikety? Koks a černé uhlí je v citováno v návodu, brikety však ne. Jak ho tedy je? Máte někdo zkušenosti?

Děkuji za každou dobrou radu.

Michael

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.16 10:30

běžně v tomto kotli topím briketama, tento kotel je ještě poctivá práce seřere všechno

Ohodnoceno: 0x

Od: topic
Datum: 14.01.16 10:35

brikety OK.

Pokud čoudí, tak hledejte "topení odhoříváním"

Datum: 14.01.16 10:53

Neraďte mu způsob odhořívání v tomto kotli... Já mám úplně stejný typ kotle a na nejmenovaném portále jsem našel tento způsob, kdy se naloží kotel uhlím, na to dříví, třísky, papír a zvrchu podpálí. Zkoušel jsem to dvakrát a ani jednou se to nepovedlo. po dvouch hodinách dýmání se to prostě nerozjelo. Tento kotel je dělaný na normální podpal ze spodu. Ať mi to někdo v praxi ukáže, jak tenhle kotel roztápí shora.

Datum: 14.01.16 14:02

Přesně tak, to je prohořívací kotel.

Od: topic
Datum: 14.01.16 14:26

Přijeďte se podívat. Že to neumíte ještě neznamená že to nejde a nefunguje...

PS v popisu máte blbě: dříví třísky papír. Správně papír třísky dříví...

Od: zelda
Datum: 15.01.16 17:25

Samurraj: Zkuste to znovu s proschlejším dřívím. Pokud dáte velké špalíky, na ně menší, pak ještě menší, na to papír a na něj třísky, tak to prostě msí fungovat. Ještě jsem se nesetkal s nikým, kdo v U26 odhořívá a je nespokojen. Když nic jiného, kotel méně dýmí.

K otázce. V U26 brikety lze - za předpokladu, že vám fugnuje regulátor tahu. Nicméně pokud nemáte brikety hyper levně, tak se mi zdá velmi drahé toit jimi ve Viadrusu...

Datum: 14.01.16 10:54

Samozřejmě, že brikety se v tomto kotli běžně spalují. Sám občas topím uhelnými a jdou skvěle. Je to perfektní kotel, jediná vada na kráse a funkčnosti je absence páky na proroštování. Nechápu, proč to tam nedávaj.

Datum: 14.01.16 13:57

Viadrus U26 je kotel primárně na koks, případně na černé uhlí. Takto ho konstruktér původně navrhl, a proto je takové palivo uvedeno v návodu (výrobce ví, proč to tam uvádí). Má dvě provedení, to druhé provedení je úprava, aby v kotli bylo možno spalovat špalky dřeva (větší přikládací dvířka aj.). Netvrdím, že uhelné brikety v něm spalovat nelze, ale připadá mi to neekonomické, když brikety jsou cenově skoro jako černé uhlí (možná jak kde), a výhřevnost mají kolem 20MJ/kg, černé uhlí až 30MJ/kg, jak které. Kotel je "krátký", má krátké spalinové cesty, v roštu je topná voda taky, je napevno, proto kotel nemůže mít roštování, proto je na palivo, které hodně žhne (zahřívá hodně i vodu v roštu), obsahuje málo plynů = při spalování vytváří málo plamenů (nejlépe žádné). Je to výborný kotel na koks.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.01.16 20:02

JJ máte pravdu, je to na koks především, ovšem kdo by kupoval drahý koks. Ale on krásně jede i na dříví a uhlí, já jsem s ním spokojen jen to roštování mě štve. Vím, že se to ohřívá pod roštem, ale je to pakárna to neustále kutákem prohrabávat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.