Stavba pergoly

Od: Datum: 14.01.16 00:16 odpovědí: 2 změna: 14.01.16 15:17

Mám dotaz ohledně pergoly do 25m2, která bude postavena vedle gáráže. Jednu stěnu bude tvořit garáž a druhá bude zděná (závetří) a zbytek dřevená konstrukce vše na vybetonované desce.Každý tvrdí něco jiného s povolením.Co jsem se dozveděl tak prý do 25m2 což jsou drobné stavby nemusí být žádné ohlašení.Do 150m2 jednoducha stavba RD na ohlašení a složity RD na stavební povolení.Nemáte nekdo víc informací abych si to ujasnil? Na uřádě me prozmenu bylo řečeno, že musím mít schvalený uzemní plán.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.16 00:38
avatar

Těžko se budete úspěšně odvolávat na internetovou poradnu. Informujte se na příslušném stavebním úřadě, můžou mít na věc "svůj" úhel pohledu. Tím, že přijdete ještě před realizací nic nezkazíte a butede vědět na čem jste.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.16 15:17

Sice na tuto stavbu podle mne nepotřebujete stavební povolení, ale ohlášení pravděpodobně budete muset podat. Myslím, že pergola bude s vybetonovanou deskou a zdí brána na stavebním úřadě, jako stavba - neboť je pevně spojená s deskou. Mám známého, který má pergolu, nemá základovou desku, ale pouze uloženou dlažbu na vysypané ploše zpevněné obrubníky. Po třech letech je dlažba stále v původním stavu. Závětří je možné provést také, tak, že uděláte dřevěnou konstrukci, na kterou připevníte sklo popř. průhledné plexi (ze zkušenosti rodiny). Vypadá to dobře, máte dostatek světla v pergole a nemusíte podle mne řešit úřady.


doplněno 14.01.16 16:19:

Ohledně toho územního plánu, jak Vám řekli na úřadě. Mrkněte se na Stavební zákon 183/2006 Sb., §103, odst. 1,písm.b, kde se odvolávají na §80 (označila jsem Vám f) asi ta základová deska

§ 80 Rozhodnutí o změně využití území

(1) Rozhodnutí o změně využití území stanoví nový způsob užívání pozemku a podmínky jeho využití.
(2) Rozhodnutí o změně využití území vyžadují

a) terénní úpravy podle § 3 odst. 1,
b) stanovení dobývacího prostoru,
c) odstavné, manipulační, prodejní, skladové nebo výstavní plochy,
d) hřbitovy,
e) změny druhu pozemku, zejména zřizování, rušení a úpravy vinic, chmelnic, lesů, parků, zahrad a sadů, pokud podmínky nejsou stanoveny schválenými pozemkovými úpravami nebo jiným územním rozhodnutím,
f) úpravy pozemků, které mají vliv na schopnost vsakování vody.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.