Blokování otevření dvířek

Od: Datum: 10.12.15 19:32 odpovědí: 11 změna: 11.12.15 19:14
avatar

Dobrý den poradci.

poraďte z vlastní zkušenosti, jak zajistit na kuchyňské lince dvířka a šuplíky proti otevření před malým dítětem (18 měs.)

Otevře si šuplíky a vyleze na linku jak po žebříku.

Situace je už kritická.

Obešel jsem železářství a obch. typu OBI a nikde jsem nepochodil.

Děkuji za každou radu!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.15 19:51
avatar
Celkem dobrý bezpečnostní program má IKEA. Včetně zapadek na šuplíky.
Kromě toho jako otec dvou kluků doporučuji výchovu zkušenostmi - nechat ho bezpečně vylézt, bezpečně! spadnout a on se poučí. Lepší než zábrany a zapadky.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.12.15 11:11
avatar

Jojo, IKEA má všechny tyhle problémy vymyšleny za pár drobných. Moji mladí měli pojistku i na lednici. :-D Ale stejně, divím se, jak jsem mohla vychovat děti bez těchto udělátek. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 20:06

No možná pár hřebíků a klaqdívko?*smich*


doplněno 10.12.15 20:07:

oprava - kladívko

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 20:17
avatar

Vnučka měla 8 měsíců (nechodila) ale vylézt po uchytkách na komodu nebyl problém, úchytky musely pryč, teď ta dvouletá zase šplhá po uchytkách linky, vyleze si do dřezu a pustí vodu. Těší mě, že je více takových "šikovných" dětí ale jak jim v tom zabránit, neporadím. 1000x jsme říkali, nesahej na rychlovarnou konvici, pálí, až jsem to nevydržela a na ještě trochu teplou jsem ji nechala sáhnout a od té doby kolem konvice chodí bez povšimnutí.100x jsem říkala, nehoupej se mi na těch madlech až se ji podařilo jedno vyvyklat se zdi a spadla na podlahu a od té doby ji jsou madla v bytě ukradená. Manžel byl u dcery přidělat garniže a zrcadla, důlčíkem si dělal dírky,ta starší, pětiletá v nestřeženém okamžiku sebrala důlčik a kladívko a vyťukala ve svém nově vymalovaném pokojíčku koleje a ještě se vztekala, že nestihla vlak. . V létě ta starší vylezla na zahradě na docela vysoký strom, než přiběhl manžel se žebříkem byla už dole a zdělila nám, že se na vršku vůbec nebála. Takových zážitků máme víc, nás bere amok a vnučky jsou v pohodě. Situace není kritická, to teprve příjde

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 20:36
avatar

Nám to dělal mladší syn. Pak jsme si všimli, že má jednu hračku, které se bojí - byl to takový ten pavouk z černé kožešiny na gumové pružince. Tak jsem pavouka jednou nastražila do linky a už jenom sledovala synáčka, jak si vykračuje do kuchyně a otevírá dvířka. O krok ucouvl, otřásl se odporem a odešel. Už tam nikdy nekramařil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 20:38

Dvířka bych přechodně řešil přemostěním všech šuplíků hoblovanou latkou. Dole uchytit na sokl a nahoře zespodu pod pracovní plochu tak, aby se horní uchycení dalo snadno povolit a latka uhnout, když budete potřebovat do šuplíků.

Máme doma také vnoučka průzkumníka. Každá výška pro něho je nepřekonatelné lákadlo a to mu bylo málo přes dva roky, když spadnul ze židle tak nešikovně, že si na dvakrát zlomil ruku. Přišel domů se sádrou a hned věděl k čemu je to dobré. Rozbíjel s tím ořechy a když se s někým chtěl pošmudlat, byly s toho málem modřiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 20:58

Když se chce a může, tak se něco také najít může... http://www.nejlepsiceny.cz/be…na-supliky-5-ks-baby-ono.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.15 11:14
avatar

Děkuji Všem za odpovědi.

Navštívím zítra Ikeu.

Datum: 11.12.15 16:37
avatar
V Ostravě to je nahoře u schodů jak je IKEA family. Počítám že jinde to bude podobné.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.15 19:14
avatar

No super.

To je informace!

Právě, že budu v Ostravské pobočce...

Díky!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.