Otázka,pomocKdo nese odpovědnost?

Od: Datum: 10.01.16 14:43 odpovědí: 4 změna: 11.01.16 11:54

Dobrý den.Chtěl bych poradit při pronájmu bytu,kdy mně předešlý nájemník odevzadal,klíče...Já je předal následujícímu nájemníkovi...Dle předávacího protokolu.Nový nájemník si tam ponechal věci a stalo se to že bohužel,mu ty věci z bytu někdo odcizil,samozřejmně to bylo uděláno klíčem,bez porušení zámku..kdo v tomhle nese zoodpovědnost?..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cull
Datum: 10.01.16 14:52
Novy najemnik muze podat TO na neznameho pochatele. Prvni co mel udelat bylo vymenit zamky. Jinak ma smulu, jako pronajimatel nijak neodpovidate za majetek najemnika.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 10:59
avatar

V první řadě měla být zavolána policie, aby provedla vyšetřování a byl sepsán úřední záznam. Vy, jakžto pronajímatel žádnou odpovědnost nemáte. A nebo máte ve smlouvě o pronájmu, že budete hlídat majetek nájemce když bude mimo byt? To asi ne, že.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 11:07
avatar

Já si myslím, ale jen myslím, že za krádež v bytě, zodpovídáte vy. Měl jste novému nájemníkovi předat klíče, které znamnenají bezpečné uzamčení bytu. Proto jsou zámky, proto jsou klíče. Nový nájemník nemohl tušit, že klíče, které od vás dostal, jsou jen symbolické. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 11:54
avatar

Bez podrobného vyšetření, nelze dělat závěry.

Já pronajímám byty a vždy sdělím novému, že zde má klíče od bytu, chodby, schránky atd. "Tyto klíče měl i minulý nájemník, vymněňte si vložku a tu starou s klíčem mi předejte" (Já tu vložku použiji do jiného baráku)

Je jen na nájemníkovi, co udělá. Někteří si u mne nechají rezervní klíč.

Takže já si dovoluji tvrdit, že za odcizený majetek nového nájemníka Vy neručíte a nezodpovídáte.

(Opravdu se něco ztratilo?)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.