Topeni teplovodni

Od: Datum: 09.01.16 15:53 odpovědí: 1 změna: 09.01.16 17:47

mam novostavbu a udelany podlahove topeni vodni , topim elektrokotlem ale stale mi nykdo nevysvetlil jak mam spravne nastavit okruhy topeni a nakolik nastavit elkotel na spravnou teloty .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.16 17:47

Základní věc je projekt od někoho, kdo té problematice rozumí. A je někde chladno nebo horko? Pokud ne, tak to nechej být. Nastavení by měl být spíš problém toho, kdo Ti tam to topení dělal. Ono je to totiž velice jednoduché natahat tam trubky, osadit rozdělovače a napojit na kotel, zapnout to, sebrat prachy a jet do... . Záleží, co sis s ním všechno dohodl, ale selským rozumem pokud někdo dělá topení, měl by je taky zregulovat, ať topí, jak má, ať to nepřetápí nebo ať není kupříkladu v koupelně chladno. Jenže u podlahovky to je trochu na déle (pokud na to není projekt) a celkem nic se už na tom nevydělá. Zase pokud se to jednou zreguluje pořádně, tak už je to navěky, už na to není potřeba sáhnout. Je ještě otázka, jaká regulace tam vůbec je, jakou tam dali, ekvitermní nebo jiná, není to zas taková věda, ale není to zas úplně jednoduché. Dohodni se se zhotovitelem, to takto od stolu se těžko radí.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.