Původní ceny bazénů Mountfield

Od: Datum: 09.01.16 13:51 odpovědí: 18 změna: 30.01.16 19:59

Hezký den,

skoukl jsem ty vyvinuté slečny v reklamě Mountfield a pak jejich stránky.

Nepamatujete si někdo,kolik opravdu stály jejich bazény původně? Protože ty ceny,od nichž se odvíjí cena po slevě,mi připadají dost nadsazené.

U mnoha obchodníků je to běžná věc,je to i tady?

Dík za info

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 09.01.16 13:59

Běžná praxe "slev" - na týden dáte cenu něčeho na 200,-, po týdnu napíšete "akce 50% sleva" a prodáváte za 100,-. Někde jsem četl, že ze zákona musí mít nějak doložitelné, že opravdu sleva je reálná - tj. prodával to nějakou dobu za uvedených 200,-. Fakt, že danou věc jinde bez akce a slev běžně koupíte za 90,- nikoho nezajímá...

Ohodnoceno: 7x

Od: vilik
Datum: 09.01.16 16:58

Mám zkušenost, že tato firma má cenu ve slevě stále ve stejné cenové hladině. To znamená, že když počkáte, budete mít možnost koupit někdy v budoucnu za stejné peníze. Jestli tedy bazén nechcete už tuto sezonu, klidně počkejte na příští zimu, jestli čekat nechcete, výhodnější to nebude. Oni mají podobný model, jako třeba Jysk, kdy za plnou cenu se nevyplatí kupovat, protože nejpozději za pár měsíců bude zase akce. Tady mají předsezonní, posezonní, nakoupili jsme moc, a podobně. Neříkám, že ve všech je cena stejná, ale moc se neliší.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.01.16 17:12

Také jsem se tam šla podívat, ne sice na bazény, ale na psí a kočičí granule, u kterých také nabízejí velké slevy, cca 50 procent. Ale! Když jsem se podívala na svou objednávku z min.roku, stejné zboží jsem kupovala o dost levnějc proti téhle jejich "akci" - tak nevím... *nevi* Asi to opravdu praktikujou tak, jak píše "jmlc" - jsou to podvodníci... *bzum*

Ohodnoceno: 1x

Od: bbbb
Datum: 09.01.16 18:52

Za uváděnou cenu nabízí těleso bazénu a folii.Ted nevím jestli tam je i příslušenství a na kolik vyjde kompletně vybavený bazén se schůdky, filtrací ,skimrem atd. To by chtělo zjistit přímo v mountfieldu.Jestli je to ale pouze za těleso a folii tak to není žádná sleva.

+5000kč filtrace +1800 schůdky +hadice + spony +800 skimer +1000 podložka pod bazén a nevím co ještě jsem zapoměl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.01.16 22:30

Díky všem za odpovědi,zítra se tam jedu podívat,tak uvidíme

Ale myslím si,že ceny po slevě nebudou daleko od reálu loňského roku,jak psal "jmlc"

Datum: 10.01.16 13:47

Mountfield se chová velice šalamounsky. Neuvádí žádné ceny, jen vyřvává že je všechno za jednu třetinu. Nikdo ho pak nemůže napadnout za to, že neuvádí správné slevy, protože se jich nedopídíte. Já když tu reklamu vidím, tak je mi trochu na *blee*, včetně těch pečlivě vybraných aktérů. Na koho to chtějí cíleně působit a kdo jim nejspíše skočí na udičku? Odpovězte si sám a vybírejte rozumně...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.01.16 16:02

No já rozhodně neslyším jen na výši slevy.

A rozhodně se tam nejdu podívat jen proto,že musím přijít domů s bazénem

Finty obchodníků jsou různé,mě zajímalo,jestli někdo nemá konkrétní zkušenost s touhle firmou a loňskými cenami.

Jako třeba ta paní,co tam byla pro granule pro psa.

Od: julek
Datum: 11.01.16 09:55

Loni jsem tam poptával kalové čerpadlo. Z podzima 1500,- podzimní sleva, před Vánoci 1200,- , po Vánocíh za 1/3 cena sleva z 2200,- na 1450,- ... takže jsem koupil jinde

Od: delnik
Datum: 12.01.16 01:19
Na jaře bazén komplet za 83000,- teď že ho zajedu koupit a ejhle cena skoro stejná. 82500,-

Datum: 12.01.16 17:48

I u Mounfieldu je běžné to, co jinde: cena se navýší, a po slevě je totožná s cenou před slevou, plus minus. Takhle mě vytočil brácha, když volal, že mají sekačku za polovic. Tak jsem vylovila fakturku a zjistilam že já ji měla cca o 50 levněji. Jsou to většinou jen finty obchodníků.

Jinde mám okouknuté i to, že obchodníci mají 2. jakost - zboží, které zákazník i bez udání důvodu vrátí, je levnější. Ale když se podívátte pozorně, zjistíte, že za stejné peníze je totéž nové nepoužité (okouknuto např. na mall.cz).

Ale kdybych chtěla opravdu bazén, koukla bych i na jejich tištěný katalog s ceníkem, tam se to dá porovnat.

Datum: 15.01.16 01:11

Samozrejme, ze jsou to podvodnici a vse prodavaji dost predrazene.. Minulej rok jsme si na zahrade postavili svevolne bazen do zeme a nez jsme postavili, tak jsme dlouze hledali, patrali a sli jsme i k tem o nichz mluvite, abychom si udelali obrazek a nakonec jsme koupili ten samej bazen co tam oni meli za pomalu polovinu ceny u jine spolecnosti, ktera nema tyhle reklamy s koza...ma..:) Chce to jen rozumne hledat..

Od: trampacak
Datum: 15.01.16 22:41

Měl jsem vyhlídnutou solární sprchu. Normální cena 5500 kč. Řekl jsem si, že počkám na slevu a měsíc před vyřváváním Bédi Trávnička ji zdražily na 11000, aby pak Béďa řval "no nekup to Máňo za 50 % slevy". Takže je jedno kdy to koupíte.

Datum: 15.01.16 22:54
Moc díky všem za příspěvky a zkušenosti
Od: pavel50
Datum: 22.01.16 13:35

Zdravim, nechaval sjem si udelat rozpocet na bazen a protoze jsem nechtel, aby se cena treba zahadne zdvojnasobila, tak jsem nechal nacenit jen dopravu, korpus bazenu bez niceho! ani skimeru a zvlast samotnou filtraci. Puvodni cenu mi u Calypso sklolaminatu ,nejvetsiho bazenu 8.2m Gemini dali 299 900. Po sleve 52% je to 140tis. Misto bazenu za tretinu po me chteji o 40tis vic. Napsal jsme jim, ze nikde nepisou, ze bazen je za 1/3 je jen v pripade instalace. Proste des a hruza. Ted uz 10 dni i pres 2x urgenci delaji mrtveho brouka a nenapisou mi. Proste podvod, nejmene meli napsat, ze jejich povedene slevy se vztahuji jen pri kompletni instalaci. Za tu ale patricne zaplatite. Proste sleva, nesleva, nepruhledne podminky a zvlastni jednani, kdy se jich doprosujete o slevu, kterou inzeruji a nakonec skutek utek. Co dodat. Pokud se neco zmeni tento prispevek doplnim.

Datum: 22.01.16 14:23

Díky i Vám za příspěvek.Já k nim po zralé úvaze nakonec ani nešel,jsem občas prchlivé povahy,asi bych to tam neustál

Datum: 24.01.16 17:41

V mountfieldu taky ničemu nevěřím. Otec přiběhl že tam mají ve slevě sluneční ze 7 tisíc na tři a půl, kouknu na netu a naprosto stejný slueční všichni ostatní běžně prodávají za tři a půl. Takže mountfield slevuje jenom na to za co to prodávají ostatní a dělá tomu reklamu jenom aby nalákal důveřivé lidi.

a druhá zkušenost před Vánocema jsem tam byl poptávat zastřešení na bazén. Cena 120 prý již se slevou a nyní cena 140 taky samozřejmně se slevou...

Od: mp
Datum: 27.01.16 12:36

Tak kdo trochu sleduje trh, tak ví že Mountfield je jedna z nejdražších firem u nás a hodně sází na reklamu. Sem tam se někdo chytí.

Od: marik
Datum: 30.01.16 19:59

Tak že velevážení. Našel jsem doma starý leták z května 2015. Příklad ... Bazén Azuro 404 - 5,5 x 3,7 m ... původní cena 26 200 ká po slevě 15 500 ká. A jaká je dnes cena? ... Původní cenu uvádějí 32 700 ká a po slevě za 10 900 ká ! Tak že já si myslím , že koupě tohoto bazénu by se dnes opravdu vyplatila ! Když vezmeme v potaz, že před cca rokem ho nabízeli za 15 500 a dnes za 10 900 ká , tak že je to o pár tisícovek levnější.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.