Cena za topení

Od: Datum: 07.01.16 17:57 odpovědí: 8 změna: 10.01.16 08:51

Zdravím,
chtěla bych se zeptat zda tady někdo má přehled o cenách topení? Bydlíme v panelovém domě a máme asi centrální vytápění (nevím jak poznáme jiné). Kolik se platí a v čem se to měří? Na netu jsem jen našla za jednotku GJ. Předem díky za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.16 18:02

Pár informací najdete tady http://www.naseteplo.cz/ Po přečtení jednotlivých částí - odkazů - si budete umět odpovědět na své otázky...Komplexněji, než ve výše uvedeném odkazu, vám asi nikdo neodpoví...

doplněno 07.01.16 18:30:

Pak ještě tady, sice trochu starší článek, ale nevadí... http://www.cenyenergie.cz/cen…epla-teplarna-czt/#/promo-ele

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.01.16 18:14

Na internetu je takových věcí mraky, něco tu už uvedl kolega. No jestli bydlíte v paneláku a máte centrální topení, to poznáte tak, že v bytě nemáte žádné zařízení na vytápění (plynový kotel, elektrický, akumulačky kamna nebo nádrže nebo já nevím co) No J=joule je jednotka energie, ve Vašem případě tepelné, GJ je miliarda J. Máte-li centrální vytápění (což bude asi nejpravděpodobnější), máte asi poměrová měřidla na otopných tělesech (nejčastěji radiátor), podle nich se měří, kolik tepla bylo tělěsem předáno, podle toho se Vám vypočítá cena. Je-li tomu tak, obvykle se s tím nedá nic dělat, jen smířit se s tím a zaplatit, co po Vás chtějí. Maximálně tak topit na nižší teploty, chcete-li něco ušetřit, ale ono to nebývá přímo v poměru naměřeného tepla.

Od: moula*
Datum: 07.01.16 19:24

Bydlel jsem v paneláku v Brně-Kohoutovicích 25let. V paneláku, kde se chlapi o vše dobře starali, co nejdříve vyměnili okna za plastová s výbornými rámy i skly a zateplili fasádu 15cm polystyrénem. Já jako maximalista jsem pustil v zimě do radiátorů(všude termostatické ventily) teplo jen minimálně, i při zavřených radiátorech neklesala teplota vzduchu v mrazech pod 20°C a to se již dalo vydržet, když podlaha byla stejně teplá jako strop. Takže jsme měli součet poměrových měřidel za celý rok 3,5 a ostatní byty kolem dvaceti, výkyvy byly dost znatelné. Nicméně podle jakýchsi pravidel nám byla dopočítána spotřeba na ten průměr dvacet dílků, takže co jsme ušetřili na naší teplotě v bytě a zbytečnému nevětrání, to nám bylo doúčtováno. Takže jsem synovi, který po nás byt přebíral, řekl, ať zbytečně nevětrají a netopí když nejsou celý den doma, ale až přijdou domů, tak ať si na termostatických ventilech nastaví stupeň aby jim bylo blaze a před spaním ať ventily zase zavře a nechá zavřeny až zase druhý den přijdou večer z práce. Už si to moc nepamatuji, ale myslím, že jsme platili ročně za vytápění asi 6,5 tisíce.

Takže v paneláku nezáleží tolik na vás jak budete radiátory topit, ale záleží jak je panelák zateplen, jaká má okna a jak se chovají všichni nájemníci. Takže se zeptejte důvěrníka, kolik se platí průměrně za teplo za jeden byt nebo m2 a hned budete vědět na čem jste.

Datum: 07.01.16 19:35

platil jsem ve 2+kk 2300 za vodu a teplo tzn 27 rocne a okolo 4-6 byl preplatek

Datum: 08.01.16 20:04

různá města mají různá ceny za 1GJ a rozdíly jsou velké pražáci 450, moraváci 620, extrém je někde okolo 680. mĚŘÍ SE poměrovými měřiči na radiátorech a naměřené bezejmenné jednotky se rozpočítávají na byt podle skutečné spotřeby bytu a zároveň spotřeby domu jako celku. 3pok. byt po revitalizaci by neměl přesáhnout 8-10tis/rok (bez TUV). Extrémně šetřit teplem se nevyplatí, kdy vstupuje v platnost nová vyhl., která právě znevýhodňuje ty, co hodně šetří a dále také ty co se zvlášť chovají nehodspodárně. Je to na dlohou debatu. 1. pok byty běžně spotřebují 3tis/rok (není v tom teplá voda-TUV). nezateplené byty se starými okny mají téměř až 2x větší spotřebu tepla.

Od: ht
Datum: 09.01.16 18:31

od letošního roku platí,že kdo šetří, tak na to doplatí.V případě, že se výrazně lišíte od průměru,tedy od průměru v domě,tak vám napočítají tolik,abyste pořádně zaplatila.Prostě,je to zlodějna,ve všem, když nejdete se stádem, tak vám to natřou,šetříte-napočítají vám sankci za šetření,že jste totálně v prdeli.Je to stejně i svodou,zkuste šetřit, tak uvidíte čeho se dočkáte,hned vás začnou napadat, že jste zloděj, prostě jak nejdete se stádem koledujete si o průser.

takže raději svůj dům,at je pokoj, tak když nebudete topit,nikdo vás nebude napadat, ani nebudete platit za jiné.

Datum: 09.01.16 18:58

Jste hloupý nebo neinformovaný nebo lžete.

Od: jendad
Datum: 10.01.16 08:51

Jeden příklad . Známej bydlí v bytovce a každý byt má svuj kotel . Sousední byt je roky prázdný (objeví se tam za rok asi 2 krát pražanda) . A říká že je to dost poznat když v bytě se netopí (studené zdi) . Tak asi to má něco do sebe , když ten kdo se veze a ostatní mu vytápí byt , tak by měl něco zaplatit. Osobně si myslím , že je špatný danový zakon - mělo by se nevyplácet mít neobydlenou nemovitost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.