Venkovní dveře na chalupu

Od: Datum: 07.01.16 17:36 odpovědí: 3 změna: 07.01.16 19:27

Dobrý den. Dnes máme dveře otvírající se dovnitř a jsou vůči venkovní zdi utopené. Tomu rozumím, asi jakoby v závětří. Potřebuji to ale předělat na otvírající se ven. Pokud budu chtít, aby se otvíraly o 180 stupňů, musí mi lícovat s venkovní zdí. Navíc mi klika vychází na západní straně, ke směru předpokládaných větrů a fujavic. Jak tedy na to? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 07.01.16 17:42

Nevím, kolik jste ochoten investovat, ani jaké máte dveře, ale nejjednodušší je vybourat futra a zazdít obráceně. Případně, pokud musíte měnit i strany, koupit futra a dveře nové. Můžou se i jen zapěnit, pokud netrváte na zdění. Šolich na 1 den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 17:47

No zdá se mi, že sis v podstatě odpověděl sám. No jasně že na opačné straně než se dveře otvírají, bývá špaleta, pokud má zeď větší tloušťku než zárubeň. Pokud je stačí otvírat jen do pravého úhlu, může být špaleta i na straně otvírání. To chceš jen stávající dveře přehodit? Tak je opatrně vybourej a přehoď, pokud stačí otvírání do pravého úhlu, nechej zvenku špaletu, pokud chceš o 180stupňů, nemůžeš mít špaletu, ale zrovna u vchodovek to nebude nejšťastnější, ale ne že by se to nedalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 19:27
avatar
Ono to není tak jednoduché, otočit dveře. Jako dá se to zmaknout, ale záleží, jaké tam jsou panty. U běžných plastovych dveří oteviravych dovnitř stačí odsroubovat panty a zloděj má cestu volnou. Taky záleží, zda půjde otočit bezpečnostní kování. A jestli je ve dveřích výplň nebo sklo, jsou dveře odvetravane, zvenku se do těch otvoru dostane voda. Tohle se řeší již při výrobě dveří, zda ven nebo dovnitř, může tam být i jiný práh. Pokud jsou nějak zastřešené, tak je to vcelku jedno, jen musí být jiné bezpečnosti panty, zabezpečené proti vysazeni a odsroubovani. A kování...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.