Antistatický provázek

Od: Datum: 07.01.16 13:14 odpovědí: 7 změna: 08.01.16 20:29

Prosím, nevíte někdo, kde sehnat provázek pro odvádění statické elektřiny od přístrojů? Potřebujeme je v práci a naši dodavatelé nic podobného nenabízí. Stroje máme od italské firmy a ti také tyto díly nedodávají. Potřebuji průměr cca 3 mm, aby něco vydržel, provázek jezdí po převážně PVC sleevech. Děkuji za rady či tipy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.16 20:09

Zkus použít měděné lanko.Vodič CYA.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.01.16 17:44

Nene,tohle není ono, má to být bavlněný provázek, ve kterém je pár lanek zapletených. Vypadá to jako tkanička kulatého profilu.

Od: lego®
Datum: 08.01.16 17:53

Puvodne jsem myslel ze shanis treba> Antistatický náramek ZD-152.

Datum: 08.01.16 17:54

Zdravím,
po vašem popisu, jak ten "provázek" vypadá (provázek se zapletenými drátky) mne napadlo lanko od elektrického ohradníku, co se používá na ohraničení pastvin pro dobytek, protože to je takový jako provázek se zapletenými ocelovými drátky.
Abyste nemuseli shánět něco, co nevíte, jestli to bude ono (vy asi víte, jak to, co sháníte má vypadat) - zajeďte někam, kde chovají krávy (ovce, ale třeba i koně) a poproste je, aby vám ukázali jak vypadá šňůra pro elektrickýohradník. Když jim vysvětlíte, proč to sháníte, určitě vás nevyhodí a možná i dostanete kus toho "provázku" třeba i zadarmo (tihle chovatelé ty "provázky" mají doslova v kilometrech a "nějaký metr" je určitě nezabije).

Od: lego®
Datum: 08.01.16 17:59

Jo, ten popis me byl povedomej ale netrklo me to http://eshop.ohradniky.cz/Lanka-c1_10_2.htm .

Od: hm®
Datum: 08.01.16 18:01

Vyhledávač mi našel třeba tohle:
http://www.vmaly.cz/21601-technicke-snury/108020-jg-200/
(Šňůra JG 200 je vyrobena z vysokopevnostního polyesteru,termofixována,barvena. Standartně je dodávána s antistatickou úpravou a úpravou odolnou otěru. V provedení JG 200c jsou zapletena uhlíková vlákna pro zvýšený odvod statického náboje. Pevnost je 2000 N statické zátěže)

Hledá se něco takového? Možná lze vymyslet i lepší dotaz.

doplněno 08.01.16 18:22:

Jažkovyvoči, tím "Možná lze vymyslet i lepší dotaz" jsem myslel dotaz do vyhledávače a najít tak víc nabídek, nejednalo se o hodnocení kvality dotazu zde v poradně. To jen aby si to někdo nevyložil jinak.

Datum: 08.01.16 20:29

Nene, lanko na ohradník určitě ne, to máme doma, musí to vyloženě odvádět statickou elektřinu. Ale ta šňůra JG 200 vypadá opravdu dobře, zkusím pozišťovat u prodejce. Jak jsem psala výše, musí to být z textilního vlákna a vyloženě primárně na odvod stat.el. Co nejvíce ohebné a odolné dlouhotrvajícímu otěru.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.