Pozednice pergoly před zateplením

Od: Datum: 06.01.16 14:46 odpovědí: 4 změna: 06.01.16 17:35

Dobrý den,

budu stavět pergolu u domu s pozednicí vrtanou do zdi domu. Řeším ale otázku, jakým způsobem pozednici přivrtat, když budu zateplovat dům až za 2 roky. Můžu odsadit trám od zdi o tloušťku plánovaného zateplení, takže by trám nebyl na zdi ale jen na závitových tyčích? (délka pozednice 5m)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.16 15:18

Dobrý den,

tak předně bych pergolu já osobně nikdy přímo nesvazoval s jiným objektem (ne tak ještě s domem, který se má zateplit), postavit ji vždy jako samostatný objekt. Pak nemusím nic takového řešit. Postavte pergolu s odsazením od domu, dům potom můžete zateplit kdykoliv, ale zásadně pergolu s domkem nespojujte napevno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.16 17:15

Stačí se podívat na obrázky pergol přes google. Polovina jich je svázaných s domem. Proto předem děkuji všem, kteří mi budou chtít odpovědět na mou otázku a nerozvíjet teorie kdo by co a jak nikdy nedělal. Zajímá mě praxe.

Datum: 06.01.16 15:55

Určitě můžete, jen bych snad doplnil závitové tyče o jakési dřevěné podložky o rozměru 5 cm x výška pozednice x tloušťka zateplení, případně bych zvážil možnost, nakotvit pozednici za pomocí úhelníků rovnou přes tyto podložky.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.01.16 17:35
avatar

Podobnou akci jsme prováděli v práci ,ale při zateplování. Pro uchycení trámu pozednice pergoly jsme provrtali závitoky durch stěnou klasika veké podložky atd. na straně fasády jsme navlékli na závitovky trámky cca 30cm dlouhé výška dle pozednice tloušťka dle izolantu ve kterých bylo zahloubení na podložku a matku ,čímž se trámky přítáhly k hrubému zdivu ,poté se provedla komplet fasáda a výsledkem bylo že z fasády trčely závitové tyče , na které poté dodatečně tesaři dodělali pergolu .


doplněno 06.01.16 17:45:

Takže odsadit ano ale s podporou jak je psáno výše , nebo bych provedl pás zateplovacího systému do kterého se dopojíte už jen z důvodu dokončení oplechování.Doporučoval bych použít soklový polystyrén z důvodu odstřiku vody a jeho menší nasákavosti a je i více tuhý proti případnému promáčknutí při nepožití distance pod závitovky ,ale to bych nedoporučoval *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.