Pronájem pozemku

Od: Datum: 06.01.16 12:02 odpovědí: 2 změna: 06.01.16 22:36

Chceme požádat Státní pozemkový úřad o pronájem pozemku u našeho bytového domu. Bylo nám sděleno, že budeme muset zaplatit za pronájem zpětně až do roku, kdy pozemkový úřad tento pozemek získal. Nevíte někdo, kde bych našla příslušný zákon, a taky promlčecí doby? Nechceme platit za něco, co jsme léta dobrovolně udržovali ve slušném stavu a přes co vede jen chodník do našeho domu. Tento pozemek nemůžeme jako Společenství vlastníků koupit, dokud nezaplatíme to, co po nás budou vyžadovat - toť informace z pozemkového fondu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dam®
Datum: 06.01.16 12:07

Možná blbpst, ale nejde jim nějak naúčtovat zpětně údržbu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: semi
Datum: 06.01.16 22:36

Taky jsem se bránila tím, že by měli oni platit nám za údržbu pozemku, ale bylo mi řečeno, že tím jsme vlastně ten pozemek neoprávněně užívali. A kdyby jsme to nedělali a dvoumetrové kopřivy by nám lezly do oken, měli jsme jim zavolat a oni by to dvakrát ročně posekali. Dobrý, co?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.