Kdo zapíná noční proud?

Od: Datum: 05.01.16 21:36 odpovědí: 6 změna: 05.01.16 22:05

Poradte prosím adresu ,kam napsat o vysvětlení proč nám přestali zapínat noční proud v denních hodinách jako dříve_asi na hodiny.Nyní již delší dobu ho zapínali nepravidelně a po svátcích už ve dne nezapínají.Ráda bych požádala někoho o vysvětlení,ale nevím koho.Děkuji za radu co dělat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.16 21:39
avatar

No, zeptal bych se tvýho dodavatele elektřiny. Koho jinýho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 21:47

U nás ho zapíná takovej malej ošklivej trpajzlík a just ho zapíná, jen když to nepotřebujeme. :) Ani 180l bojler nám nestačil, takže nakonec jsem to musel udělat tak, že když je krize, ručně bojler přepojím na normální zásuvku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 21:48

Dobrý den, potřeba by bylo více informací. Co máte za distribuční sazbu, kdo je distributor - ČEZ, EON, PRE, kdo dodavatel? Dodavatel může být zároveň distributor. Hlavní je, zda dodržují minimální doby trvání nízkého tarifu podle distribuční sazby.


doplněno 05.01.16 22:26:

Tam jde totiž o to, že distributor může časy spínání NT během dne měnit, a to operativně. Může a nemusí. Musí ale dodržet celkovou dobu jeho platnosti, to je 8 16 20 22 hodin podle sazby.

Například u osmihodinového může být klidně celých osm hodin v kuse, to je málokdy, ty časové úseky mohou být až tři za den. Kdy to bude, to si právě může určovat distributor, jak se mu to hodí s ohledem na vytížení a nevytížení sítě. Je-li energie nadbytek, zapne jisté části odběratelů NT, aby jim zapnul žravé spotřebiče a zbavil se přebytků, vlastně aby prodal, sice levněji, ale lépe levněji prodat než vůbec neprodat. Bývá kupříkladu 5hodin v noci a 3h odpoledne, ale různí se to. I třeba soused se stejnou distribuční sazbou může mít NT jindy než já, ale musíme ho mít oba celkem za den minimálně 8hodin, to je dáno.

Časy spínání HDO se dají zjistit na netu, infolinkách (ČEZ to tam má na netu, nevím, jak ostatní distributoři). Další věc je možnost dohodnout se na časech s distributorem.


doplněno 06.01.16 00:49:

Hromadné dálkové ovládání - tedy spínání "nočního proudu", ten už neexistuje, dnes už vysoký a nízký tarif (VT a NT), to je záležitost distribuce, s tím dodavatel - prodejce elektřiny - nemá nic společného.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: uska®
Datum: 05.01.16 21:58

Pokud máte el od ČEZu, tak zde si můžete najít časy spínání

http://www.cez.cz/cs/sluzby-p…tosti/pro-odberatele/hdo.html

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 05.01.16 21:58

Vřele doporučuji vašeho dodavatele elektřiny. Najdete ho na vyúčtování.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.01.16 22:05

Musíte se obrátit na svého dodavatele elektřiny - tedy ten, kdo Vám posílá faktury.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.