Postavit kulatý dům-dům do kulata?

Od: Datum: 05.01.16 17:56 odpovědí: 18 změna: 06.01.16 18:02

Dobrý den,

http://www.kulatydum.cz/

Možná byste mě poslali někam do fora, které je na tyto typy specialisované, avšak chci znát Vaše názory, názory lidí, co se pohybují spíše v "konvenčním" pozemním stavitelství.

Prosím o názory a případné zkušenosti s kulatými domy. Pokud bych se do něčeho takového pustil, dalo by se to případně za nějaký čas prodat za cenu, abych na tom neprodělal?

Kulat základ by byl betonový, to je jasný. Obvodové stěny by byly buď:

1)ze dřevěné konstrukce a mezi nimi sláma

http://imgct.ceskatelevize.cz…6100111033.jpg?_ts=1438579561

2)porobetonové tvárnice jako třeba ytong

3)nebo jiná technologie


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.16 18:04

A v čem je to lepší než normální "hranatý" dům?

To jako uvnitř budete mít kulaté stěny, okna, atd? přijde mi to dost nepraktické.

Jinak co se týče prodeje, pokud budete stavět sám, tak to prodáte maximálně dráž o cenu práce - amortizace = takže za náklady

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 05.01.16 18:10

Jde to, už dávno. Například v Praze na Chodově bývalá vodní tvrz, nyní Chodovská tvrz je dokulata nejen zdi, ale i krovy a střecha. Podobně je dokulata celý roh činžovního domu v Praze na Balabence viz https://www.google.cz/maps/@50.1050775,14.4829966,120m/data=!3m1!1e3 , atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.01.16 18:14
avatar

Pavlem kulatý dům budí cosi, páč to není obvyklé. Z hlediska tepelných mostů a ochlazování, je kulatý dům nejlepší, páč nemá žádné rohy.

Můj názor je že jsem pro klasický tvar, páč kde začíná oblouk, končí výdělek. Jelikož se takto často nesaví, určitě se stavba prodraží oproti čtverci, čí obdélníku.

Nelze stanovit, co vybrat, zdali klasickou dřevostavbu, porobetony, pálený střeb, betonové skořepiny a další. Neexistuje nejlepší řešení.

Ale nejlepší řešení je velice pečlivá práce, hlavně v detailech, které často znehodnotí stavbu, pokud se špatně provedou. Vychtávky pasivních domů, co nejvíce aplikovat na Váš dům.

Barák je cedník, co nejvíce ucpete dírek, tím se Vám bude ekonomičtěji bydlet..

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.01.16 18:30

spravne,a jestli to v budoucnu prodate a neprodelate,to vam nepovi ani kristalova koule.za mne-prodelate.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 05.01.16 18:52

Pokud dokaze vychvalit dostatecne prednosti domu (minumum tepelnych mostu, pasivni dum) a zatajit nevyhody (vsude oblouk) nebo najde podobneho nadsence, tak proda se ziskem. Ale domy se vetsinou stavi pro vlastni bydleni, malokdy k rpodeji, pokud neuvazujete jako developer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 21:15
avatar

JJ ohýbaná práce je vždy dražší.Takže při budoucím prodeji proděláte víc než při klůasickém domě!

Souhlas s p Milanem!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 19:01

Postavit kulatý dům, to máte na mysli kulatý s půdorysem kružnice? Je taky možnost ovál nebo obdélník se zaoblenými rohy. No vše má svá pro a proti. Něco už tu bylo napsáno. Můj názor je, z pohledu stavitele, to bych teda chtěl stavět - myšleno opačně samozřejmě, vymyslet a postavit se dá takřka cokoliv, když se to jednomu líbí a je to ochoten zaplatit. Na takové stavbě se musí všechno podstatně prodražit (možná krom vnitřních příček, ty by snad mohly být rovné). Kdyby to byl doopravdy kruh, pak stěží nějaká místnost může mít všechny úhly pravé (což je velmi nepraktické), ono stavět do pravých úhlů má svá opodstatnění. Sám mám jeden objekt (ten pochopitelně není kulatý), stavěný ve třicátých letech, a co jsem slyšel, tak horkou jehlou honem honem, protože těm lidem vyhořel dům, a tak neměli kde bydlet, na tom domě není ani jeden úhel pravý, tam něco dělat nebo postavit třeba regál, nábytek - myšleno pravoúhlý, to je něco. Na papíře a v reálu zvenku to vypadá pro někoho možná hezky, ale bydlet v tom? Nevím.

No jestli by se to dalo prodat a neprodělat na tom, na jednu stranu každá věc má svého kupce, otázka je, jak dlouho byste na něho čekal. Na stranu druhou je otázka, komu by se to líbilo a zároveň byl ochotný to i zaplatit. Já osobně bych něco takového nechtěl ani zadarmo.

Kulatý se krásně vyjímá kupříkladu taneční parket, může být i zastřešený, rodinný dům nevím nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel35
Datum: 05.01.16 20:51

Ano, myslím dům s půdorysem kružnice. díky

Datum: 05.01.16 21:41

Psal jsem, jak to vidím z pohledu stavitele, neboť se tím také zabývám, vidím to především z té technické stránky, tak tento příspěvek je tím jistě ovlivněn. Prostě jakékoliv zaobleniny, snad s výjimkou fabionů, přeje-li si je někdo, prostě plochy, které nejsou rovné, nebrat, jsou vždy stavebně složitější než dvě plochy rovné a jeden roh. Samozřejmě, kdybych o tom nevěděl nic, líbílo by se mi to a peněz měl neomezeně, napsal bych pravděpodobně něco jiného. Co člověk, to názor, ostatně od toho ta diskuse je, že?

Pro zajímavost: Nahlédl jsem do školního projektu domu jednoho spolužáka (to bylo ještě na průmyslovce), ten měl, myslím, zděný domek, byl to obdélníkový půdorys, stavba měla jen zaoblené vnější rohy, radius 500mm myslím, nevím už přesně (samozřejmě v obvodě i vnitřní rohy byly zaoblené). Mám pocit, že i některé příčky byly obloukové, no vypadalo to zajímavě na tom papíře. Tož jsem mu pověděl, To nemáš co jiného na prácu? (tu průmyslovku jsme dělali dálkově, a tak tu školu už člověk nemá na plný úvazek jako za mlada). Ono už i ten projekt toho domu by byl, počítám, dražší než u hranatého domku, když jsem si tak představil, kolik tam toho musel dělat proti mému hranatému navíc.

Ale byla by to alternativa, pravda je, že kruhová stavba má kompaktní tvar, poměrově menší plocha fasády než hranatá o stejné půdorysné ploše, to je menší předávací plocha pro energie (ať už proudí směrem dovnitř či ven), to je ale asi jediná výhoda proti hranatému, jiná mě teď hned ani nenapadá, netvrdím ale, že žádná jiná neexistuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.01.16 21:13

Kdkyž jem byl malý špunt, tak si mě otec občas dobíral: "Víš co je umění? *nevi* Vyčůrat se do rohu v kulaté místnosti."

A vy to budete moct konečně vyzkoušet. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 21:17
avatar

nebude mít kulatou místnost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 21:25

To je ale škoda. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 05.01.16 21:35

Uprostřed velká, kulatá hala, nahoře prosklená kopule, dole na mramorové podlaze stojí velká palma, nebo velký citrusovník, který bude plodit krásné, velké, voňavé, oranžové nebo žluté plody. A v pokojích žádné rohy, tudíž ani žádní pavouci. Mě by se to líbilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 21:36
avatar

Často k nám přijdou do dílny zájemci o výrobu různě atypických záležitostí. To když se někdo chce trochu lišit od klasiky. Udělat se dá skoro vše, ovšem, o peníze jde AŽ v první řadě. Takže většina hodně lidí to vzdá a jde do nějaký klasiky. Někdo vytrvá a jde si pevně za svým cílem, ať to stojí co chce. Pak to je krásná práce, vymýšlet věci netušené a nedělat žádnou seriovku.

Říkám, je to o penězích a není problém mít třeba troje vchodový dveře za čtvrt milionu.

U takovýhle atypů to je skoro u všeho, to jenom, aby jsi s tím počítal.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 05.01.16 23:58
avatar

Blízko Tanvaldu, ve Velkých Hamrech II, neboli Na Hamrskách, stojí kulatý dům. Je situovaný do svahu, přízemí utopené do země, a má nahoru vyjížděcí střed, který je taky kulatý. Taková pohyblivá věžička, ale o dost velkém průměru. Jestli tam bydlí ještě stavitel domu, nebo někdo jiný nevím.

Tady je to: 50.7158425N, 15.2826211E na mapy cz


doplněno 06.01.16 20:54:

RIA: To je ono.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 06.01.16 00:19
avatar

Nemyslíte : http://www.novinky.cz/bydleni…-dokaze-zavrtat-pod-zem.html?

To se mi líbí - sice ne moc po architektonické stránce, ale myšlenkou, hlavně ta dolní část s bazénkem :)..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel35
Datum: 06.01.16 17:51
Od: ria®
Datum: 06.01.16 18:02
avatar

Mno - moje semestrální práce ve druháku, dostala jsem trojku, prý by to vůbec nefungovalo..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.