Těsnící guma z pumpičky

Od: Datum: 05.01.16 17:02 odpovědí: 5 změna: 05.01.16 21:22

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně "gumy" z pumpičky. mám docela drahé zařízení v práci no a v něm je integrovaná jednoduchá pumpička a cca 1x za rok ( v celé firmě je jich asi 50 ) prostě můžete pumpovat a nic se neděje - oprava vždy vyjde na 8 tisíc ( 1 servis v čr navíc to je tak na 2 měsíce ). Mně se dneska ta pumpička zase pokazila ale při bádání jsem našel způsob, jak sundat "hlavu" . Problém je v té gumě, které tlačí vzduch ( opravdu jen málo, stačí 3x lehce zapumpovat a je to ) obrázky

http://postimg.org/image/m3j8a6qah/

http://postimg.org/image/pymmcr9g9/

A já bych se chtěl zeptat - má tahle "guma" přesný název a popř. kde by se dalo něco takového koupit? Jen dodám, že na výšku to má 8mm a na šířku 21-22mm. Opravdu se jedná o kus gumy která není nějak speciálně dělaná do speciálních prostředí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 05.01.16 17:19

Mně to přijde jak z hustilky na kolo.Tam je podobná/guma/,ale není to guma,ale kožka do pístku.Musí se dobře naolejovat,aby změkla a dobře dosedala a těsnila.Nevím, dalo by se to koupit za pár korun v cyklopotřebách nebo kutilských krámech.Vaši pumpičku bych vyčistil,kožku naolejoval a vyzkoušel znova, mohlo by to pomoct.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 05.01.16 17:42

do hustilky na kolo, nebo do ruční malířské pumpičky na barvu se používá obyčejná kožená, jak píše mate59.

Viz např http://www.kupsikola.cz/kuze-do-hustilky-detail-9441

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamiil
Datum: 05.01.16 20:19

tu gumu jsem typoval - protože to je celé od vazelíny a nešlo to poznat - ta kůže by seděla. Problém je, že ona je držena na za tu vnitřní díru - a tam se pokaždé rozrhne. ale co vím, tak na konci je zakončena jakoby podložkou co je přišrubovaní k té tyčce - takže se musí nějak přetáhnout vnitřní díra té kůže přes tu "podložku jako u hustilek, jenže tam je to na šroubek, tady ne.

Datum: 05.01.16 21:22

Tak v hustilkách se to běžně mění. Pokud by seděl průměr, lze snadno koupit. Bývá v tom kovová podložka, co tomu drží tvar a pak samozřejmě matice: http://www.heureka.cz/?h[fraze]=k%C5%AF%C5%BEe+do+hustilk pokud matici nemáte, tak to na jednom kousku zkuste přetáhnout a uvidíte.Nnebo to jde rozebrat z druhé strany?

Lze to i na míru vyříznout z kůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 21:22
avatar

V hustilce či pumpičce na kolo je z jedné strany ,nad pístem větší ccao 3mm v průměru? mnenší podložka než vnitřní průměr pumpičky ,pak je onen kožený pístek a pak je další podložka cca1cm? průměru a ještě jsem od svých tří let co jsem se naučil na kole jezdit se toto neroztrhlo,asi záleží jak to u Vás funguje,jak je to namáhané.Měl jsem 30?40let staro a než mi ji vloni v kolárně ukardli fungovalo mimo "šlahounku" celo dobu bez údržby,jen občas máznout a funguje stále.paradoxně v kolech (Cyklosport...) neměli a nevedli (ty klasické) a pak jsem novou koupil v kovomatu ( Mazdos).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.