Poplatek za svoz odpadu

Od: Datum: 05.01.16 16:43 odpovědí: 3 změna: 05.01.16 18:28

Jak se řeší poplatek za svoz odpadu, když ho mám na tento rok zaplacený, ale v květnu budu měnit trvalé bydliště?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.16 17:11
avatar

Jestliže zůstanete v místě bydliště, tak se nic neřeší. Pokud se přistěhujete do jiného města/vesnice, musíte do konce měsíce následujícího po měsíci, ve kterém jste se přihlásili k trvalému pobytu, zaplatit poměrnou částku poplatku. Ta se rovná jedné dvanáctině poplatku v daném městě/vesnice vynásobené počtem měsíců, odkdy trvá trvalý pobyt. Zaokrouhluje se na koruny nahoru. Stěhujete- li se z vašeho dosavadního bydliště do jiného města/vesnice, pak máte nárok na základě podepsané žádosti na vrácení poměrné částky, která se vypočítá obdobně, částka se zaokrouhluje na koruny dolů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.01.16 18:24

Ovšem to není tak úplně pravidlem, placení za odpadky si určuje město samo. Například u nás to je tak, že se poměrná část už zaplaceného poplatku nevrací a když se někdo kdykoli přistěhuje, zaplatí za celý rok. Když se narodí dítě ke konci roku, také platí plnou palbu na rok! Složenka je ve schránce dřív jak děcko z porodnice...

Stručně řečeno je nutné se zeptat či vyhledat pravidla na magistrátu obou měst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 18:28
avatar

...nijak se neřeší,poplatek na další rok půjdete zaplatit jako vždy jen s novou adresou.Pokud měníte i město kde budete bydlet,zajdete na váš úřad kde Vám vrátí zbytek a v novém městě na úřadě zaplatíte od května.Takhle to měl přítel dva roky nazpět...tak snad nic nezměnili.

Taky záleží na městě,jak to mají nastavené.Třeba u nás letos město zrušilo poplatky za děti,první rok nemusí platit,ale až teď nám došlo,že poplatek měl smysl.I když nevyhazujeme jednorázové pleny,tak najednou s dětma vynášíme denně odpadky...ale proč né,opozici to ve volbách nahnalo spoustu hlasů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.