Podlaha v garazi

Od: Datum: 05.01.16 13:26 odpovědí: 10 změna: 07.01.16 18:13

Preji hezky den. Jakozto laik prosim o radu co se tyce podlahy v garazi, respektive v dilne, protoze se autem do garaze nedostanu - mala vrata -, tak si tam chci spise udelat dilnu. Nynejsi podlaha, ktera tam je, je uz v dezolatnim stavu. Ale neni se cemu divit, tloustka betonu je slabych 3cm a pod nim jsou nejake stare pytle. Nevim presneji co dat na podklad, - pisek nebo sterk - kari sit a beton. Jakou vrstvu toho podkladu ale hlavne jakou vrstvu betonu, jestli bude stacit 5-6 cm, nebo mam radeji dat vice. Dekuji moc vsem co mi poradi...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.16 14:29

Záleží na tom jestli se bude stará podlaha odstraňovat, pokud ano tak vrstvu stěrku zrnitosti kolem 24 mm +- na to kari síť a postačí 5 cm dobrého betonu, zatížení zde nebude tak velké.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.16 15:06

Já říkám 10 cm a aby kari síť byla tak 3 cm od vrchu. Ideální leštěný beton , nebo to aspoň zaglétovat.

Datum: 05.01.16 15:12

Urcite stara podlaha pujde pryc...

Datum: 05.01.16 15:18

Nevím jaké stroje a zatížení bude v dílně.

Vybrat na pevný podklad, co nejméně vyberete, tím lépe. Udusat podklad, opět udusat. Betonu je třeba min 6 cm, aby (jak někdo správně napsal), kari síť měla 3+3cm.

Dále bude třeba řešit hydroizolaci, proti vlhkosti. Pokud se nebude dávat svařitelná lepenka do dílůny, dejte alespoň pod beton stavební igelit.

Když bude více místa, dejte i tepelnou izolaci. Příklad, na udusaný podklad dáte správný XPS a na to beton...

Hladký beton natřete Izobanem, pak klidně můžete stírat podlahu hadrem.

Vše je o Vašich možnostech, nárocích a kvalitě práce.

doplněno 05.01.16 18:47:

Jiří, když zhutníte kvalitně podklad, nebude praskat..

doplněno 07.01.16 16:23:

Takze kdyz to shrnu: po udusani - hliny - dam stavebni igelit, kari sit a pak uz jen beton cca 6-7cm.

To je první varianta...

Pokud se bude chtit a pujde to lehce vybrat do hloubky, tak dam jen tepelnou izolaci 5-6cm, kari sit a beton 6-7cm.

Druhý varianta, ale ale zde by se musela řešit tepelná izolace nenasáklivá...nebo jiné řešení

Tudiz jako podklad nemusi byt zadny sterk nebo pisek...

Žádný štěr, ani písek není třeba, není důvod. Proč taky?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.01.16 18:11

Pocitam, ze nejtezsi stroj budu ja, maximalne nejaky ten zelezny ponk. Ted tam zatim mam stolovou pilu ktera vazi 50kg, bude to spise hoby dilna. Jde mi spise a hlavne o to aby podlaha po nejakych X letech nezacala praskat a v horsim pripade se propadat. Ten neporadek je jeste po starym majiteli, z 90 procent uz je vsechno pryc.

Od: mire
Datum: 05.01.16 20:45

Neuvažujte jen váhu strojů, pokud s nimi budete pracovat tak bude i chvění, občas nějaký pád předmětů, vybavení dílny se časem taky spíše rozšíří. V předchozím příspěvku uvedených 6 cm bych volil jen v případě, že použijete kvalitní směs z betonárky. Pokud si budete beton míchat sám, tak raději nějaký centimetr přidejte.

Datum: 07.01.16 15:15

Urcite si necham dovezt uz hotovy beton v mixu...

Datum: 07.01.16 15:30

Takze kdyz to shrnu: po udusani - hliny - dam stavebni igelit, kari sit a pak uz jen beton cca 6-7cm. Pokud se bude chtit a pujde to lehce vybrat do hloubky, tak dam jen tepelnou izolaci 5-6cm, kari sit a beton 6-7cm. Tudiz jako podklad nemusi byt zadny sterk nebo pisek...

Datum: 07.01.16 17:53

Nevím,ale já osobně bych si do své dílny-garáže dal 10cm betonu s karisítí a buďto zagletovaný povrch (potom pískový na korbě sklopky ) nebo nějaká zátěžová dlažba či teraco (pak v mixu a s kamenivem ) s malinkým spádem ven z místnosti- to pro případ budoucího možného parkovaní auta!

doplněno 07.01.16 20:41:

Já psal jak bych to udělal sobě-bez znalosti Tvých podmínek!Jako s tím výhledovým parkingem!

Datum: 07.01.16 18:13

Auto se mi tam vazne nevejde, bych musel celou garaz aspon o 10cm zvednout a dat vetsi dvere.

doplněno 07.01.16 18:15:

Ale o tech 10cm betonu premyslim. Co jsem spocital, tak by to vyslo na rovny 2 kubiky betonu...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.