Platba koncesionářských poplatků

Od: Datum: 03.01.16 16:54 odpovědí: 10 změna: 06.01.16 23:09

Dobrý den,
jsem majitelkou domu a jsem z tohoto domu evidovaným poplatníkem koncesionářských poplatků. Mám zde trvalé bydliště spolu s dospělým synem. Dům jsem přenechala do užívání synovi a sama nyní bydlím v nájemním bytě, kde nemám trvalé bydliště. Jsem povinna platit v tomto nájemním bytě koncesionářské poplatky, když je platím svým jménem na adrese svého domu? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.16 17:06

Ne. Poplatek se hradí jen jednou "za společnou domácnost". Každopádně platí, že pokud platíte jednou, podruhé a vícekrát už neplatíte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 03.01.16 18:04

Vy 2 x platit jistě nebudete, ale neměl by syn platit za svou rodinu?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.16 19:03

Syn televizi vlastnit ani užívat nemusí, tak proč by měl platit? Pokud je tam Vaše televize, tak Vy za ni platíte a je jedno kde a kolik přijímačů máte. Já kupříkladu nemám ve své domácnosti ani TV, ani rozhlas, tu propagandu a filmy plné reklam si můžou strčit někam... Na chatě, kterou užíváme střídavě s otcem, TV přijímač je-ve vlastnictví otce, ten řádně platí koncesi ve svém bydlišti. Já tento televizor nepoužívám, ale nemyslím si, že by měl otec za povinnost si tu televizi zamykat nebo odvážet.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.01.16 00:35
avatar

Předpokládám, že se synem nevedete společnou domácnost. V domě, v němž máte

trvalý pobyt (nikoliv bydliště), a který jste přenechala synovi, by měl poplatek hradit Váš syn,

Vy byste jste měla poplatek hradit tam, kde používáte (nebo jen máte) televizor.

Více informací: tvp.ceskatelevize.cz/StaticPages/FAQ.aspx


doplněno 04.01.16 00:45:

Oprava (při změně věty jsem přehlédla zbylé sloveso jste navíc),

sperávně:

Vy byste měla poplatek ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evaholubova
Datum: 06.01.16 14:38

Dobrý den,
ale Sipo v domě je na moje jméno a TV jak v domě, tak v bytě jsou moje. Tak nevím...

Od: buss®
Datum: 04.01.16 00:46

Počtěte si v zákonu č. 348/2005, § 3.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 14:56

Placení koncesionářských poplatků souvisí úzce s elektrickou přípojkou a na koho je napsaná, protože oni vycházejí z toho, že kde je elektrika, tam je i televizor a rozhlasový přijímač. Z toho plyne, že na koho je psána přípojka, ten by měl ty poplatky hradit, aspoň tak to potkalo mne.

Z praxe, ČEZ mi zprovoznil přípojku (namontoval elektroměr), zakrátko přišlo psaní z České televize, ty jejich cancy, jak jsou dobří a jaké sumy to všechno stojí, a na konci zmíněna povinnost platit poplatky, že. No tak jsem si stáhl formulář na čestné prohlášení, že televizor nevlastním ani neprovozuji (já jej doopravdy nemám, na co by mi ta vymoženost byla?), podepsal jsem to, odeslal a hotovo, neplatím to. Mohou si ověřit, zda tu je něco, co by televizor připomínalo, nic nenajdou, když to tu není, obávám se, že nemám ani zařízení, na které bych mohl přijímat signál. Samozřejmě rozhlas raději platím, to už by bylo asi moc, když mám radio přinejmenším v autě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.16 16:44

Ano,je to tak. Taky mě to jejich psaní přišlo, poslal jsem jim ho zpátky s tím že TV nevlastním ani neprovozuji (což je pravda, dal jsem si pozor, abych doma neměl ani TV, ani rozhlas, třeba v rádiobudíku). Filmy si pouštím na PC, nebo si na ně radši zajdu do kina . Hudbu si pouštím z CD nebo PC.Takže pokud je elektřina psaná na Vás a Vám chodí faktury a syn Vám je proplácí, tak by ti šmejdi otravovat neměli ( nazývám je záměrně šmejdi, protože se tak chovají, jen vymýšlí způsoby jak tahat z lidí prachy za ty jejich dezinformace a propagandu ). Nejvíc jsem se musel smát tomu jejich: "Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu" . Takže když si udělám ze staré televize skříňku, nebo ji budu chtít používat jen jako monitor na PC, tak bych za ni měl platit No prostě nemají daleko k těm šmejdům, co cpou na předváděcích akcích ty "skvělé" hrnce, co umějí tak "úžasné věci". Pokud jsou to vaše přijímače a elektřina je psaná na vás, tak buďte v klidu, stejně ty TV jsou Vaše, takže kdyby přišla nějaká kontrola, tak ať syn tvrdí, že nejsou jeho, ale Vaše a že Vy za ně platíte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 22:36

pobrdny: Tak to mě ještě nenapadlo, že existuje formulka, co se za TV přijímač považuje a co ne. Vzpomněl jsem si, že jsem nějaký čas doopravdy z televizoru skříňku udělanou měl, stará socialistická Capella - černobílá, kastle dřevěná a docela pevná, nožičky, když jsem tomu vyraboval droby a udělal tam ještě poličku, bylo to i docela hezké (no asi jak pro koho). Dobře, TV přijímač mohu používat mimo jiné jako monitor, přesně jak píšeš, v tomto případě pak vlastníš jej nebo ne? Přiznám se, že se v televizích už moře let nevyznám (co jsem ji zrušil, neboť tam doopravdy skoro nic na dívání není), jak se vlastně šíří a chytá signál, to, na co jsem signál chytal před x lety - ta dvoumetrová anténa položená naplocho pod střechou a anténní dvoulinka, v lepším případě koaxiál - na to už by to dnes nefungovalo, předpokládám. Z toho plyne, i kdybych TV přijímač měl (např. z roku 1988 - originál funkční), používal jej třeba jako monitor nebo jej vůbec nepoužíval, tak jej podle toho asi mám. Ale že nemám žádné zařízení k tomu, abych tam televizní signál chytil, to už by asi nikoho nezajímalo, že? To jen tak teoreticky, když už jsme to tak rozpitvali.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.16 23:09

Jojo, je to tak. Ta formulka tam je, v tom zákoně, o pár příspěvků výše je uveden, dá se dohledat na netu. Proto mě taky připomněli ty šmejdy, taky se chlubili, co všechno ty jejich hrnce dokážou, že jsou vlastně levné, když jsou drahé Podobně jako ti šmejdi má ČT argumenty v tom jejich dopise, jak jsou skvělí a co nám za ty peníze nabízí za skvělou zábavu a poučení. A přitom když běžel před lety dost zajímavý pořad Detektor (byl u záhadách a mystériích minulosti i současnosti),tak ho po pár dílech zatrhli. A poslední kapka byla ta jejich digitalizace, stará bedna šla do sběrného dvora, pořídil jsem si radši PC monitor ( samozřejmě bez TV tuneru ) a najdu si na internetu to co chci já a podívám se na to kdy mám čas, a ne když si to někdo v TV zamane

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.