Podle čeho volit dodavatele elektřiny?

Od: Datum: 03.01.16 11:21 odpovědí: 7 změna: 04.01.16 10:01

Pořídili jsme si ke krbovým kamnům elektrokotel. Máme přiklepnutý noční tarif. Jak spočítat, který dodavatel el. je nejlevnější. Kalkulačky na netu mi nepřijdou úplně dobré. Bydlíme v Pardubickém kraji.

Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.16 11:49
avatar
Nejlepe si stahnout z internetu ceniky. Projit to a spocitat si to rucne. Jistice platit budete furt stejne cezu. Jde jen o silovou elektrinu. Pozor na skryte poplatky (nektere sv**e to maji , treba 100kc za to , ze budou hlidat nejnizsi cenu na trhu)
Ohodnoceno: 2x
 
Od: bbbb
Datum: 03.01.16 11:51

Na stránkách eru.cz je kalkulačka která vám snad napoví.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.01.16 13:56

Hlavně si ověř reference vybraného dodavatele. Já na eru spočítala ceny, ale vybrala jsem si nejlevnějšího ze silné trojky (eon,pre,rwe).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.16 14:02
avatar

Nejlevnější může ve finále vyjít jako nejdražší zkušenost *smich* zvláště pak dodavatelé o kterých pořádně nikdy nikdo neslyšel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.16 15:20

Dobrý den, máte-li elektrokotel, předpokládám, že máte distribuční sazbu D45d = 20h NT. S cenami distribuce se nedá nic dělat, ty jsou dány v cenovém rozhodnutí ERÚ. Vás zajímají v podstatě jen tři údaje z ceníku dodavatele: cena silové elekřiny ve VT, cena elektřiny v NT, měsíční platba dodavateli elektřiny (ta může být od - plácnu 70/měsíc do 0/měsíc). Kalkulačka je na stránkách ERÚ a taky na tzb-info. Určitě bych se neorientoval podle kalkulaček na stránkách dodavatelů elektřiny, má to své háčky, na některé jsem už přišel, nevěřit tomu velmi, raději jsem si pro výpočet vytvořil svůj prográmek. Vypadá to složitě, ale v podstatě na tom nic není. Také pořádně přečíst a porozumět obchodním podmínkám dodavatele, bývají napsány někdy dost zajímavě.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 04.01.16 02:17
avatar

Občas se mihne v mailech "Chytrý Honza", který ŕadí v růz. věcech akdyž radil v el., stačilo napsat údaje a on vybral nejvýhodnějšího dodavatele. Poradil zůstat s el. u EONu a s plynem přejít k ČEZu. Minule mi volala nějaká paní "Starostlivá" a došla nakonec, po propočtu, ke stejnému závěru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 10:01
avatar

Dobry den, zucasnil jsem se akuce energii, kde vysel nejpevnejsi dodavatel. Toto reseni je pomerne pohodlne a v mem pripade jsem proti RWE a Eon usetril 30%. Jsem zvedavy, jesti to uvidim i na prvni fakture

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.