Dokončovací práce na fasádě

Od: Datum: 02.01.16 18:56 odpovědí: 5 změna: 03.01.16 01:37

Zdravím

Zateplil jsem rodinný dům polystyrenem 12 cm (zatím jen polystyren a stěrka) a jelikož jsem neřešil otvory opatřeny svými dvířky v původní fasádě, jako jsou zástrčka na 380 V, nebo elektrorozvaděč, po zateplení jsou tyto dvířka oněch 12 cm v zateplené fasádě zapuštěny. Ještě před finálním dokončením fasády, bych chtěl na novou hranu fasády (tzn. polystyren), osadit nový rám,který bude kamarádit i s novými dvířky, z důvodu vody, sněhu a pod. Pravděpodobně bych řešil materiál plast s uchycením na lepidlo, problémem ale, dvířka musí být od nějakého výrobce a to na míru. Neznáte prosím nějakou firmu,která se zabývá touto výrobou? Zatím jsem našel jen nějaké dvířka do sádrokartonu, nevím jaký výrobek by byl pro toto použití vhodný. Možnost použití také v provedení kov, ale už nevím, jak bych do fasády uchytil.

Díky za tip


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.16 19:30
avatar

Na sebe bych to nedělal (jm.se Miroslav!)*smich* ale dle potřeby bych vybral nějaká servisní dvířka na vodu-jsou o rozměru (standart) 15x15,15x30 a 30x30cm jistě by jedny z nich stačili.alektrorozvaděče se dají nové (pokud je rozsah prací větší-celkova rekonstrukce) nebo se normálně vynechají a hrany se normálně vystěrkují ,na horní a spodní přijde okapní lišta nebo se spodní popř "okachličkuje"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 20:35

Miroslave, díky za reakci. Nebudou na sobě dvoje dvířka. Dvířka jsou pouze u elektrorozvaděče, které se vysadí a ve zdi zůstane pouze starý rám. Nové, pěkné a plastové dvířka s jejím rámem o 12 cm posunuté od elektrorozvaděče a zároveň s fasádou, udělají více parády a nenahradí lištu čí kachličku. Další překážkou je fakt, že už mám fasádu přestěrkovanou a potřebuji dvířka přesně do otvoru na míru např. rozměr 870mm/545 mm, tudíž mě dvířka běžně v prodeji neposlouží.

Datum: 02.01.16 20:25

Já bych volil nejspíše nerez dvířka, třeba něco takovéhoto:

http://www.mrizkydvirka.cz/nerezova-c3_2_2.htm

Usadil bych je do lepidla, na ten kousek bych i obětoval flexibilní lepidlo na dlažbu. Každopádně bych usazoval před finální omítkou.


doplněno 02.01.16 20:54:

Určitě jsem montoval i nerez dvířka co měla perforaci jako plast, takže by to mělo být na stejno. Případně pokud bych se bál, třeba u té zásuvky 400V při manipulaci s kabelem vytžení dvířek, tak bych zkusil vymyslet, třeba přes závitovou tyč dokotvení k původní fasádě. Pro teoretiky bych závitovou tyč nahradil něčím s dobrými izolačními vlastnostmi.
Nad plastem jsem přemýšlel také, ale měl bych obavy z nízké odolnosti vůči UV záření.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.16 20:45

Díky Robine za tip. Tohle už je volba, nerez nebo prášková barva,ale... Jak jsem i naznačil, bude stačit kotvení kovových rev. dvířek pouhým flexi lepidlem? Kovové bych také raději, ale z důvodu onoho kotvení, jsem psal že by měli být spíše v plastu?

Datum: 03.01.16 01:37
avatar

Zkus použí představivost:Na rámeček od sádrokartonových dvířek(která ti běžně udělají na míru) našroubovat několik přímích závěsů.Rámeček zadlabat do poliše aby ses dostal do roviny a přímáky ohnout dovnitř otvoru,podmazaným(na správných místech)lepidlem a skrz díry v přímáku napíchat do poliše hřebíky.

Tohle to musí v pohodě udržet.Dvířka stiskneš tlakem a pružina dvířka otevře,nebo zavře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.