Malba omitek

Od: Datum: 02.01.16 16:35 odpovědí: 3 změna: 02.01.16 20:21
Dobry den,
V jedom pokoji jsem seskrabal starou barvu. Vymlatil fabiony. Vse jsem dukladne napenetroval. Nasledne maltou zadelal opadanou omitku a diry po fabionech. Nekde se davala i perlinka. Pote se nahodila jemna omitka.
Nyni ubehl skoro mesic, vse je vyschle a chci malovat.
Ma otazka zni, je nutne znova penetrovat jemnou omitku?
Pokud budu davat barvy, je vhodne prvni nater dat pouze bilou?
Predem diky za rady.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.16 16:41

Ano je vhodné penetrovat. Je to z důvodu následné menší spotřebě barvy. Malovat následně můžete jakoukoliv barvou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.16 17:17
avatar

Jak píše předchozí rádce-ano je vhodné penetrovat neboť obchodníci si mnou ruce-místo třeba tří stovek za primalex dáte ještě stovku za penmetraci!penetrace je v 99% případů jen zbytečnost a vyhozené peníze!Co se na toto používalo ještě před pár roky? NIC maximálně pokud bylo třeba tak na nové omítky přišlo po vyzrání vápno a pak až se stěhovali lidé tak teprve malovali malbytem,remalem,primalexem...Na starší se dala první vrstva řidší jako penetrace a pak na to normální dvě vrstvy!

Osobně poenetraci jen na stěrku lepidla na fasádní systémy pod barvu a potom na beton (panelové plochy)pod štuk a to z důvodu,že prefy stříkají formy nějakým olejem ,prý fermeží a by šel beton hezky z formy!Pak je to zapotřebí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 20:21
avatar

Proč myslíte,že se nový štuk dělá s hrubou strukturou?Je to jen pozůstatek z tradiční zedničiny.Takový povrch totiž zvýší adhezi na vápenný nátěr,bez kterého nebyla nová stěna myslitelná.Vápenný pačok vytvořil pevnou,tvrdou a hladkou plochu,na ktero se pak použil nátěr z hlinky ,klížené klihem.Tyto techniky už odešly v zapomění,i když nic nenahradí kvalitu štukové omítky s prvním nátěrem vápnem.Při výborné kvalitě novodobých nátěrových hmot bych ale zvolil tento postup.

Po vyschnutí štukové vrstvy použít na srovnání a vyhlazení finální bílou stěrku,po zaschnutí lehce přebrousit brusnou síťkou.Pak první vrstvu natřít zředěnou barvou(nejlépe HET) a po zaschnutí znovu lehce přebrousit a natřít definitivním nátěrem.Je vcelku jedno,zda bílým,nebo barevným.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.