Bojler - koroze?

Od: Datum: 02.01.16 16:13 odpovědí: 7 změna: 03.01.16 07:13

Dobrý den všem,

v místě dolního svaru u bojleru jsem si všiml, že se zde začíná "hromadit" hnědá tekutina, která občas přesahne přes ten svar. Nevím, odkud to jde, ale znamená to, že je bojler už prorezlý? Nebo v čem je problém, je nutná výměna? Problém jinak není, nikde nic nekape, apod., jen toto. Viz. foto.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.16 16:41

To, co jste vyfotil je pouze vnější plášť bojleru, jen takový tenký plechový obal. Ani to není svár, ale pouze lisovaný odhyb. Pod tímto tenkým plechovým obalem je ještě cca 3 cm pěnové izolační hnoty a až pod tím je vlastní silnostěnné ocelové těleso bojleru. Fotka není ostrá, takže není ani jisté, že jde o rez. Pokud ano, tak s největší pravděpodobností jde pouze o rez, jak se v té drážce srážela vlkost a nemá to na nic vliv. Až vám skutečně prorezne vlastní těleso, začne z bojleru kapat voda a nejspíš začne i vyhazovat chránič v pojistkové skříni.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 02.01.16 16:48
avatar

Dobrý den, toto spíše vypadá, jako tvorba plísně ve spáře. Nemáte něco podobného i ve spárách u obkladů koupelny? Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 16:48

Jestli myslíte to ozezlé v té drážce tak tam není svár.To je spodní kryt obalu,pod kterým je izolace.Spíš bych to viděl že tam kondenzuje nějaká vlhkost,nebo páry a proto to orezlo.Samotná nádoba bojleru je ještě pod izolací.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.16 16:53

To vyfocené je spára spodního krytu a obvodového obalu bojleru. Vlastní železná nádrž je uvniřt tohoto plechového krytu a navíc zabalená či zapěnovaná v izolačním obalu. Z tohoto mraku opravdu pršet nebude. Žádný strach.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.16 16:53
avatar
Az to prorezivi tak to poznas. Bude z toho kapat a pak tect.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 17:09

Tady se můžeš podívat jak nějak ten bojler vypadá uvnitř.

http://www.dzd.cz/images/download/katalog/DZD_OV_CZ.pdf

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bojlerrez
Datum: 03.01.16 07:13

Děkuji moc všem, takže to zatím nechávám být...jinak plísně v koupelně ne, s tím problém není. Ještě jednou díky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.