Revize kotlu na tuha paliva

Od: Datum: 02.01.16 09:20 odpovědí: 8 změna: 02.01.16 18:58

Dobry den

nevite kdo dela revize na kotle na tuha paliva?Nemuzu najit zadnou firmu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cechacekvzite
Datum: 02.01.16 10:28

milionů tun COJe možno zkusit kominíci, aneb revizáky plynových kotlů, kterém to možná bude přidruženo. Jinak zachovejte klid, během roku se toho od odborné šlechty může ještě mnohé změnit. Možná se budou vyrábět kotle nové generace podle způsobů emisí světové značky WV. Jinak na př. Prunéřovská uhelná elektrárna patří mezi největší znečišťovatele v EU, za rok vyprodukuje CO2, což je více emisí než všechna auta za rok v provozu v Česku.Anebo analýza švýcarské studie ukazuje, že solární jednotky v úhrnu způsobují více skleníkových plynů, než uhelné elektrárny, je započteno, doprava, montáž, výroba, údržba a.t.d. Letadýlka, na př. jeden transatlantický let se spotřebuje 60 tisíc litrů paliva to je asi tolik, co spotřebuje běžný automobilista za 50 let. Emise za jedinný let činí 140 tun CO2, 750 kg ox. NOx. Nebo obří nákladní loď vytvoří více škodlivých látek, než 50 mil. aut, t.j. 15 obřích lodí vyprodukuje více škodl. látek než 760 mil. aut, poněvadž používají méně kvalitní paliva a nemají žádné omezovací předpisy. A tak se nechá pokračovat, tudíž zaměstnáme množství úředníků, kontrolorů, revizáků, poněvadž ty malé znečiťovatele je zapotřebí pořádně přidusit.


doplněno 02.01.16 19:21:

Směrnice Evropského Společenství 2002/91 ES, 2010/31 EU mimo jiné nařizuje, pravidelná a nepravidelná kontrola kotlů a topné soustavy jenom u starších 15 let, výkonu od 20kW do 100 kW, dále kontrola klimatizací s výkonem nad 12 kW. Pokud jsem směrnice dobře rozluštil tak Česko asi velmi správně tuto kontrolu bude provádět od kotlů a kamen již od 10 kW, soused doplnil abychom prý v Bruselu byli IN.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 10:37

Asi narážíte na blížící se povinnost do konce roku 2016 mít revizi i na kotel. Nepředpokládám, že by za to nyní chtěl kdokoli vyhazovat peníze, tak se to spíš bude řešit až v druhé polovině roku. Přiznám se, že nevím, kdo má/bude mít razítko na provádění revizí kotlů. Je to asi pěkná pitomost, protože součástí revize má být i seřízení kotle, což při všech možných provozovaných typech asi těžko může někdo zodpovědně ze dne na den zvládnout.


doplněno 02.01.16 11:36:

Skoro bych řekl, že ten, kdo chce seřízení zodpovědně provádět, musí mít k dispozici podklady, nebo raději školení a pověření od jednotlivých výrobců kotlů. To chci fakt vidět. *bzum*


doplněno 02.01.16 11:39:

Navíc kotel i komín musí být zahřátý a v provozu. To to jako revizor plně naloží a pak na sebe budeme tři hodiny koukat, než se kotel plně roztopí? *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martondra
Datum: 02.01.16 17:10

Jeste by me zajimalo jestli se to bude tykat krbovych kamen

Datum: 02.01.16 17:24
avatar

Zdravím,
záleží, jak kterých - co jsem o tom četl, tak pokud to jsou krbová kamna s teplovodním výměníkem napojená na teplovodní topení a mají výkon nad 10kW, tak pak ano - těch se to týkat bude.
Netýká se to kamen do výkonu 10kW (takže obyčejných kamen) a zdrojů tepla, která nejsou napojená na teplovodní vytápení (takže teplovzdušných kamen o výkonu třeba 12kW by se to také týkat nemělo).
Zjednodušeně řečeno - lokálních topidel se to netýká, centrálních topidel ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rd®
Datum: 02.01.16 17:47

Zdravím, co se stane, když tu revizi mít nebudu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 18:24
avatar

Čistě teoreticky asi nic, pokud
- nevyhoříte (asi jedno, jestli od těch kamen, od neudržovaného komínu, elektrického spotřebiče či z jiné příčiny) - v případě požáru a uplatnění snahy o vyplacení pojistného plnění bude pojišťovna hledat cokoli, proč by mohla uplatnit porušení pojit. podmínek či nějakého zákona či předpisu a pojistku nevyplatit - i když by příčinou požáru nebyla ta kamna, minimálně se bude pojišťovna zkošuet na tom točit a tím vám slušně zkomplikuje život, i kdybyste nakonec třeba spor o pojist. plnění vyhrál
- vás někdo neudá (opět celkem jedno, jestli na vás pošle kontrolu oprávněně či to bude výmysl, že "zamořujete ovzduší", nebo že bude vědět, že ta kamna máte, protože ať taky či tak - vy máte mít revizi a kdokoli z pověřených úředníků může na základě toho zákona přijít a říct, ať mu tu revizi ukážete)
Asi by šlo třeba i rozporovat, že budete tvrdit, že žádná taková kamna doma nemáte... Ale jako všechno to má nějaké ale...
Pokud např. budete tvrdit, že topíte jenom plynem a přitom budete mít dům obrovnaný dřevem, na domě se objeví nový komín, při topení bude v okolí vašeho domu cítit pach hořícího dřeva atd., těžko to budete někomu vysvětlovat, že ta kamna nemáte a nebo že je máte, ale taková která revizi nepotřebují.
Zákon je sice postavený tak, že úředníci mohou pouze do kotelny a skladu paliva a všude bylo psáno, že do bytů chodit nebudou, ale pokud jim budete chtít dokázat, že nemají pravdu a vyhnout se už jen třeba tomu, že vás budou zbytečně někde honit něco vysvětlovat nebo třeba vyhrožovat pokutou, bude nejjednodušší je prostě do toho bytu (protože krbovky se nestaví do kotelny, ale do bytu) vzít a ten zdroj tepla jim ukázat.
Pokud budu psát za sebe - já jsme se o tom zajímal především proto, že ač se na mne tenhle zákon nevztahuje a vůbec bych se s nějakou kontrolou bavit nemusel, čistě teoreticky jsem připraven na to, že nějaký kontrolor přijde (předpokládám že na udání, i když nikomu neškodím) a budu já se s ním hádat? Ne, nebudu - pojď klidně do bytu, tady máš kamna, tady máš komín a tady máš sklad paliva...hezky udělalej zápis, já ti ho podepíšu, ofotím si ho a nahledanou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 18:54

Obecní úřad má právo si ji vyžádat a pokud ji nemáte, hrozí vám pokuta. Ale jaká bude realita..? *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.01.16 18:58

Revize, kontrola, servis, záleží co guglujete, vyseznamujete. Ty firmy, živostníci tam jsou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.