Varná deska na PB

Od: Datum: 02.01.16 08:42 odpovědí: 6 změna: 02.01.16 11:59

Provádí se i u dnešních varných desek předělání na propanbutan? A jestli ano, tak musí se něco (tryska) vyměnit, nebo se jen přeseřídí? Myslím třeba kombinovanou desku plyn + indukce http://www.vestavnespotrebice…om/produkt/egd6572nok/229232/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.16 09:16
avatar

Když jem kupoval varnou desku, byla součástí balení i sada trysek pro pb.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.16 09:20

Teměř jistě bude bude ve výbavě několik sad trysek podle používaného plynu. Pokud náhodou ne, dají se koupit jako náhradní díl v každé prodejně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: arny®
Datum: 02.01.16 10:58

Dříve bylo celkem běžné, že u desky byly přibaleny trysky na PB a někdy i přechodka na hadici. V současné době vzhledem k tomu, že moc uživatelů předělání na PB nevyužívá (oproti minulosti), tak už ani někteří výrobci k deskám nic nepřibalují. Je to, jak je už uvedeno výše, individuální. Takže pokud nebyly trysky přibaleny u spotřebiče, lze je zakoupit přes prodejce náhradních dílů dané značky, popř. servisního technika.
Předělání na PB by měla provádět odborná osoba. Podotýkám, že je nutné přetryskovanou desku připojit na PB lahev přes regulátor tlaku plynu (tlak zemního plynu v domácích rozvodech je nižší, než tlak PB v lahvi)!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 11:10

Dnes již většina prodávaných nových sporáků nemá trysky na LPG. Akorát to prodražuje prodejní cenu a stejně více než 90% lidí je nikdy nepoužije. Dají se ale dokoupit.

Já bych si spíše položil otázku. Proč vařit na LPG, když indukce je rychlejší, levnější, lépe se udržuje a nespotřebovává kyslík a je také bezpečnější. Snad jedině v případě výpadku elektřiny. Sám mám na tyto případy starý camping hořák a k tomu 2kg bombu. Ale za posledních 10let jsem ho nepotřeboval. Pak ještě tedy, pokud nemáte hrnce na indukci.


doplněno 02.01.16 14:01:

V tomto případě chápu. Ale stejně tím, že budeš vozit LPG se nestaneš ostrovním systémem.

Při ceně 460Kč za 10kg LPG nám vychází 129 kWh energie v bombě. Takže 1kWh nám vyjde na 3,57Kč

Průměrná účinnost sporáku na plyn je v nejlepším případě 50%. Ale spíše méně. Oproti tomu indukce dosahuje účinnosti přes 90%. Z toho nám vychází, že 1kWh dostaná do hrnce v případě LPG nás vyjde na cca 7kč a ještě pro ní musím dojet ,musí to udělat dospělá osoba, atd... Z tohoto by prakticky vycházelo +- stejně, pokuď by jsi v noci dobíjel svůj poloostrovní systém z el. sítě. Tím nemusíš navyšovat hlavní jistič.

Je to jen názor k zamyšlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 11:24

Důvodem může být jednoduše stav a zatížitelnost elektroinstalace v bytě/domě. A taky prostě jen zvyk.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 02.01.16 11:59

Důvodem je, že mám poloostrovní fv elektrárnu (dobíjím baterie). Přes léto vše běží na elektřinu, ale přes zimu elektrárna nedodává dostatek a musím odebírat od distributora, což se perspektivně stane nevýhodné. Proto hledám, jak omezit hlavně v zimě spotřebu elektřiny, abych mohl přejí když ne na ostrovní provoz, tak na maximální snížení hodnoty hlavního jističe.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.