Zbourání příček

Od: Datum: 01.01.16 18:00 odpovědí: 6 změna: 02.01.16 13:09

Dobrý večer,bydlím v řadovce typu okál s jednímm patrem a chtěl bych spodek předělat a menší samostatný byt.V domě je garáž a tu bych chtěl zrušit a udělat zní místnost musím mít na toto povolení? nebo stačí ohláška.Moc děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gruntovnik
Datum: 01.01.16 18:17

Pokud je to příčka a ne nosná konstrukce, stavební úřad bych vůbec neřešil.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.16 18:22

Je potřeba min. ohláška. Ale pokud to uděláš bez toho, tak ti ve vlastním baráku nic prakticky nehrozí.

Horší to bude v případě prodeje či nějaké pojistné události.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hdo
Datum: 01.01.16 18:16

Je třeba stavební povolení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: esme1111
Datum: 01.01.16 18:51

Předělávali jsme taky okál - celé spodní patro, původně brané jako technické zázemí, se měnilo na byt; povolení potřeba nebylo žádné. Doporučuju pro jistotu navštívit místní stavební úřad a optat se, zda k tomu mají nějaký názor. Po nás nechtěli ani stavební oznámení; ale může se to lišit podle obce a místních zvyků.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.16 12:34
avatar

dneska je potřeba povolení na všecho málem i na prd, takže pokud se chte vyhnout drahému papírování (čas) udělete to bez asistence úřadů, ale asi změníte nebytový prostor na bytový a od toho se odvíjí výše daně z nemovitostí, která se platí jednou ročně. bohužel je u nás situace úředních náležitostí taková, že to co zbuduje te za 14 dní, tak za desetináseobek času zúřadujete. Asi by to chtělo nějaký projektík a stím zajít na místní stavební úřad.

Typická odpověd výše "u nás nic nechtěli" je zcela k ničemu. Klidně ve vašem případě může chtít úředník hromadu písemností. Pokud se bude jednat o samost. byt v zásadě b vám měli přidělit i č. popisné apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 13:09
avatar

Stavební povolení je v první řadě třeba pokud se mění vzhled,nebo pokud je zásah do nosných částí.Pokud jde o vnitřní změny bez zásahu do nosných částí není třeba povolení-např třeba výměny jader v panel.domech,toto je hromadně schváleno-i bez oznámení,v případě změny -rapidní- ve vnitřní dispozici,minimálně ohlášení.Což bude Váš případ!

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.