Jak dostat alobal z plotny

Od: Datum: 31.12.15 17:16 odpovědí: 11 změna: 31.12.15 19:31
Prosím o radu, jak by se dal odstranit přiškvařený alobal ze sklokeramické desky?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 31.12.15 17:19

Zkuste na to stríknout WD sprejem a pak seškrábat pomocí žiletky nebo škrabky na desku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.12.15 17:36

WD sprej, je primárně určený na odstranění "vrzání" , třecích bodů (panty) atd.

WD sprej totiž vůbec nic neřeší.! Je to pouze o reklamě.

A navíc... použít WD sprej na něco, co pak strčím do huby, je úplná sprostota.!

Víte vůbec z čeho se ten sajrajt vyrábí..? Z ropy...

Na očištění desky, jedině Cif. Je to jemně mletý mramor. Nejlépe bez vůně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.12.15 17:21

Zdravím.!

Mě by docela zajímalo, proč se ten alobal na tu sklokeramickou desku

vůbec dostal..? :-D

Od: alala
Datum: 31.12.15 17:23
Nedopatřením samozřejmě :D
Datum: 31.12.15 17:30

Zdravím,
pokud je na tom alobalu nějaký tuk, díky kterému se to přilepilo k desce, pak zkuste alobal mírně čímkoli (fén na vlasy, horkovzdušná pistole) nahřát a sloupnout.
Pokud je to jenom holý alobal, pak je možnost ho seškrábnout. Originál se na to prodávají speciální škrabky (té ceny se neděste, tohle byla jen ta první kterou jsem na netu našel, jinak se dá koupit i za cca 100Kč), v nouzi je lze nahradit třeba žiletkou na holení (myslím tím klasickou žiletku do pánských holících strojků), žiletkou do malého kutilského hoblíku a pod. Ono totiž v té drahé škrabce z obchodu taky nic jiné není než taková tvrdá žiletka (správněse tomu říká "čepelka").
Pokud doma nic jiného nemáte, jde to opatrně i obyčejným nožem, ale je to hrozná piplačka. Jo a ten nůž se nepoužívá ostřím kolmo k té desce, ale položí se naplocho...;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.12.15 17:47

na sklokeramickou desku žádné násilí. Stačí trocha jarové vody a nechat odmočit. Pak použít ten Cif. Ale je na ni také ta specielní škrabka co tady už někdo podotkl a dá se koupit za pár korun. Řekla bych, že je téměř nepostradatelná pro majitele sklokeramických desek. Také jsem nucena ji občas vytáhnout ze šuplete ;)

doplněno 31.12.15 18:02:

Zrovna předevčírem jsem ohřívala mléko na domácí jogurt. Mléko jsem zahřála, plotýnku vypnula a šla v klidu do obýváku čumět na telku. A za chvíli jsem cítila připálené mléko. Ale já se husa nehnula, protože jsem si říkala, že se mi to jenom zdá, protože jsem věděla, že jsem to vypnula. Jenomže za další chvíli to fakt už smrdělo, tak jsem se šla kouknout na tu záhadu. No a protože mám indukci a tam stačí dotek k zapnutí a protože můj kocourek cítil to mléko na které dostal chuť, tak si hezky stoupnul tak šikovně, že plotýnku zase zapnul a nastavil to na nejvyšší stupeň a u indukce to jde rychle. Kocour utekl, nic mi neřekl a mléko vzkypělo, přeteklo a připeklo to škraloupem ten hrnec úplně k plotýnce. Jedna hrůza. Hrnec byl přilepený k desce, ani jsem s ním nehnula. Vypadalo to tak děsně, že jsem si myslela, že už tam ten hrnec holt zůstane přilepený napořád. Musela jsem to odmočit a pak pracně čistit postupem, který uvádím...

Datum: 31.12.15 18:26

Teda to jste mne fakt rozesmála s tím, že si kocour dokáže zapnout sklokeramickou desku. Já sice sklokeramiku nemám (můj univerzální vařící přístroj je mikrovlnka), takže by mne to ani nenapadlo, ale by bylo asi docela dobré, aby hlavně majitelé koček věděli, protože zvědavá kočka a něco (hlavně to, co se dokáže vznítit) položené na té desce může být také poukázka na pěkný průšvih (požár v bytě).
Jinak díky za info - někdy by se mi to mohlo hodit.

Datum: 31.12.15 19:31

Ronyx, ono se nic na desce nevznítí. Tedy nic jako je třeba hadr, nebo tak. To se vůbec nezapne i kdybys to zapnout chtěl. Jenom tam nesmí být magnetický vodič. Já mám tu indukci. Jak to je u normálních sklokeramických desek, to nevím. Tu co jsem předtím měla já, tak ta měla knoflíky otáčecí, nebyla dotyková. Takže to by kocour určitě nezvládl. *smich*

Od: hm®
Datum: 31.12.15 18:42

Cože?! Ono se to zapne tak, že se něco položí navrch?! No nazdar, to bych teda nechtěl ani zadarmo!

Datum: 31.12.15 19:23

Ano u indukce to zapne i kocour, pokud je na plotýnce hrnec, jinak ne. Musí tam být vodič. Proto tam je tlačítko, kterým můžete celý sporák zamknout, aby k tomtuto nechtěnému zapnutí nedocházelo, nebo prostě na plotýnkách nic nemít. Já jsem to nezamykala, ale po této zkušenosti už to dělám, protože většinou na plotýnce nějaký kastrol mám, ale přiklopený, tak kocour neměl zájem. Kdyby tam nebylo to odkryté mléko, na které kocour dostal chuť a nestoupl si pěkně pacičkama zrovna tam kam neměl, tak by se nic nestalo...

Datum: 31.12.15 18:37

Pravděpodobně nejde o alobal,tedy čistou hliníkovou folii.Ta se přiškvařit nedá.Pokud jde o folii PE s alu povrchem,pak ji lze odstranit pouze za tepla jemně mechanicky.Pokud se nedá rozehřát samotná deska,pak použijte teplovzdušnou pistoli.

JB

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.