Jakou kvalitní postel na spaní

Od: Datum: 30.12.15 20:30 odpovědí: 15 změna: 31.12.15 17:52

Strašně špatně spím a probouzím se nevyspalý a s bolavými zády, podle mě je zcela jednoznačně na vině postel, kterou jsem koupil "prozatímně" za cca 5.000 Kč (komplet cena i s dvěma matracemi a samotná postel). Trochu jsem se o problematiku zajímal a dočetl jsem se, že při koupi postele se vlastně kupují tři části: samotná postel, rošt a matrace. Samotná postel na kvalitu spánku prý nemá vůbec žádný vliv (snad jen kovová postel může časem vrzat, proto je lepší dřevěná z masivu).

A vybrat vhodný rošt a matraci je velké umění, strašně se v tom ztrácím. Obešel jsem různá spánková studia - Hastens, Dormeo, Tempur v Prospánku, Magnifex a samozřejmě velké markety, ale buď jsem omdlel po zjištění ceny (Hastens od 240.000 Kč za jednu matraci, Tempur cca 80.000 Kč) nebo jsem prostě nebyl schopen nic vybrat. Moc rád bych se dostal za celou manželskou postel se 2 matracemi na cenu 20.000 Kč, maximálně tak 30.000 Kč, ale to už je opravdu horní hranice.

Protože se ke mě brzy stěhuje přítelkyně, tak to začíná být aktuální. V jednom obchodě mi vnukli myšlenku, že je nejlepší koupit dvě různé matrace, jednu mužskou (tvrdší), jednu ženskou (měkčí). Zkoušel jsem porůznu chvilku na matraci ležet, ale za 5 minut jsem opravdu nebyl schopen rozhodnout, zda je pro mě pohodlnější tvrdá, středně tvrdá, středně měkká, nebo měkká matrace. No a co se týče roštu, tak to se absolutně nejsem schopen rozhodnout, každý výrobce tvrdí, že ten jeho je nejlepší, že je výsledkem kosmického výzkumu NASA a podobné výmysly...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.15 20:41

Obávám se, že je to individuální. Opravdu si musíte otestovat, jestli vám vyhovuje měkká, nebo tvrdá. Co ta stávající, která vám nevyhovuje, ta je jaká? Tipuji, že spíš tvrdá. Osobně preferuji klasickou pružinovou měkkou a hlavně vysokou a vůbec nemusí stát desítky tisíc.


doplněno 30.12.15 20:52:

Důležitý je i váš věk a to jestli jste spíše sportovní štíhlé postavy, nebo oplácaný knedlík se sedavým zaměstnáním. :) Těm prvním vyhovuje zpravidla spíš tvrdší, nám starším pupkáčům ta měkčí. Ale nemusí to platit pro všechny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trepe
Datum: 31.12.15 10:14

Je mi 35, hodně hubený, málo svalů. Jsem takový nerozhodný filosofický typ. Všechno vybírám několik měsíců, než se rozhodnu, ledničku, pračku tři měsíce, seděl jsem na recenzích a nemohl nic vybrat, půlroku jsem obcházel obchody a vybíral sedací soupravu Teď už mi zbývá jen ta postel, naštěstí všechno ostatní už mám.

Až se k vám nastěhuje přítelkyně,bude se vám usínat dobře,to mi věřte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: strakatypes
Datum: 30.12.15 20:54

Kvalitu za dobré ceny najdete ve firmě ,,Purtex,, sklady Zdice. Mnohdy stačí chytit slevy, nyní má 50ti procentní, a potom jsou dobré slevy na různých výstavách.

Letňany For arch apod. Postel, noční stolky, nebo ložnici a k tomu se kupuje vhodná matrace a zároveň rošt.

Matrace po slevě okolo 4-5 000 je již velmi kvalitní. My jsme byli rovnou ve Zdicích. Poležet můžete /musíte/ i déle. Po lehnutí musíte cítit to je ono, to po vyzkoušení pěti matrací poznáte. Doporučuji polohovací rošty, matrace i rošty se kupují na váhu člověka. Doporučuji rošty předimenzovat kvůli dvojité zátěži při manželských radovánkách. Matraci v celku nekupujte v žádném případě. Špatná manipulace a mnohdy dolíček v prostředku na skutálení.

Díváte se zbytečně po velmi předražených výrobcích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 21:11
avatar

Matrace za 240 hadrů by musela být ze zlata, to je překlep ne?

Já mám z Ikea velikost je 180x200 výška cca 20 je pružinová taštičková, spím jak v bavlnce, výhoda je, že si ji kooupíš a když by se ti na ni špatně spalo tak ji do 3 měsíců můžeš vrátit. Já mám Hovag http://www.ikea.com/cz/cs/cat…es/departments/bedroom/24828/ může se koupit i s rámem a k ní se přidělají nožky. Než dát ty šílené prachy o kterých píšeš, to raději matraci co 5 let vyměním.

Dormeo mám polštáář, je strašný, taková zarážka pod vagon, bolí mě z něj za krkem, spí na něm pes :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trepe
Datum: 31.12.15 10:11

Když jsme u toho polštáře, tak ty kupujete kde?

Polštáře z Ikei jsou příšerné. Koupil jsem postupně různé typy (kuličkové, s peřím) a po měsíci se to proleží. Koupil jsem i drahé polštáře za 1000 Kč a 2000 Kč ve speciálních obchodech typu Scanquilt a něco speciálního s paměťovou pěnou jsem koupil v Prospánku, ale nedá se na tom spát.

Rodiče mají ještě staré peřinové polštáře, které nakoupili někdy před třiceti lety a pořád se na nich perfektně spí, když přijedu na návštěvu. Ty se ale už neprodávají.


doplněno 31.12.15 10:18:

Ta pružinová matrace už pak nepotřebuje rošt? A jak drží při radovánkách, s filmů vím, že často znenadání vyletí nějaký drát.

Od: strakatypes
Datum: 31.12.15 10:20

Neříkejte, že se nedají koupit péřové polštáře! Naše firma www.bavlna.cz

Vyměnila jsem péřový za za anatomický /jedna vlnka menší a z druhé strany větší/ obyčejná pěna a jsem velmi spokojená, hlava se tak nezahřívá, krční páteř na rovince.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trepe
Datum: 31.12.15 10:30

Díky za tip, myslím, že toto http://www.bavlna.cz/perovy-polstar-90x70cm/ bude ono.

Od: strakatypes
Datum: 31.12.15 10:43

Nebude. Vybral jste si nízkou kvalitu. Zadejte dotaz výrobci, jestli to je drané, nebo sekané peří. Já bych sáhla po tom nejkvalitnějším za 1475 Kč, pokud je to ručně drané.

Nejlepší je sehnat staré peřiny /drané ručně/ po babičce, nechat je v čistírně peří vyčistit a nechat ušít nové polštáře. Proč se nedomlouváte s přítelkyní? Není dobře všechno dělat sám, pak ten druhý nemá k tomu vztah, neváží si toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trepe
Datum: 31.12.15 16:31

Myslím, že si přiveze svoje ložní prádlo :) Tohle ať si řeší každý sám ne? Navíc tomu také nerozumí, byli jsme spolu kupovat v "drahých" obchodech polštáře, všechno se to do dvou tří měsíců proleží, nebo z nich bolí záda, nedá se na tom spát, převalaju se sem a tam... Cena prakticky nerozhoduje, měl jsem i polštář za 2000 Kč, fakt je to na nic, jen z lidí tahají peníze. Myslíte tedy, že mám poptávat "ručně drané peří"? Právě polštáře z "dob socialismu", co mají rodiče, jsou nejlepší. Neobvyklá výdrž i po desítkách let a spí se mi na nich skvěle. Jen jsem nevěděl, kde je sehnat, protože ve velkých marketech prodávají jen umělohmotiny.

Od: nox®
Datum: 31.12.15 11:47
avatar

Osobně jsem dlouho spal na nekvalitní matraci a roštu a každé ráno jsem vstával víc rozlámanější než jsem ulehal. Při stěhování jsem si zašel na doporučení od zhotovitele postele do studia StarSleep v Brně (výrobce Ahorn), tam jsem si vybral i s přítelkyní jednu, která nám oboum sedla nejlépe, konkrétně matrace Capella. I přes to, že mě od toho většina lidí odrazovala, vzali jsme si jednu velkou. Od té doby spím jak mimino, žádné bolesti zad, ráno vyskočím jako rybička a hlavně, při ležení se nikdy nepropadnu do mezery mezi matracemi, což byla úžasná změna. Ještě by to chtělo ten anatomický polštář. Cena byla někde do 14000, materiál je z pěny a vrchní část z líné pěny. Rošt je pevný, který je na pěnové prý nejlepší. Každopádně by matrace neměla být přiliš tvrdá, při ležení se krásně vytvaruje a páteř je stále v rovině. Na kosmické výzkumy a ceny bych moc nehleděl. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: xaver
Datum: 31.12.15 12:13

Když postel, tak příčnou a vyšší, aby se z ní dobře vstávalo, když si sednete, tak aby nohy téměř visely, bez roštu,měkkost zajišťuje anatomická matrace, nellépe dvojitá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trepe
Datum: 31.12.15 16:34

Prosímvás, co je příčná postel? Vyšší postel asi koupím, pokukávám po nich, vídám je v hotelích a spí se na nich bezvadně, máte pravdu, že je lepší vyšší, aby nohy z postele visely, když si člověk sedne. Navíc teda, když už to tu tak probíráme, hodí se i manželských radovánkách, tecniky tu rozepisovat nebudu, asi každý pochopí.

Od: xaver
Datum: 31.12.15 17:52

Příčná postel je taková, ve které se spí napříč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 31.12.15 16:36
avatar

Když je toho Silvestra, tak poradím "dvojpostel" a nespěte sám, pak se i bolavá záda polepší...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.