Jak je to s uzeměním měničů napětí

Od: Datum: 30.12.15 10:04 odpovědí: 1 změna: 30.12.15 10:40

čau,měl bych na vás jednu otázku hledal jsem tady na poradně odpověd na moji otázku ale asi tu ještě není,chtěl jsem se zeptat koupil jsem si měnič napětí s výkonem 200W,bude připojen na solárním systému,chtěl jsem se zeptat jak je řešeno uzemnění v tom měniči,myslím jako v zásuvce(kolík),zda se to musí něják uzemnit nebo jak,a potom chtě bych na tu zásuvku dát ještě radši svůj jistič jaký mám zvolit když výkon je max.200w,a poslední věc proudový chránič tady asi nejde použít že ne?děkuji za odpoved a hezký nový rok.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.15 10:40
avatar

Uzemnění kolíku v zásuvce má důvod ten, že fázové napětí v zásuvce je elektrický potenciál proti Zemi, kolík má potenciál Země (mezi ním a Zemí je ideálně 0V). Výstup běžného automobilového měniče není potřeba uzemňovat, protože generuje potenciál "fáze proti fázi" a ani jedna z těchto fází nemá potenciál proti Zemi, úraz tedy hrozí jen při doteku obou fázových vodičů zároveň. S tím souvisí i ten chránič, chránič sleduje v soustavě TN- S proud, který vstupuje do obvodu fázovým vodičem a porovnává ho s proudem, který odchází pracovním nulovým vodičem, který má potenciál Země a když se vrátí míň proudu než odejde, znamená to, že část proudu odešla do Země jinudy než přes pracovní nulový vodič a chránič obvod přeruší. Tento stav nemúže při použití běžného měniče nastat z dúvodu uvedeného výše. Je možné měnič zapojit v soustavě TN-S, a použít chránič, ale je to zbytečné a nepřínosné. Ohledně toho jištění, to je ošemetné, protože měnič chvilkově dává větší výkon, než stabilní, takže to vidim na tavnou pojistku 1A.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.