Jak sundat z nových oken lepicí pásku

Od: Datum: 29.12.15 20:17 odpovědí: 10 změna: 01.01.16 12:27

prosím máte radu čím sundat pásku ktzerá na nových oknech byla dlouho a nyníb drží? jak tze strany v místnosti tak zvenku.Děkuji

doplněno 30.12.15 17:23:

oprava -máme ji jen zevnitř na bílém rámu

doplněno 30.12.15 23:26:

tak jsme na to vyzráli -asi 20minut a bylo to dole bez poškrábání

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.15 20:25

Zkusil bych ji zlehka nahřívat fénem na vlasy (ne moc z blízka) a přitom odtrhovat od okna. Zbytky lepidla z oken bych následně omyl petrolejem a pak vodou se saponátem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.12.15 20:27

Páska se má sundat hned po zapravení oken. Pak už je to obtížné, obzvláště nyní, když je chladno. Možná by pomohlo, při sundávání pásku nahřívat - třeba fénem, nebo horkovzduškou nastavenou na nízkou teplotu.

Ohodnoceno: 1x

Od: ivy5®
Datum: 29.12.15 23:10

Ano to víme ,ale bohužel neudělali u všech okno stálo dlouho s páskou ještě než se zapravilo tak už to nešlo hned

Datum: 29.12.15 22:25

Mám na autě zbytky lepidla z písmen reklamy.I když byly umyty acetonem a vidět nic nebylo,i po několika letech se písmo na sluníčku objevuje a musím to odstranit Cifem.Zkuste to namočit denaturovaným lihem a nakonec vycídit Cifem.

JB

Datum: 30.12.15 07:50

V tazatelově případě ale nejde o zbytky lepidla, ale o pásku jako takovou. Ta skuečně po delší době prakticky nejde z okna odstranit. Navíc časem zkřehne a při pokusu o sloupnutí se trhá. Protože je to nepropustná plastová fólie (poměrně odolná), nemá máčení čímkoliv smysl.

Datum: 30.12.15 16:04

Přesně tak -trhá se na milimetry :( takže nemám šanci?

Datum: 30.12.15 09:32

Také jsem se kdysi domníval, že okna nějak ochráním před znečištěním tím, že až do doby než se udělá fasáda nechám pásku. bylo to tři roky a mohu vám říci s nadsázkou jedíné: Pomáhej Bán Bůh. Je to mravenčí a ještě k tomu hnusná práce. Nic na to nezabírá, jen trpělivost. S nahříváním opatrně. Pokud máte bílá okna, ještě je tu nějaká šance, ale pokud máte s nějakou dřevěnou imitací, tak vyzkoušet a opatrně, je to také jen folie.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.12.15 16:07

Anbo ,také cca 3roky :( naštěstí tedy máme bílá -zvenku jsou "dřevěná " a zjistila jsem že tam jsme pásku sundali -původně jsem myslela že je páska ještě i zvenku -uf ,tak aspoň to -takže mám zkusit ten fen?prostředky tedy žádné nemají smysl?

Datum: 30.12.15 16:11

No potěš, to se mi stalo u sklepního okna, deset centimetru jsem odloupla za dva dny:( No málem mě kleplo.

Pak manžel nalepil na tu starou pásku novou a tou jsme to strhávali, muselo se opakovaně, asi 10x ale to bylo pořád lepší než to škrábat, protože při škrábání pásky jsem škrábala i okno. Takže přelepit, pořádně přitlačit a strhnout, a znova a znova a znova

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.01.16 12:27

Odstraňovač ekitet http://www.czc.cz/d-clean-ods…-etiket-200-ml/136240/produkt

Nejdříve strhat co jde pak tot ale vyzkoušeno jen na plastových bílých od rehau

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.