Prodat nebo nechat starý dům vedle rodičů

Od: Datum: 26.12.15 14:58 odpovědí: 19 změna: 07.01.16 17:19

Dobrý den,

mám malý problém se kterým si sám nevím rady a každý mi radí něco jiného. Vlastním starý domek se zahradou (700m)vedle rodíčů na vesnici v okrese Nový Jičín. S rodinou bydlím v bytě 3+1 asi ve vzdálenosti 20km. Dům jsem kupoval do budoucna bud k demolici nebo rekonstrukci za dobrou cenu. Bohužél mám špatný vztah s nevlastní mamkou a nevycházíme spolu moc dobře. Zvažuji jestli z toho důvodu dům prodat nebo co s ním dál.

Budu rád za každý názor.

Hezké svátky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.12.15 15:08

Jak jsem pochopila dům ale byste měl samostatný... není nijak spojený s domem rodičů? Pokud vám vyhovuje místo /vesnice/ tak by to snad nebyl vážný důvod odtud odejít. Vždyť se nemusíte navštěvovat , když se nesnesete. Třeba by to časem bylo jiné... lepší , kdoví.

V tomto asi se budete muset rozhodnout vy sám- jen jsem řekla svůj názor.

Ohodnoceno: 4x

Od: santa
Datum: 26.12.15 16:16
Ja si myslim,ze investice v nemovitosti je vyhodna.nevlastni matka tu vecne nebude.A navic pokud je domek vedle nemate s ni nic spolecneho.Treba mate citovy vztah k rodisti.
Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 26.12.15 16:22

Prodat a pohlédnout se po jiném vzdálenějším lokalitě. Nedobrý vztah s macechou je to samé jako nedobrý vztah s blbým sousedem. Při prodeji máte ještě šanci, že najdete fajn souseda. Macecha se nezmění.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.12.15 16:30

Prodat dokuď to ještě stojí a někdo to koupí.

Na vesnici se dnes dá koupit starý barák za "pár" korun. Jenže rekonstrukce nakonec stojí víc než nový a to máš i po rekonstrukci starý barák. A demolice také není zadarmo.

Takže v mnoha případech je takový barák drahý i za cenu pozemku.:)

Špatné vztahy + špatný technický stav objektu = nohy na ramena.

Datum: 26.12.15 16:38
Rekonstrukce by byla určitě nakladna...ale spis jsem uvažoval ze bych z toho nechal jen část ...a používal treba jen jako chatu a zahradu...je to na krásném místě..ale zase kousek do měst...Pribor, Novy Jičín, Ostrava...Ale na druhou stranu nevim...jezdit někam a při tom se pomalu ani nepozdravit s rodinou mi prijemne neni...ale zase za těch 300 to prodat stejně nic jiného nekoupim...:(
Od: uska®
Datum: 26.12.15 16:42

Ale koupíte, koukejte po dražbách.

Datum: 26.12.15 16:51
Možná někde v kolonii :(
Od: paw®
Datum: 26.12.15 16:56
Nechat, udelat chalupu nebo zborit a postavit obytne. S rodinou se zdravit muzete. Bud ptes plot nebo a bzajde tata k vam

Datum: 26.12.15 17:24
Táta je bohuzel ovlivneny a zmanipulovany...
Datum: 26.12.15 17:22
No tak mam už jen 14 dni na rozhodnuti :(
Datum: 26.12.15 22:09

a co zkusit "papírkovou" metodu?

sepište si na jedné straně pro a na druhé proti
pak jim přidejte váhu a
pak porovnejte podobné pro s podobným proti (nebo jeho váhou)
a uvidíte, co z toho vyleze :-D

A asi nejste sám, asi byste se měl rozhodovat i na základě názoru ostatních *bzum*

A co píše dál Lucie, to je taky na zvážení - otec atp.

Datum: 26.12.15 22:10

Jestli se tam cítíte dobře,krásný výhled,klidná atmosféra,vyhovuje Vám místo,tak překousnete i sousedku.Pokud váháte,tak bych do toho nešla.I když je to rodina,pořád to budou sousedi a ti někdy pořádně otráví život.Potom se budete bát i grilovat,aby na Vás nevyjela,že cítí kouř apod.Stačí si počíst zde na poradně jaké mají lidi vztahy se sousedy:-DA co otec?nikdo nemládne.Budete mu muset časem pomáhat?tohle taky zvažte zda Vás bude potřebovat "u ruky"či ne.

doplněno 27.12.15 11:01:

a kde to máte?...jsem z Kopřivnice;),třeba si udělám lepší představu jestli to stojí za to*jasne*

doplněno 27.12.15 11:31:

Máte pravdu,klidná vesnice a všude do velkých měst blízko.Ale!...vemte si kolik hluku a bordelu bude při demolici,potom stavba nového,vy zadlužení až po uši a ještě se budete hádat s macechou,protože to vše bude sousedům vadit.A jak jsem psala,problém bude vše-grilování,oslavy,děti křičí,pes štěká,kočka chodí do záhonků,sekáte trávu a obtěžuje je hluk atd...Spočítejte si finance-kolik bude stát demolice,úprava pozemku + postavení nového a nebo koupě nového už postaveného(např.tady v Kopřivnici a pod.)mrkněte třeba na Sreality a udělejte si představu.Platit úvěr či hypotéku budete tak i tak.A pokud koupíte nový dům,tak třeba ty peníze za to co prodáte můžete nechat jako rezervu na účtu.Jestli pujdete do demolice a stavby rezervu mít nebudete.Já mám raději něco na účtu,než nervy co kdyby se něco stalo.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.12.15 10:58
Prostředí sice krásné, ale atmosféra to už nevim...nekdy staci sekat trávu a už je problem...a právě Manželka takovou atmosféru nemá rada tak je pro prodej...nejlepsi bude porozhlednout po něčem jiném...zajemce mam...jen vím ze teď to prodám za par...a pak sám budu kupovat mnohem dražší...
Datum: 27.12.15 11:09
Skotnice
Datum: 27.12.15 16:56

Já bych hlasovala pro prodej. Bála bych se tam pobývat, že zase je něco špatně. Když vypadnu z domu, byť na víkend, chci mít klid a ne hlídat, co zase bude. Od rodiny, se kterou si nerozumím, je dobře 50 km daleko. A s těmi, s kým si rozumím, 2 zastávky HD. *hej*

Od: pt®
Datum: 27.12.15 18:00

Víte, říká se "prodané je hned, ale koupené není hned". Asi bych nejdříve hledala, co by se mi fakt líbilo a pak teprve prodala. Ale v takové oblasti bych si domek nechala. Bydlíte tam? Nebydlíte, jezdíte jen na víkendy? Snažte se s nevlastní matkou pozdravit, bude koukat a třeba čeká na první krok od Vás, nevím, jen přemýšlím, zda to nestojí za zkoušku. Prodat můžete vždycky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.12.15 07:56

Dobrý den, třeba Vám dodám trochu inspirace. Máme stavební zasíťovaný, oplocený pozemek. Na pozemku je chatka do které je zavedena voda, elektřina i na noční proud. Naskytla se příležitost koupit podstávkovou roubenou chalupu za výhodnou cenu. Chaloupku jsme koupily a rekonstruujeme vše od píky. No a co s pozemkem který je 35 km od nás? Na údržbu pozemku fakt nemám čas, ale prodávat se mi ho nechtělo. Tak jsem ho nafotil ( v neudržovaném stavu ) a dal na internet inzarát, že pronajmu pozemek pouze za údržbu a poplatky voda, elektřina. Hele nekecám, pozemek byl za 20 minut pronajatý. Pronajala si ho mladá rodina s dětmi a psem. Nájem jsme uzavřely po dobu jednoho roku a teď jim ho prodlužuju na pět let. Samozřejmě nájemní smlouva je postavená tak, že lze dát písemnou výpověď kdykoli jak z mé strany tak i ze strany nájemce. Toť vše...*frajer*

Datum: 07.01.16 01:12

Tak jestli jste ještě neprodal... já bych s tím nespěchala, bydlení máte, tak bych dům využívala jako chalupu a aspoň jedno léto bych to ještě zkusila, prodat totiž můžete vždycky. No a času bych využila k pokusu o zlepšení vztahů, nevíme, proč se manželství táty rozpadlo, třeba má teď před vámi pocit viny, stejně jako jeho nová manželka, ale všechno má svůj důvod, berte věci, jak jsou a v dobrém, tím nic nemůžete pokazit, no a pak se uvidí. Při troše snahy, samozřejmě z obou stran, by to mohlo fungovat, hodně štěstí.

Datum: 07.01.16 17:19
To je sice pravda, ale je to spatna atmosfera...mrzi me to ale lepsi asi prodat

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.