Podložka pod plovoucí podlahu - parozábrana

Od: Datum: 25.12.15 16:00 odpovědí: 7 změna: 28.12.15 00:57

Ahoj všem,

aktuálně řeším, jakou použít podložku pod plovoucí podlahu. Toto téma zde bylo probíráno již vícekrát, nicméně můj dotaz je trochu jiným směrem.

Podlaha bude položena v nepodsklepeném přízemí paneláku, kdy je základová deska, pak hydroizolace a na tom betonový potěr cca 7 cm. Podlaha byla nově srovnaná.

Na to by měla následovat parozábrana a podložka. Zřejmě použiju podložku od Selitu, konkrétně se rozhoduji mezi http://www.hornbach.cz/shop/S…Stop-5-mm/8205516/artikl.html s integrovanou parozábranou a ta stejná bez parozábarny http://www.hornbach.cz/shop/N…leni-5-m2/3828955/artikl.html

Cenově to ve výsledku asi příjde na stejno. Nicméně co mi vrtá trochu hlavou, jaký je na ty podložky s integrovanou parozábranou spoleh? Když se pokládýá samostatná PE fólie, tak se pokládá s přesahem 20cm a spoje se slepí páskou. Tady ty podložky žádný přesah nemají, jen se spojí na sraz a přelepí páskou. Takže mám trochu pochyby, zda ta podložka 2v1 opravdu plnohodnotně parozábranu zastoupí.

Díky a přeji příjemný svátky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bbbb
Datum: 25.12.15 20:15

Já bych tam dal tu folii parozábranu na to podložku bez té parozábrany mirelon a plovoučku.Vlastně nedal já bych plovoučku nechtěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.15 21:10
avatar

Nechápu proč by se tam měla dát parotěska?Jako proti čemu?Aby skrze plovoučku a ten extrud nedostala do podkladního betonu pára?Úplně mi uniká smysl tohoto parotěsky pod plovoučky-má dejme tomu smysl dát na snížený zateplený podhled-ve složení :SDK-parotěs-tep.izolace "vatou" (zjednodušeně) !

Osobně bych takový pedražeý extrud nekoupil a dal budto jen mirelon nebo obyč.6mm extrud (ten ale stejně po čase slehne a bude jako papír!)


doplněno 27.12.15 19:03:

Akde se tam ta vlhkost dostane? Panelák má hydroizolaci takže se tam vlhko nedostane-důle mne zbytečnost a nesmysl!Je aby se prodalo co nejvíce!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr27
Datum: 25.12.15 22:27

Je to přesně naopak. Parotěsná fólie v tomto případě být musí, protože beton je chladný, jde tam přímo chlad od země a v místnosti se topí. Tím pádem by mohl na plovoučce zkondenzovat vlhkost, která by ji zničila.

Ale toto se tu řešilo už asi 100x.

Datum: 28.12.15 00:57
avatar

Petře27

Problém je trochu jinde.Pokud by šlo jen o kondenzaci vlhkosti z místností,je jedno,zda voda kondenzuje na betoně,nebo až na folii.Ta folie by měla zabránit prostupu vlhkosti z betonu a pod betonem do plovoučky.Pak folie nemá funkci parozábrany,ale hydroizolace.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.15 23:07

zastavíš vlhkost z podlahy , ale kam půjde? Do stěn?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr27
Datum: 25.12.15 23:33

Ano, to je princip. Vlhkost nejde do stěn, ale je na pomezí podlahy a stěny odpařována do prostoru.

Od: vitek1
Datum: 27.12.15 08:28
Ahoj,
Dal bych zvlášť parozabranu a podložku (předpokládám že myslis laminátovou). Osobně jsem šel do hobry přišla mě nejstalejsi. A hlavně to chce dobrou podlahu dneska se dá vybrat pluvoucka velice dobrá, a pokud má někdo něco proti laminátu tak se dělá i dřevěná nebo vynil. Osobně bych nešel už do ničeho jineho.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.