Proč se v projektech specifikuje typ podlahy?

Od: Datum: 24.12.15 15:32 odpovědí: 6 změna: 24.12.15 22:25

Proč se v projektech specifikuje typ podlahy? Má to nějaký velký význam? V tabulce místností je-koberec, lino, dlažba Stejně se dává všude stejná vrstva podkladního betonu na podlahu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 24.12.15 16:01

Napadlo mi jen patro domu z důvodu zatížení. Lino váží daleko méně než celoplošná dlažba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.15 16:41

Ahoj.

Jestli se tou specifikací nemyslí spíš složení nosné konstrukce, než druh nějaké krytiny. Její váha je asi nedůležitá. Ty krytiny.

Poptám stavitele, jestli mi to zvedne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.15 20:10
avatar

My to do projektu také psali.Stejně tak se uvádělo i sanitární zařízení typ a značka,typ a značka(firma) i u oken,dveří,krytiny..atd.Stejně tak se zaznamenává i druh cihel,či jiný stavební material(velox...)My udávali do školních projektu firmy,kde jsme absolvovali exkurze a výrobky jsme viděli.Co se týká podlah.krytiny,je to doporučení co se k dannému projektu hodí,jak byla stavba myšlena.Projektant má nápad a píše se to jako doporučení,aby s toho stavebníci a majitelé neudělali něco jiného.;)Taky to může mít i praktickou funkci např.třeba u podlahy,aby nedošlo ke kročejové hlučnosti...to si majitelé nemusí pokaždé uvědomit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.15 21:58
avatar

Bohužel se mýlýte-nedáva se stejná ne vrstva ,ale výška podkladního betonu! Je-li dlažba je výška jiná než pkd jen koberec nebo lino!

Pod koberce či lana se dává -0,5cm, kdežto pod dlažby (samozřejmě dle druhu dlažby-pkd teraco tak tuším -4cm) -1cm a pod plovoucí může být až -1,5cm!


doplněno 25.12.15 19:01:

No ono počítat že všude bude dlažba.Většinou se nějaký projekt dělá na základě požadavků nebo pokud jsou hromadné... atd tak se Vždy doupravuje dle požadavků!Např stavěli jsme cca40 RD-vzhledově téměř identické,dle jednoho "pilotního projektu,ve skutečnoésti každý jiný dle přání budoucích majitelů,každý musel dopředu upřesnit vnitřní dispozice,skladby podlah atd.Všechny na klíč,žádný jen hrubá teda až na poslední asi 5 chalupo po krachu fyrmy-stavěli jiné!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakubisko
Datum: 24.12.15 22:11

a není rovnou lepší počítat s tím, že bude všude dlažba, než dávat jen slabou vrstvičku a potom při rozhodnutí mít po čase dlažbu nutnost dobetonovávat?

Datum: 24.12.15 22:25

jakubisko - Rozdíl máš 1 cm a ten bez problému nedobetonuješ a dávat tam takovou vrstvu samonivelačky vyjde draho. Daleko jednodušší je si to dopředu pořádně rozmyslet a podle toho to nachystat. To potom můžeš říct , že tam nataháš pár drátů a pak se rozmyslíš , kde budou zásuvky a to stejné s vodou. Jinak i kdyby jsi postavil 10 baráků , tak vždycky něco nedomyslíš a budeš předělávat .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.