Nejste přihlášen/a.
Když v v domě pana Petra bydlí protizákoně na černo rodina pana Milana. Přičemž veškeré energie jako voda, elektřina, plyn, odpad je napsán na pana Milana, který v tomtoi domě má i trvalé bydliště. Pan Milan často nemá peníze a energie neplatí.
Které finanční náklady, sankce mohou pana Petra potkat jako zákonného majitele toho domu, zapsán v KN?
Pan Petr riskuje, že dodavatel energií zruší Milanovo odběrné místo a Petr bude mít dost velké (a drahé) problémy s jejho znovuzřízením. Pokud se ale smíří s tím, že se v domě nebude topit, svítit a že nepoteče voda, nehrozí mu nic.
Co pan Petr udělal pro vystěhování rodiny pana Milana?
Za bydlení rodiny pana Milana majiteli domu nehrozí žádné poplatky,
maximálně pokuta za nezdanění příjmu z nájemného.
Pokud ale pan Milan nehradí náklady na energie, nájemné apod., mohou nastat případy uvedené v předchozích odpovědích – odpojení a následné znovuzapojení odběrných míst, návštěvy exekutora, apod.
_______
Nedomnívám se, že by rodina pana Milana bydlela v domě pana Petra protizákonně.
Jestli pan Milan v domě bydlí alespoň tři měsíce po skončení nájemní smlouvy na dobu určitou, platí podle NOZ, že se nájemní smlouva prodloužila o stejnou dobu, na jakou byla sjednána...
Bez platné nájemní smlouvy nelze přihlásit trvalý pobyt.
Totéž platí pro dodávky energií. Pokud by pan Milan neměl jak prokázat oprávnění v domě bydlet, těžko by s ním dodavatelé energií uzavřeli smlouvy o dodávkách elektřiny a plynu.
Znovuzapojení a revize by samozřejmě něco stály.
Ale to nejsou "poplatky za protizákonné bydlení"...
Pokial dlhy neprekročia určitú sumu.a byt dajú organizácie do dražby.Alebo panovi Petrovi potom nikto nezapojí plyn ,vodu ,elektrinu,kým neuhradí všetky požiadavky.Ak by sa zbavil pána Milana a chcel byt prenajať pánovi Jurajovi.
nikdo, nebo pouze ten komu dluží, jak to víte?
Při znovupřipojení elektřiny zdá se, že by neměl být problém placení dluhu za někoho jiného: diskuse.elektrika.cz/...
Dobrý den, je to tak, jak uvádí kolega Magdon. Já ještě doplním, že pan Petr může přijít o své věci v domě, pokud je zabaví exekutor, který tam půjde vymáhat dluh za energie, které neplatí (ale odebírá) pan Milan.
Takže, pan Petr se dostane do sporu s exekutorem (o vrácení svých věcí). Zdravím!
doplněno 23.12.15 13:39:postcd - Vy vůbec nečtete naše odpovědi? Snad každý Vám zde píše, že dluh je pana Milana a nikoliv pana Petra. Pan Petr tento dluh platit nebude - on přijde o peníze jiným způsobem (také je to zde již napsáno).
Milan a Petr se mě trochu pletou, takže použiji jména jako majitel a nájemce. Administrativně je rozhodně méně náročné, když majiteli energie, které platí na svoje jméno, zaplatí nájemce (daňově je to - nula od nuly pojde). To je ovšem možné jen mezi solidnímí lidmi. Přehlašovat odběr energii na nájemce je samozřejmě možné, ale velice administrativně náročné. A při předpokladu, že nájemce není až tak spolehlivý, je to opravdu cesta k odpojení měřičů pro majitele. Samozřejmě se dá všechno znova připojit, ale něco to zase stojí. Ale služby a energie platí vždy ten, kterého je tam jméno a má platnou smlouvu na ty, které dodávky. Dodavatelskou firmu nezajímaji další vztahy. Ta jde jen po tom, kdo je jeho smluvní (podle slova smlouva) partner.
Jako provozovatel vodovodu a kanalizace se domnívám, že mohu docela kvalifikovaně odpovědět. Takové záležitosti řešíme často a při uzavírání smluv doporučujeme aby byly smlouvy uzavřeny na majitele objektu, protože zkušenosti jsou takové, že nájemník končí u majitele nájem, nezaplatí, my uzavřeme přívod vody a pokud majitel chce objekt opět někomu pronajmout či ho sám používat, nezbývá mu, než dluh + náklady na obnovení dodávky vody uhradit. Náklady na obnovení dodávky vody v naší společnosti činí 1100 Kč s DPH, pokud vím, Praha si učtuje nepoměrně více. Tomu, aby dodavatel pitné vody mohl uzavřít přívod vody musí předcházet 3 urgence dluhu, dále upozornění na skutečnost, že za 15 dnů bude odběrateli uzavřen přívod vody a teprve potom se voda zavře. V naší společnosti takto řešíme kvartálně cca 5 neplatičů z celkového počtu cca 2000 odběratelů.
Pokud vím, elektřina se řeší jednou upomínkou a pak si rozvodné závody odmontují elektroměr a opětovné namontování stojí snad 5000 kotun. Jak je to s plynem nevím.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.