Které finanční náklady lze čekat?

Od: Datum: 22.12.15 12:09 odpovědí: 13 změna: 23.12.15 19:15

Když v v domě pana Petra bydlí protizákoně na černo rodina pana Milana. Přičemž veškeré energie jako voda, elektřina, plyn, odpad je napsán na pana Milana, který v tomtoi domě má i trvalé bydliště. Pan Milan často nemá peníze a energie neplatí.

Které finanční náklady, sankce mohou pana Petra potkat jako zákonného majitele toho domu, zapsán v KN?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.15 12:22

Žádné. Majitel domu přeci nemá s dodavateli žádný smluvní vztah. On by si měl jen vyřešit užívání svého majetku někým jiným,pokud mu to ovšem nevadí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.12.15 13:23
avatar

Pan Petr riskuje, že dodavatel energií zruší Milanovo odběrné místo a Petr bude mít dost velké (a drahé) problémy s jejho znovuzřízením. Pokud se ale smíří s tím, že se v domě nebude topit, svítit a že nepoteče voda, nehrozí mu nic.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 22.12.15 18:34
avatar

uz jsem videl, ze se nesmiri a zaridi si energie svoje :) na obycejnem sporaku topili stonkama z makovic, aby si uvarili, digestor o tom mohla povidat pribehy, koberec z topiva byl ve vysoke vrstve na zemi, svitili plechovkama od piva s olejem nebo co to bylo *vtip* no spis smutne nez smesne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 22.12.15 16:22
avatar

Pokial dlhy neprekročia určitú sumu.a byt dajú organizácie do dražby.Alebo panovi Petrovi potom nikto nezapojí plyn ,vodu ,elektrinu,kým neuhradí všetky požiadavky.Ak by sa zbavil pána Milana a chcel byt prenajať pánovi Jurajovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 11:59

nikdo, nebo pouze ten komu dluží, jak to víte?


doplněno 23.12.15 13:17:

Při znovupřipojení elektřiny zdá se, že by neměl být problém placení dluhu za někoho jiného: http://diskuse.elektrika.cz/i…7294.msg212201.html#msg212201

Od: ben®
Datum: 22.12.15 16:46
avatar

Dobrý den, je to tak, jak uvádí kolega Magdon. Já ještě doplním, že pan Petr může přijít o své věci v domě, pokud je zabaví exekutor, který tam půjde vymáhat dluh za energie, které neplatí (ale odebírá) pan Milan.

Takže, pan Petr se dostane do sporu s exekutorem (o vrácení svých věcí). Zdravím!

doplněno 23.12.15 13:39:

postcd - Vy vůbec nečtete naše odpovědi? Snad každý Vám zde píše, že dluh je pana Milana a nikoliv pana Petra. Pan Petr tento dluh platit nebude - on přijde o peníze jiným způsobem (také je to zde již napsáno).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 18:28
avatar

Co pan Petr udělal pro vystěhování rodiny pana Milana?

Za bydlení rodiny pana Milana majiteli domu nehrozí žádné poplatky,

maximálně pokuta za nezdanění příjmu z nájemného.

Pokud ale pan Milan nehradí náklady na energie, nájemné apod., mohou nastat případy uvedené v předchozích odpovědích – odpojení a následné znovuzapojení odběrných míst, návštěvy exekutora, apod.

_______

Nedomnívám se, že by rodina pana Milana bydlela v domě pana Petra protizákonně.

Jestli pan Milan v domě bydlí alespoň tři měsíce po skončení nájemní smlouvy na dobu určitou, platí podle NOZ, že se nájemní smlouva prodloužila o stejnou dobu, na jakou byla sjednána...

Bez platné nájemní smlouvy nelze přihlásit trvalý pobyt.

Totéž platí pro dodávky energií. Pokud by pan Milan neměl jak prokázat oprávnění v domě bydlet, těžko by s ním dodavatelé energií uzavřeli smlouvy o dodávkách elektřiny a plynu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.12.15 19:31
avatar
Ono už to tu padlo několikrát že může dojít k odpojení elektroměru. V tom případě potom může být návrat k funkčnímu stavu celkem drahou záležitostí. Ono totiž nejde o to že si firma řekne o litr za montáž elektroměru ale bude požadovat revizní zprávu. A pic kozu do vazu - pro vydání revizní zprávy bude revizák požadovat aby zapojení odpovídalo dnešní normě. Jestli je byt starší budou rozvody v hliníku a zásuvky zapojené na dva dráty tak jste v háji protože dnešní norma požaduje zapojení na tři dráty a ještě přes proudový chránič. Z obyčejného odpojení elektroměru se náhle vyklube finanční ztráta přes 40 000.-
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 20:08
avatar

Znovuzapojení a revize by samozřejmě něco stály.

Ale to nejsou "poplatky za protizákonné bydlení"...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 21:23
avatar

Tazatel se ale mimo na "poplatky za protizákonné bydlení" (sankce), ptal na finanční náklady, které by pana Petra mohly čekat. A to výdaje se znovupřipojením energií bez bochyb jsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.15 19:23
avatar
Pan Petr by měl čekat, že jestli pan Milan nemá na zaplacení energii, tak časem se může stát, že nebude mít ani na zaplacení nájmu...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 22.12.15 21:34

Milan a Petr se mě trochu pletou, takže použiji jména jako majitel a nájemce. Administrativně je rozhodně méně náročné, když majiteli energie, které platí na svoje jméno, zaplatí nájemce (daňově je to - nula od nuly pojde). To je ovšem možné jen mezi solidnímí lidmi. Přehlašovat odběr energii na nájemce je samozřejmě možné, ale velice administrativně náročné. A při předpokladu, že nájemce není až tak spolehlivý, je to opravdu cesta k odpojení měřičů pro majitele. Samozřejmě se dá všechno znova připojit, ale něco to zase stojí. Ale služby a energie platí vždy ten, kterého je tam jméno a má platnou smlouvu na ty, které dodávky. Dodavatelskou firmu nezajímaji další vztahy. Ta jde jen po tom, kdo je jeho smluvní (podle slova smlouva) partner.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 19:15

Jako provozovatel vodovodu a kanalizace se domnívám, že mohu docela kvalifikovaně odpovědět. Takové záležitosti řešíme často a při uzavírání smluv doporučujeme aby byly smlouvy uzavřeny na majitele objektu, protože zkušenosti jsou takové, že nájemník končí u majitele nájem, nezaplatí, my uzavřeme přívod vody a pokud majitel chce objekt opět někomu pronajmout či ho sám používat, nezbývá mu, než dluh + náklady na obnovení dodávky vody uhradit. Náklady na obnovení dodávky vody v naší společnosti činí 1100 Kč s DPH, pokud vím, Praha si učtuje nepoměrně více. Tomu, aby dodavatel pitné vody mohl uzavřít přívod vody musí předcházet 3 urgence dluhu, dále upozornění na skutečnost, že za 15 dnů bude odběrateli uzavřen přívod vody a teprve potom se voda zavře. V naší společnosti takto řešíme kvartálně cca 5 neplatičů z celkového počtu cca 2000 odběratelů.

Pokud vím, elektřina se řeší jednou upomínkou a pak si rozvodné závody odmontují elektroměr a opětovné namontování stojí snad 5000 kotun. Jak je to s plynem nevím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.