Nautila

Od: Datum: 19.12.15 19:20 odpovědí: 9 změna: 21.12.15 10:00

Dobrý den,mám ve studni nautylu a protejka nevite kde tam je spětna klapka,často spíná ,já už si stím nevím rady nebo neznáte nákého vodaře který to dělá okolí Mělníka nebo Roudnice...,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.15 21:21

tak někde na trubce většinou u čerpadla,někdo dává dvě i za nádobu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rommca401
Datum: 19.12.15 21:59

ja myslel žeje zabudovaná ta zpětná klapka v té naltule od vírobce.

Od: miro®
Datum: 20.12.15 10:06

Podle mně se zpětná klapka při použití Nautily nepoužívá, je to zbytečné. Zpětná klapka se používá při použití nasávacího čerpadla (umístěného výše než je čerpaná vodní hladina) jelikož ne každé čerpadlo (čerpadlo bez vývěvy)je schopno nasát vodu i do menší výšky. Zpětná klapka má za úkol udržet v sacím potrubí a v čerpadle vodu, aby po jeho spuštění bylo schopno dodávat vodu. Ponorné čerpadlo je potopeno v čerpané kapalině, tudíž je neustále zavodněné, není zde sací potrubí (je jen výtlačné), tudíž není potřeba nasávání. Časté spínání bude mít souvislost s zásobníkem vody a nebo s expanxomatem Vašeho systému. Zřejmě je tam málo nahuštěného vzduchu, který zabezpečuje zapínání a vypínání v nastaveném rozsahu ( min. a max. tlaku ) v soustavě.

Hezkou neděli. -miro

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.12.15 10:40
avatar

Přesně tak, akorát bych dodal,že yáleží na tom, zda má tazatel nádobu s balónem, či bez.Ale zpětnou klapku bych stejně dal. kousek za čerpadlo. Alespoň jsme ji tak měli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 20.12.15 21:02

Nepravda, zpětný ventil v systému být musí, jinak by voda ze systému když nautila nesepne šla zpět do studny...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 21.12.15 09:39

Ano musí. Při použití nautily zpravodla nebývá součástí nautily, ale spíše výtlačného potrubi nebo vodárny (darlinku) -miro.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 11:14

To že chybí, nebo je špatná zpětná klapka se pozná podle toho, že když se vypne nautila ze sítě a pustí se voda (otočí se kohoutkem, voda pochopitelně neteče), tak se voda začne ztrácet i ze systému a ten začne nasávat vzduch. Zpětná klapka minimálně jedna pochopitelně v systému být musí, něco musí držet tlak vody, která by normálně vytekla zpět do studny.

Zpravidla se montuje hned za nautilu, s tím, že některé nautily jí mají v sobě zabudovanou (integrovanou)

Pokud se voda po vypnutí nautily a otevření kohoutku nezačne vracet zpět do studny, tak by to bylo spíše vadnou tlakovou nádobou, nebo jejím špatným natlakováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 17:31

Dobrý den.Mám čerpadlo ve studni a to má spětnou klapku hned nad motorem.Pokud se strácí voda je špatná spětná klapka.Čerpadlo se musí vytáhnout.Pokud čerpadlo spíná příliš často a voda se neztrácí,je nedostatečně natlakovaná nádoba.

Jak je popsáno...vypne se proud a voda neteče je vadná klapka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.15 10:00

Tak dle mne to může být různě , ale také nezapomeňte že pokud je klapka až někde na výtlačnén potrubí tak je v systému koš -klapka v koši - a pokud koš nedrží tak většina čerpadel (kromě ponorných) nedokáže samonasávat.V podstatě to není složité , ale chce to být u toho.A s těma košema je někdy problém - ale vše záleží jak je to sací potrudí udělané , zda pevné nebo pohyblivé.


doplněno 21.12.15 10:02:

pokavad je nautila ponorná tak žádný koš pochopitelně není.


doplněno 21.12.15 10:54:

http://www.profi-topeni.cz/fi…_grulich/sigma-evgu-navod.pdf

tady se můžete mrknout kde by mohla být klapka , pokud vlastníte něco podobného , klapka má č.14

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.