Jak očistit hliníkový žebřík?

Od: Datum: 19.12.15 18:23 odpovědí: 5 změna: 20.12.15 21:48

Dobrý den.

Zakoupil jsem si do domu trojdílný hliníkový žebřík 3x7.

Včera jsem tento žebřík v domě několikrát použil a po ukončení práce jsem zjistil, že mám celé dlaně na rukou špinavé od žebříku - jakoby ten materiál - hliník - pouštěl barvu.

Pracně jsem si pak musel mýt ruce.

A měl bych dotaz, zda nemám tento žebřík nějak umýt, očistit, aby při příštím použití již " nepouštěl "

Nebo čím otřít hlavní vzpěry, aby nepouštěly?

Děkuji za případné nápady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.15 18:44
avatar

Zdravím,
mám doma už 3 roky také třídlný AL žebřík, ale 3x11. Přestože stojí stále venku, je jen špinavý, jak na něj padá prach. Kvalita takové střední hobby.
Jinak AL normálně špiní, když ho budete třeba třít rukou, protože stíráte kdy kysličníky, co se na povrchu dělají. Zabraňuje se tomu eloxováním (což je chemická úprava). Ale řekl bych, že tyhle žebříky už jsou eloxované, proto jsou tak dlouho lesklé.
Pokud žebřík špiní normálně (je přirozeně špinavý třeba od prachu), zkusit omýt třeba wapkou. Špinění od kysličníků se dá zabránit třeba tím, že byste žebřík pečlivě celý vyleštil třeba nějakou jemnu brusnou pastou a pak natřel třeba nějakým lakem (ovšem ten lak zae bude klouzat, takže pro bezpečnost práce nic moc).
Osobně bych se na to vykašlal a pokud bych měl od žebříku špinavé ruce, prostě bych si je umyl. Kdybych si je měl mýt 20x za den, možná bych to řešil, jinak ne, Solvinou (nebo jinou mycí pastou, v nouzi třeba pískem na nádobí či na vany) to jde velmi dobře.
Ještě typ pro lidi, kteří chtějí mýt ruce jako z alabastru - před prací si do kůže ruk vetřete nemastný krém na ruce, který se vsakuje (osobně používám červenou Indulonu) - pak umyjete mýdlem lehce i takové "neumytelné" nečistoty jako je brzdová kapalina smíchaná s brzdným prachem a pod.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.15 18:52

Ano, hliníkový žebřík ( starší) špiní, protože je již zoxidovaný. Já také nedoporučuji tento materiál ošetřovat pastami, sidolem, silichromem či co já vím čím, nebo jak taky někde radí hydroxidem s..., někdo to čistí solí... Nejlepší je, používat pracovní prstové slabé pogumované rukavice a máte pokoj. Pořád to je jen pracovní prostředek a nikoliv nějaká dekorace..


doplněno 19.12.15 19:02:

To nejdůležitější jsem zapoměl, ten váš žebřík musí být asi nějaký výrobní nebo ošizený aušus. Já mám žebřík dvoudílný (7,30 m), který mám cca min. 12 let.., celé léto stojí někde venku, i třeba teď, a nešpiní vůbec, ale vůbec nic. A je to pořád poctivý materiál, protože ty podobné současné, jsou materiálově ochuzené a jak je vidět, výrobní technologií také..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.12.15 19:27

Pravděpodobně nejde o hliník, ale o dural, který obsahuje kromě Al ještě něco málo dalších prvků.Je podstatně tvrdší a taky chemicky odolnější, tedy ani neoxiduje. To že špiní, je přirozenou vlastností Al, pokud není eloxovaný.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: walterkubesch
Datum: 20.12.15 17:05

Já jsem pouřil po očištění žebříku obyčejný bistrol na podlahy a byl pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 21:48

Zítra koupím, moc díky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.