Nekvalitně položené podlahy - dupání sousedů

Od: Datum: 19.12.15 16:36 odpovědí: 8 změna: 15.08.16 11:00

Dobrý den, ráda bych se zeptala na jednu věc, která se týká zvukové izolace podlah. Nastěhovali jsme se do nového bytu v novostavbě v posledním patře. Nad námí tudíž není žádný jiný byt! Přesto bohužel slyšíme snad ze všech bytů kolem nás (vedle nás a pod námi) velmi rušivé dunění od toho, jak někdo v bytě chodí či pobíhá... Občas je slyšet i skřípání nábytku po podlaze (nejspíše od židlí) i jiné neustálé rány a bouchání, jako by bylo slyšet vše, co se nějakým způsobem dotýká zdi či podlahy...

Je to velmi nepříjemné, protože se nám to rozléhá po celém bytě. Nám samotným také podlahy nezvykle při chůzi duní...

Doufali jsme, že bydlení v posledním patře nám zaručí větší klid, o to větší zklamání to jde, když nad námi nikdo nebydlí, přes to nás ruší dupání...

Zajímal by mě názor, zda je toto zcela běžné a normální nebo zda si myslíte, že je to nekvalitně odvedená práce řemeslníků a že je to prohřešek, který by měl být reklamován? Jak se toto případně dokazuje? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.15 16:50
Je to tak i tak. Jak bydleni v panelaku tam je to bezne tak i vubec,spatne nebo malo polozena vrsva pod plovoci podlahu. Pokud maji dlazbu, tak si myslim, ze se to ovlivnit neda
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 17:03

Právě dlažba bývá nečastější příčinou problémů při rekosntrukcích. A zdá se, může být, že i v novostavbách. Dlažba musí být na betonové desce, která leží na izolaci a nikde se nedotýká podlahy ani stěn. Ne, že se strhá lino a dlažky se přilepí na panel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 17:25
avatar
Z ceho to je postavene? Musi to byt dobre spatny material. Ja bydlim ve starem panelaku a slysim jen kdyz maji sousedi nad nama jen vnoucata kteri dupou a behaji. Jinak vedle a podemnou slyset vse je urcite hodne spatny material a to u novostaveb je casto.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: tako
Datum: 21.12.15 21:09
Mezibytove steny - uvadi monoliticky zelezobeton nebo zdene cihly aku a u podlah - drevena podlaha trivrstva, v predsini keramicka dlazba.
Bohuzel kdyz jsou sousede vedle nas doma, duni to jako kdyby chodili u nas v byte a je to rusive. Slysite to i pres hluk televize a rozleha se to po celem byte, i kdyz s nimi sdilime jen jednu stenu jedne mistnosti. Je vubec mozne, aby neco takoveho splnovalo normy?
Datum: 21.12.15 21:19
avatar

U starých paneláků se to běžně stávalo, u novostavby, je to divné. Moje kamarádka má také byt v novostavbě a má tam ticho. Slyšet hluk z vedlejších bytů není normální, já bych podala reklamaci a nejlépe dohodnout se všichni a podat ji společně. Když to vadí vám, bude to určitě vadit i sousedům. Jakou máte pdlahu? Špatně udělaná plovoučka bývá hlučná, to samé dlažba, ono se to nesmí dotýkat krajů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tako
Datum: 26.12.15 15:29

Děkuji za odpověď, měla by to být dřevěná podlaha, prý třívrstvá. Zaručovali se nám neustále, jak budeme mít klid, že je vše z kvalitních materiálů, že mezibytové stěny, respektive izolace, je zesílena oproti normám... O to víc mi to vrtá hlavou a jsem zklamaná, myslím si, že museli rozhodně někde udělat chybu a že tohle nemůže splňovat žádné normy. Když nám cizí dupání duní celým bytem a nikoho nad námi nemáme. Ale nevím, jak se to pak dokazuje a když bychom chtěli podat reklamaci, protože byt je stále v záruce, jestli bychom zvukovou zkoušku museli hradit z vlastních nákladů.

Od: d
Datum: 04.02.16 01:56

Taky jsem se nedávno přestěhoval do novostavby bytu-poslední patro a navíc krajní byt. Schválně jsem vybíral takový byt, abych měl co nejméně sousedů, nicméně dunivé zvuky/dupání z bytu pode mnou slyším také-zvuk zni jakoby z dálky. Já mám v bytě vinylovou podlahu a pokud chodím bez pantoflí, tak taky dost duní. Asi rok jsem bydlel v nájmu, taky novostavba a tam jsem slyšel dupání také-navíc zespoda i seshora. Člověk by řekl, že u novostavby bude zvuková izolace už nějak pořešená než u starých bytovek, ale je to častokrát i horší a reklamace je problematická.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantisekfereba
Datum: 15.08.16 11:00

Řešili jsme úplně t stejné, domluvy nepomáhaly, pán i s manželkou (s mírnou nadváhou)dupali celou jako sloni. Kolikrát jsem jim říkal, že každé odsunutí židle v kuchyni (přímo nad mou ložnicí) slyším a jejich noční hodování mě budí opravdu každou noc. Nakonec jsem jim dal do schránky filc a lepidlo, pochopili...nalepili si ho na židle a všehno přestalo. Každopádně tohle můžu doporučit, případně nějaké samolepící filcy pokud by se jim nechtělo lepit, ale tohle je asi jediné řešení. A pokud dupou, tak kvalitní papuče :)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.