Nefunkční LED halogen

Od: Datum: 18.12.15 20:36 odpovědí: 10 změna: 19.12.15 13:15

Dobrý den. Asi před dvěma lety jsem na Aukru zakoupil LED halogen s PIR čidlem. Celou dobu bez problémů fungoval, ale předevčírem přestal svítit. Místo ostrého světla svítí v jeho středu osm bílých bodů, teček. Můžu dát i foto. Nevěděl byste někdo co s tím? Osobně si myslím že je po něm. PIR čidlo funguje.

Jedná se o tento, prodejce už nevím http://aukro.cz/led-reflektor…bu-pir-akce-i5753415045.html.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.15 21:14
Jestli svítí jen pár "diod" z čipu, tak na ebay koupit nový čip a vyměnit ho...
Stoji to pár korun
Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.12.15 21:18

Ano, je tam žlutý čtvereček a v něm svítí osm teček, asi těch diod, do čtverce. Zkoušel jsem to i vyfotit, ale to se nedá. Mohl bych se zeptat pod jakým výrazem se to tam dá najít. Díky.

Datum: 18.12.15 21:24

Zrovna včera jsem úplně náhodou objevil, že čipy lze koupit i u nás. Ale záleží asi taky na výkonu, v nabídce tady byly do 50W. http://www.berge.cz/led-cipy-pro-reflektory

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.12.15 21:31
To sice lze, ale cena je pětkrát vyšší než z Číny a výrobce stejný. Zrovna minulý týden jsem objednával 4 kusy 30W LED a vyšlo mě to na 150 Kč, pošta zdarma.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.15 21:35

Beru Čínu, sice to chvíli trvá, ale můžu vzít rovnou i nějakej do zásoby a ještě ušetřím. Jen chci mít jistotu, že jsem objednal správně.

Datum: 18.12.15 21:32

Děkuji, mám 10 W. Mezitím jsem na to našel i na ebay. Ještě bych měl dva dotazy. Jestli jsem z obrázků správně pochopil, nic se nepájí, jen se to přichytne na dvou bodech, které jsou zároveň kontakty? A pak jsem koukal, že jsou 9-12V, takže jestli to správně chápu je tam trafo a ty diody mají nižší voltáž než 220V? Ptám se možná trochu hloupě, počítal jsem že je v tahu, takže jsem to nejen nerozebíral, ale ještě jsem to nesundal ani ze zdi.

Díky.

doplněno 18.12.15 21:36:

EDIT: Co se týká watů, je potřeba měnit kus za kus nebo se tam dá dát i silnější?

Datum: 18.12.15 22:25
Musite vzít stejnou wataz jako tam byla. V reflektoru je měnič a ten vetsi výkon nezvládne. Stejně tak by se to neuchladilo.

Datum: 18.12.15 23:23

K prvnímu dotazu - čip je uchycen na tělo reflektoru pomocí šroubků (skoro vždy čtyři kusy v rozích, setkal jsem se i z dvěma šrouby v úhlopříčce), pod ním je nanesena teplovodivá pasta a napájení je naletováno na "křídélka", nutno dodržet polaritu. A k druhé otázce - napětí na čipu se různí podle čipu, u 20W je to cca 33-36V a proud něco přes 600mA...nedávno jsem ho opravoval...byl to vzhledově i výkonově tento http://www.berge.cz/reflektor…em-pohybu-pir-tepla-bila-ip65

doplněno 20.12.15 12:06:

Pastu jsem použil tu, co jsem měl doma - pod procesory PC, k čipu nebyla přibalena...

doplněno 20.12.15 12:07:

pastu je nejlepší použít novou, od původní vyčistit...

Datum: 19.12.15 12:57

Tak jsem to rozebral a jsou tam tedy dva šroubky v uhlopříčce. Na ebay jsem našel tvarově stejný, nikde nepíšou velikost, tak to tam snad sedne. No a ta pasta ta stačí ta která tam je nebo je u toho novýho čipu přibalena?

http://www.ebay.com/itm/LED-SMD-Chip-Bulb-10W-20W-30W-50W-100W-Super-Bright-High-Power-For-Floodlight-/321705997340?var=&hash=item4ae72bf41c:m:mZxNE0211dlXfTyiGNYeAsw

Datum: 19.12.15 13:15

Maličko mimo téma - pokud se vám oprava povede, dejte sem, prosím, vědět. Nad LED reflektorem přemýslím už dost dlouho (hodil by se mi), ale protože bych chtěl větší výkon (min 30, ideálně 50 - 100W) a ceny jsou ještě hodně vysoké (a navíc všude píšou, že reflektor je neopravitelný), tak jsem do toho zatím nešel. Ale pokud by oprava byla proveditelná i laikem, pak už váhat nebudu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.