Občas proteče přes nový ventil

Od: Datum: 18.12.15 16:31 odpovědí: 8 změna: 19.12.15 08:49
avatar

Dobrý den,

koupila jsem nový napouštěcí boční ventil do WC,ale občas propouští trochu vody,asi tak po minutě.

Jak opravit?

Děkuji

http://www.zbozi.cz/vyrobek/a…l-bocni-pro-plastove-nadrzky/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.15 16:36
avatar

Aby napustil, musí voda někudy odtéci. Zjistěte odkud odteče. Je možné, že celý ten jakoby zvon, dokonale nedosedne a voda čůrkem odteče tudy. Pak stačí vyměnit těsnění, pod tím jakoby zvonem. Je to to poslední těsnění u vypouštěcí trubky, ale ještě v nádržce. ;) Anebo tou přepadovou trubkou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 18.12.15 16:59
avatar

Ale to by musela vidieť .Musela by jej do záchodu pomaly tiecť voda.Či už cez prepad,alebo popod zlé tesnenie.Treba skontrolovať.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.12.15 17:03
avatar

Vždyť je to nové, tak jak může být špatné těsnění?

Datum: 18.12.15 17:09

No právě, vždyť to máte nové - ale pouze napouštěcí ventil, který je na snímku, ale vypouštěcí trubka, která je na dnu nádržky uprostřed, je zřejmě stará.. Proto si "čupněte" k záchodové míse a koukejte pozorně na hladinu vody dole v míse. Pokud uvidíte jakýkoliv malinkatý pramíneček vody, který pohybuje hladinou, propouští vám dole gumička. Musíte to hrdlo poočením vyndat a vyčistit, nebo možná spíše koupit novou gumičku a vyčistit dosedací dno.. Dobrá je pustit na hladinu nějaký malinkatý lehký předmět, papíreček a pod., měl by se pohybovat trošíčku.., Dejte vědět..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.12.15 17:14
avatar

Ahááá, tak já to zítra zkusím,děkuju

Datum: 18.12.15 17:03
avatar

Vadný je buď vypouštěcí mechanizmus, to je ten, co otvírá při spláchnití, nebo je špatně nastavená hladina. každpádně malé množství vody stále protéká do mísy, jinak by nádržka začala přetékat. Navíc by se okruh možných příčin napouštění radikálně zůžil až do sféri nepravděpodobna. Takže těsnění, nebo přepad.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.12.15 19:23

Ahoj Stonku.

Kdyby byla špatná a protékající hladina v nádobce, tak se ta voda bude pořád připouštět. Spíš v kuse. Bude to přetékat do tý přepadový trubky. Po sundání vrchního krytu by to bylo vidět. Když je vidět ta voda jen dole na porcelánu, podtéká to spodní uzavírací gumou. Na tom spodku je dost velká kruhová guma. Má průměr asi 10cm. Stojí asi 10-15 Kč. Výměna je relativně snadná. Jen se nesmí dole ulomit ty tři zaklapávací zobáčky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.15 08:49
avatar

Tak jsem zvedla hladinu vody v nádržce a zatím je to dobré

Děkuji za pomoc

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.