Jak udělat umělý SNÍH pod santu?

Od: Datum: 17.12.15 17:41 odpovědí: 9 změna: 18.12.15 19:02

Zdravím. Rád bych si na kartonovou podložku udělal umělý sníh a na to postavil santu. Rád bych něco jako pěnu, která ztvrdne. Existuje nějaký takový sprej? Můžete mi něco doporučit? Děkuji. Adam

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 17.12.15 17:42

Montážní pěnu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.12.15 17:56

tu nikdy neodhadnete, protoze zvetsuje objem, a kdyby se to snazil splacnout a upravit tak by znicil povrch snehu, samozrejme by ji pak moh orezat ale to uz neni vono :)

jako spravny McGyver bych zkusil treba vatu poradne a poctive do ridka natrhat a naaranzovat a priplacavat do tvaru zaveji a poradne prostrikat skrz lakem na vlasy, vyfenovat dotvarovat, mozna jeste pak jednu finalni vrstvu, a na to naky ten snehovy poprasek ve spreji jak pisou ostatni, jestli se takove veci prodavaji. :)

Datum: 17.12.15 20:54

jsou i montážní pěny které svůj objem nezvětšují

Datum: 18.12.15 19:02

nedelas nahodou snehulaka?kdo je to santa?

Datum: 17.12.15 17:45

Prodávají ho v Tescu, je to sprej velikosti laku na vlasy, stojí asi 30kč. Mají ho u nás u vánočních oozdob. Mají 3 druhy: sníh, zlaté třpytky a stříbrné třpytky Včera jsem si kupovala ten zlatý.

Datum: 17.12.15 18:10

Pod Santu nevím pod Ježíška bych věděl. Jsem totiž Čech.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.12.15 19:37

Ja mam dokonce dvoji obcanstvi, ale usoudil jsem, ze to zajima malokoho, kdo potrebuje vytvorit umely snih, tak jsem si to nechal pro sebe. Ale kdyz uz jste to nacal, tak jsem taky vyuzil prilezitosti, doufam, ze nase statni prislusnost tazateli pomuze, proto tady taky radime ne :)

Datum: 17.12.15 19:44

Zdravím,
máte 2 možnosti
1) koupit v nějakém modelářském obchodě (e-shopu) hotový modelářský sníh
2) modelářsky si sníh vyrobit
ad 1) k tomu radit není co - vyhledávač, heslo "modelářský sníh" a pak si jen vybrat (ale není to zadarmo)
ad 2) náklady minimální )čili téměř žádné), chvilka práce, potřebné věci má většinou každý doma (lepidlo a nějaký bílý prášek - soda apod.)
jeden z návodů k dispozici třeba tady, obsáhlejší diskuse (to u vás asi připadat v úvahu nebude, protože
nepředpokládám, že byste si lámal hlavu třeba s příslušným měřítkovým výsledkem) je tady

doplněno 17.12.15 21:42:

Omlouvám se, ale když vidím ty některé nápady tady, tak mi to prostě jako modeláři nedá...
Vím, že když je to do betlému, tak na tom většinou úplné prd záleží, ale aspoň trochu péče by to chtělo, aby to " aspoň nějak" vypadalo.
Pokud to nemá být jen rovná "zasněžená" plocha, dělá se to nejčastěji tak, že se terén udělá buď pomocí kusu polystyrenu nebo případně montážní pěny - to se nalepí na podložku, zhruba vyřeže tvar terénu nožem, pak se to nakašíruje (polepí) navlhčenými kousky papíru (toaleťák, kapesníčky, v nouzi stačí i natrhané noviny) a po získání tvaru a nabarvení se to posype některým ze "sněhů" viz moje typy výše.

Od: host
Datum: 17.12.15 21:01

Jestli je santa jen malá figurka tak po kolena, co takhle upéci třeba obyčejnou piškotovou buchtu do nízkého pekáče a pak ji bohatě přes sítko posypat moučkovým cukrem? A jestli to santa nepošlape, dá se to sníst.

Nebo udělat trošku zprohýbanou podložku, třeba z kusu lepenky, natřít lepidlem Herkules a posypat docela jednoduše hrubou moukou, nebo krupicí, nebo jestli se to má lesknout, tak krystalovým cukrem, který by snad po osvětlení mohl i trochu ve světle blýskat dělat jako že je sníh?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.