Noční proud

Od: Datum: 17.12.15 16:50 odpovědí: 19 změna: 02.01.16 19:37
avatar

Můžu si u nějakého dodavatele vylobovat delší čas nočního proudu? Mám ho na ohřev TUV a to mi dal ČEZ jen 8 hodin. Můžou mi ho jiní prodejci nabídnout delší? Nejde mi o to, dostat o pár haléřů nižší cenu, spíš bych potřebovala tak o 4 hodiny nočního proudu více.

Všem přeji klidné a pohododové svátky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.15 16:57
avatar

Jde o to, ze ta nizsi cena druheho tarifu je z duvodu, ze velke spotrebice energie, ktere muzou pocka zapnete v dobe kdy je v siti mensi poptavka po energii. Tim se trochu vyrovnavaji rozdily den / noc spicka / klid. To co poptavate popira tento smysl a pochybuju, ze Vam to nekdo nabidne, protoze i on tu energii musi platit vyrobci a ten neni hloupy. Kazdopadne by Vas problem mohl vyresit vetsi, nebo dalsi bojler.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 111®
Datum: 17.12.15 17:00

pokudnesplňujete podmínky dodávky pro delší NT tak ne. Najděte si podmínky pro jednotlivé sazby , asi máte D25d

https://www.cez.cz/edee/conte…-domacnosti/pds-domacnost.pdf

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 17.12.15 17:01
avatar

Nazvěme to raději "nízký tarif" - můžete zkusit dokoupit třeba elektrokotel, tepelné čerpadlo, ... podle tabulek pak vyjde, že můžete mít výhodnější tarif - více hodin nízkého tarifu.

Já mám v domě elektrokotel a rekuperaci. Elektrokotel jede možná 1 měsíc v roce, jinak topím v krbu a rekuperace to rozvádí po domě. Mám 20 hodin nízkého tarifu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.15 17:02
avatar

slzičko, ještě jsem podobnou možnost u nikoho nezjistil. Takže jsem přesvědčen, že žádný dodavatel nezajistí delší dobu, nežli je garantován tarif D 25, to je 8 hodin (na dvakrát) za 24 hodin.

Děkuji za přání, Vám rovněž příjemné svátky.


doplněno 17.12.15 17:43:

jmhad,

tak to určitě není..." který by dal potvrzení, že máte přímotop nebo el. kotel. Pak budete mít noční proud 20 hodin"

Páč taky záleží na celkové spotřebě. Příklad, nájemnice má vytápění přímotopem, lelktrický boiler 80litrů, dvouplotýnkový vařič. Osvětlení místnosti, televize a další drobné spotřebiče. Jelikož ale nespotřebuje určité množství proudu, nedostane tarif na 20 hodin, ale jen na 8, D 25.

Osobně jsem to zjištoval na pobočce ČEZu v Pardubicích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.15 17:28

Cesta je přes elektrikáře, který má razítko revizního technika a který by dal potvrzení, že máte přímotop nebo el. kotel. Pak budete mít noční proud 20 hodin. Ale rozdíl v ceně není zas tak velký z důvodu vysokého nájmu elektroměru /přes 400/.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.15 18:08
avatar
Dávali jsme do baráku hlavní jistič 3x25 protože dřívější majitelka tam měla stoletý 3x40 s obrovským paušálem. Říkal jsem elektrikáři jestli dokáže zajistit nízký tarif jako na přímotop na ten slabší jistič , jestli na to musí být po rekonstrukci domu i nějaká zmínka v revizní zprávě. Řekl mi že s jističem 3x25 to nebude problém ale máme rok bydlet abysme viděli jaká je reálná spotřeba elektriky, že teprve podle toho se dá vypočítat jestli by se přímotopný tarif vyplatil. Že distributor topný tarif přiklepne bez problémů ale automaticky navýší paušální částku za elektroměr takže se pak přímotopná sazba vyplatí až opravdu při vyšším odběru. Že by si zkrátka o primotopnou sazbu žádali všichni kdyby v tom nebyl ten zakopaný pes.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.15 20:00
avatar

Já mám u PRE sazbu D35d → 16 hodin NT + 8 hodin VT.

V době objednání (přes 10 let) nebylo potřeba nic dokládat.

Mám dojem, že tarif poskytují i další dodavatelé...


doplněno 18.12.15 10:22:

Nevím, jak to má PRE dnes, ale dříve sazbu D35d umožňovala "na přání" zákazníka. Jenom se mne snažili přesvědčit, že se mi sazba nevyplatí, pokud nemám akumulačky, bojler apod., nebo pokud nejsem doma (mateřská, důchodce, ...).

Nebyla to pravda, sazba se vyplácí i při chození do zaměstnání. Po celou dobu využívání sazby D35d mám přes 2/3 spotřeby v nízkém tarifu a necelou třetinu ve vysokém. (Ale je pravda, že jsem už dříve byla zvyklá si hlídat doby spínání a náročnější spotřebiče používat pouze v době NT.)

Když jsem si asi před dvěma roky porovnávala ceny různých dovatelů elektřiny, našla jsem mezi nimi asi tři (bohužel už si nevzpomenu na názvy), kteří pro přiznámí této sazby nic nevyžadovali.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 17.12.15 20:14

Na sazbu D35d ( 16 hod) potřebuje mít akumulační kamna.

Na sazbu D45d ( 20 hod) potřebujete elektrokotel nebo přímotopy. Před 2 roky jsem žádala o tuto sazbu do nového domku, odhadla jsem spotřebu přímotopů, které jsem ještě nezapla, topíme v krbovkách dřevem. Vlastně ty přímotopy ani nemám, mám v záloze 3 ks přenosných. Sazbu jsem dostala, netopím elektřinou, mám jen bojler + spotřebiče v kuchyni (denně vařím, peču) a nikdo se nezajímá, že mám malou spotřebu. I s vysokým paušálem za jistič mi to za rok ušetřilo 1200,- Kč.


doplněno 17.12.15 22:01:

Jaký podvod? Dráty jsou v celém objektu natahané na přímotopy, rozvodna odpovídá a že zatím zdraví slouží tak, že si člověk může zatopit v krbovkách, tak tomu říkáte podvod. Až nebudu moci, zapnu přímotopy. A nebo to mám jít na ČEZ a každý měsíc (podle toho čím budu topit) měnit sazbu?


doplněno 18.12.15 09:31:

Milane, souhlas. Na ČEZu určitě nejsou hloupí, ale pokud jim to nevadí, že mám nižší spotřebu, tak já nemám důvod měnit sazbu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.12.15 21:41

Příkon vytápění musí také splňovat určité procento z hlavního jističe. Navíc bojler má stejně jen 8 hodin. Jinak jde o podvod. Zatím je to legrace, ale až nasadí víc chytrých elektroměrů nebo soft na porovnání hodnot odběrů atd., půjde do tuhého. Ovšem je fakt, že zatím to dodavatelé mají někde a vytáhnou z lidí alespoň částku za vyšší stálý plat. Nemyslete si, že neví jaká je praxe. Revizák dá razítko, potvrdí přímotopné spotřebiče (které neexistují) a jedem. Až se to začne pos..., budou mít rezervu na udržení příjmů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 06:39
avatar

uška,

určitě ne "každý měsíc (podle toho čím budu topit) měnit sazbu"
Páč elektika se právě kvůli výkyvům v domácnosti odečítá 1x ročně. Jelikož vytápění a ohřev vody spotřebuje více energie, tak se pozná, zdali topíte elektrikou či nikoliv...v celkovém poměru NT, VT.

V ČEZu nejsou hloupí..

Hezký víkend.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.12.15 11:16

Přiznám se ,že to nevím zcela jistě, ale vícetarifní elektroměr montuje distributor ,což může být v případě elektřiny pouze PRE, ČEZ a EON. (každý má jinou část území ČR)

A záleží na jeho připojovacích podmínkách, protože on připojuje do své sítě. Od dodavatele si už jen kupuješ silovou elektřinu. Takže pokud nebudeš splňovat podmínky distributora, tak si tě nepřipojí do své sítě.
Dále sazba D35 či D45 se opravdu vyplatí až při větší spotřebě elektřiny. Když jsem byl v bytě, tak jsem měl roční spotřebu cca 1000kwh. V sazbě D02 mě to vyšlo na cca 5tis Kč. V sazbě D45 bych platil o několik stovek více.Teď bydlím v baráku a spotřeba mi narostla na cca 1500kwh. Mám zase D02. Kdybych přešel na D45, tak bych šetřil cca 50kč měsíčně. Proto vůbec neřeším změnu i když razítko revizáka bych měl klidně dnes. Ale musel bych udělat úpravu u elektroměru, aby si v mém případě EON myslel, že dál skutečně vedou "dráty" pro spínání sazeb.A do toho se mi nechce pro 50Kč měsíčně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tombravo
Datum: 18.12.15 11:28

ale vybral jste si špatnou dobu pro úvahy o změně tarifu>>> od zač. 2017 se (prý) mají výrazně směrem nahoru zvednout stálé platby (za rezervaci dodávek podle síly pojistek), je to prý v přípravě a tlačí to distribuční ČEZ/PRE/EON, neboť jim zastarávají rozvody a nemají na investice do obnovy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 18.12.15 11:28

Jak popsáno výše / čez, eon, pre / mají totožné podmínky pro přiznání NT...mám TČ a sazbu 55d - 23 hod NT, 1hod VT,,,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 18.12.15 12:20

Podmínky pro získání jednotlivých sazeb el., třeba se budou někomu hodit.

https://www.poradce.cz/clanky…distribucnich-sazeb-elektriny

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.15 18:05

Mě nabídli stejnou cenu pro NT i VT. Cena v nízkém tarifu je sice o něco vyšší, ale protože nemám velkou spotřebu na ohřev vody, ani jinou v době NT, je pro mě tato varianta výhodnější a ušetřím. Záleží tedy i na vaší spotřebě. Abyste měli malou spotřebu na ohřev vody, je dobré využívat energii z místa spotřeby získanou EnergyPanelem místo té kupované.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 31.12.15 01:04

K původní otázce. Délka doby platnosti nízkého tarifu je v závislosti na distribuční sazbě, a o přiznání té či oné distribuční sazby rozhoduje distributor, toto žádný prodejce - dodavatel elektřiny nemůže ovlivnit. Že v NT jen nahříváte bojler, tak v D25d je řešení, jak už jde bylo uvedeno, dát větší bojler nebo další, případně použít silnější topnou spirálu do bojleru a nahřívat na vyšší teplotu, pokud je teplé vody málo. Pokud byste chtěla delší dobu NT, bylo by potřeba změnit distribuční sazbu, pochopitelně napřed splnit podmínky pro její přiznání, jakým způsobem si kdo zajistí papír o splnění těch podmínek, to v této chvíli není podstatné, ostatně není podstatná ani spotřeba elektřiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.15 09:32
avatar

Pozvěte elektrikáře, ať vám bojler odpojí od HDO. Je to práce na pár minut. Vím o čem mluvím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.15 18:53

Ale aby ho taky připojil natvrdo )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 19:37

Spíš bych doporučil možnost, aby tam dal přepínač, který by umožnil v případě potřeby zapnout boiler "natvrdo", tedy i v době kdy není v provozu NT. Protože když ho budete mít zapojen trvale, tak zbytečně přijdete o možnost nahřívání za levnější proud, takže budete zbytečně platit víc za elektřinu. Takže bych ho nechal na stykač na NT, ale jen tam přidat přepínač, abych si v době,kdy už mě neteče teplá voda a čas sepnutí NT je daleko, tak si ho zapnu na chvíli sám. Sice za dražší tarif, ale budu mít teplou vodu, když ji potřebuji. Dnešní boilery mají 2kW topné těleso, takže za půl hodiny pao zapnutí už teče teplá voda

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.