Průsak vody v paneláku

Od: Datum: 17.12.15 11:51 odpovědí: 5 změna: 17.12.15 18:09

Kdo řeší průsak vody v panelovém domě? Přiběhla sousedka pod námi že má na stropě flek od vody. Prohledali jsme celý byt ale nikde jsme unikající vodu nenašli. Jediné co mě napadá jestli nemůže být závada pod vestavěnou sprchou. Jelikož se mi nechtělo bourat půl koupelny tak jsem udělal díru z vedlejšího pokoje a půjčil si v práci endoskop abych se podíval pod sprchu. Ani tak se mi nezdá že by byl únik právě tam. Našel jsem na internetu firmu co se tímto hledáním zabývá. Zas nevím co když únik nikde nenalezne, protože nejsou zrovna nejlevnějsí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.15 11:57
avatar

V paneláku je to vždy problém, protože možností ve víc. Já jsem v poslední době řešil kapající,opravdu malinko kapající vodu z hadice pračky a průnik vody z fasády,když na ni lilo šikmo.Odpad z dřezu,umyvadlo, odkapávání ze stupaček atd. voda jede po panelu a vyskytne se úplně někde jinde,než je opravdu problém (zdroj).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.15 12:10

Záleží na konkrétní situaci. Voda je mrcha a máte u ní jedinou jistotu, neteče do kopce. To, že má problém sousedka pod Vámi, nemusí vůbec znamenat, že problém je u Vás. Asi dva roky jsme řešili občasný průnik vody do jednoho z bytů. Nad ním sucho. Problém byl zhruba o 6 metrů jinde, než kde voda vytékala. Přišlo se na to, až když byl únik větší a voda nestíhala vytékat, potom to teklo i druhou stranou, tedy tam, co byl skutečný problém. Voda se krátka objevuje a mizí zdánlivě nelogicky. Není problém vytopit někoho o několik pater níž (mezi je sucho) nebo klidně ve vedlejším vchodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 17.12.15 12:13
avatar

Dobrý den, trochu Vám napovím. Kdyby to byl únik vody ze stoupačky, tak by nebyl jen flek, ale voda by trvale odkapávala. Takže, spíše to bude voda odpadová. Podívejte se na stav těsnění okolo vany nebo sprchové vaničky, jestli nezatéká voda tam. Mám zkušenost, že voda zatékající za vanu dokáže postupně projít i silným zdivem. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.15 16:57
avatar
Typuju to na vodu z odpadu prošel bych veškerý spoje na odpadních trubkách ,vono při normálním prútoku se to moc neprojeví ale stačí spláchnot či vypustit vanu a už to teče,válčil sem stim na starým bytě měli sme ještě ty starý trubky a ve spojích byl asvalt nebo co a jak sousedka vypustila vanu už to valilo přetěsnovali sme veškerý spoje a ve finále sme ještě našli u sousedky netěsnost na odpadu u její vany
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.15 18:09

Ahoj. Než cokoliv rozbiješ nebo rozebereš, tak si otevři ty dvířka co vedou ke stoupačkám a odpadům. Bývá to na WC. Prošáhni si všechny ty trubky kolem dokola, jestli ti po nich něco nestéká z horního patra. Nebo z horních pater. Jak už tu bylo psáno, tak to může obtékat po těch trubkách, přez tvůj byt, aniž by se to u tebe projevilo.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.