Ohlášení stavebnímu úřadu - rekonstrukce

Od: Datum: 15.12.15 20:21 odpovědí: 5 změna: 29.12.15 17:37

Dobrý den, budu rekonstruovat umakartové jádro na zděné (Ytong) a trochu prodloužím koupelnu oproti původní rozloze, dále budu nechávat dělat v celém bytě novou elektroinstalaci. Nosné zdi budou netknuté.

Nevíte, zda budu potřebovat oznámit toto stavebnímu úřadu nebo snad stavební povolení?

Děkuji! :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.15 21:35
avatar

Pokud přestavba nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění vzhled stavby ani způsob užívání stavby, nevyžaduje posouzení vlivů na životní prostředí a její provedení nemůže negativně ovlivnit požární bezpečnost, ohlášení ani stavební povolení není třeba.Pokud ve vašem domě funguje SVJ, informujte se na vnitřní pravidla společenství, protože v některých případech SVJ vyžadují nahlášení podobných stavebních akcí nebo posouzení statika.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.12.15 21:52

Asi se jedná o bytový dům. V tomto případě bych navštívil stavební úřad, kde se zeptáš, jestli po tobě ohlášení(povolení) budou chtít či ne. Neexistuje totiž jednotný postup v celé ČR.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jadro
Datum: 15.12.15 22:18

Díky. Ano, je to klasický panelový dům, SVJ a SBD (některé byty družstevní). Od SBD povolení dostanu, SVJ nahlásím rekonstrukci, akorát ten stavební úřad nevím. Psal jsem tam, ale odpověď žádná. Asi tam budu muset zajít nebo co.

Od: ga
Datum: 29.12.15 15:03

Zdravím, jsem přesvědčen, že povolení stavebního úřadu nebude v daném případě třeba. Postupy stavebních úřadů nejsou sice jednotné, nicméně dle mého soudu se vejdete do ustanovení § 103 odst. 1 písm. d) stavebního zákona. K zásah do nosné konstrukce patrně nedojde (zde se musí uvažovat i o přitížení zněné konstrukce na panelový strop pod Vámi, nicméně pokud panel nejeví jakýchkoliv vad, jsou dost předimenzované a nebál bych se realizovat). Abyste negativně neovlivnil požární bezpečnost, tak si dejte pozor, aby v případě zásahu do stoupeček byla zachováná protipožární zábrana proti případnému šíření požáru, to je asi vše. Užívání se nemění, byť část koupelny zvětšujete.

Jednejte pouze s vlastníky nebo SVJ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.15 17:37
avatar

Ne nemusíte vůbec nic oznamovat! jen dole na nástěnce upozornění - o zvýšené hlučnosti,možném navýšení prašnosti a možném pohybu cizích osob (pokud není svépomocí) z tohoto důvodu :Nic víc není třeba,mám osobně OVĚŘENO.Předpokládám panelák-tato rekonstrukce má v ČR hromadné schválení pro úpravu materiály Ytong , Hebel a nyní i Porfix!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.